373 Shares 3367 views

Portulaka – przydatne następna

Portulaka jest roślina jednoroczna i posiada leżącą rozgałęziony macierzystych osiąga długość do 30-35 centymetrów. Liście jego mała i gruba, bardzo soczysty. Kwitnienie portulaka od czerwca do września i ma małe niepozorne kwiaty są żółte.


Roślina jest powszechne w centralnej części Rosji, na Ukrainie, na Kaukazie, w Azji i Chinach i innych krajach. Wiele narodów portulaka jest rośliną uprawną.

Wspomniany zakład jest powszechnie stosowany w medycynie ludowej jako środek leczniczy. Nasiona, które ma kwiat portulaka, mają działanie moczopędne, przeciwbólowe antyseptyczne, działa przeciwzapalnie.

liście portulaka składają się z mieszaniny, która leczy rany, pomaga przy ukąszeniach owadów i jadowitych węży. Portulaka stosować również w leczeniu Trichomonas pochwy, w obecności choroby nerek, wątroby i jako środek moczopędny do leczenia szkorbutu i awitaminozy, czerwonki. Nasiona roślin są często używane, aby pozbyć się łuszczycy.

Stwierdzono, że wprowadzenie dożylnego wlewu portulaka pomaga zwiększyć ciśnienie krwi i tętno wzmocnienia. Działanie to jest ze względu na obecność dużych ilości noradrenaliny w skład instalacji. Z tego powodu portulaka – kwiat, który pomaga zatrzymać krwawienie wewnętrzne. Ponadto, korzystanie z wywaru i infuzji tej rośliny pomaga obniżyć poziom cukru we krwi. Sałatka mieszana pozostawia portulaka doskonale nadaje się do ludzi, którzy mają łagodną formę cukrzycy, a także nasion i liści tej rośliny wykazują aktywność przeciw robakom.

Istnieje popularne przekonanie, że gdyby położyć do łóżka liści portulaka, sen będzie szczególnie silna, a ludzie nie będą widzieć ponownie. Zmieszany z miodem jest przydatny do wykorzystania nasion na astmę.

Liście purslane są używane do zup, sałatek, przyprawa do dań mięsnych. Ich zbiorów na zimę i wykorzystywane jako kaparami, mają orzeźwiający, cierpki smak. Zbierz liście przed kwitnieniem, bo później stają się twarde. Niektóre narody zużywają smażone nasiona portulaka jak jemy nasiona słonecznika.

Poza ogród warzywny portulaka wspólnego i dekoracyjne portulaka. Ma większe kwiaty w różnych kolorach. Roślina ta jest wykorzystywana do krajobrazu i kwiatów w rozkwicie od czerwca do pierwszych przymrozków.

Jak już wspomniano, portulaka od dawna stosowane w medycynie ludowej i Hipokrates uważał, że to pomaga oczyścić nasze ciało. W medycynie stosowany nasiona i trawy jako środek przeciwko robakom. Wlew jest stosowany jako substytut adrenaliny i środki do zwiększania ciśnienia. W medycynie ludowej, wlew portulaka jest stosowany podczas leczenia oka.

Portulaka jest również nie tylko środek witaminy, ale także używane jako przyprawa i jako naturalny insuliny.

Armii rosyjskiej i Klasztor portulaka uprawiana w sposób ciągły i wykorzystywane do przygotowania kompotu jako nadzienie do ciast i różnych sałatek. Wynika to z faktu, że roślina ta zapobiega pobudzenia seksualnego. W Chinach, jest on powszechnie stosowany podczas leczenia rzeżączki, zaburzenia żołądkowe, łuszczycy, a jako środek hemostazy.

Jest możliwe zastosowanie soku z tej rośliny, w obecności chorób nerek, a także jako pęcherza moczowego, wątroby. Można też zaparzyć trawę i wypić szklankę napoju na bazie dziennej. Wywar z nasion pomaga czy jest rozstrój żołądka i działa jako środek przeciwgorączkowy. Uciera z wazeliną lub nasiona smarowe stosowane w leczeniu łuszczycy i zewnętrznych nowotworów, w celu zwiększenia efektu, konieczne jest podjęcie wywar nasion wewnątrz.

Nie można korzystać z tej instalacji dla osób z wysokim ciśnieniem krwi, którzy mają skłonność do drgawek, aw obecności silnego napięcia nerwowego.