539 Shares 3787 views

Jak gotować khachapuri w domu z ciasta bez drożdży: przepis krok po kroku

Prawie każdy mieszkaniec Gruzji wie, jak gotować khachapuri w domu. W końcu ten produkt mączny jest tradycyjnym daniem wymienionego wyżej stanu. Należy zauważyć, że może być wykonany z dowolnego testu. Dzisiaj rozważymy wariant wykorzystujący bazę kefir.


Przygotowaliśmy khachapuri w domu z ciasta bez drożdży

Wymagane produkty:

  • Świeży kremowy olej – 260 g;
  • Mąka pszenna biała – 5-7 okularów;
  • Kefir lub mleko kwaśne – 500 ml;
  • Soda stołówka – mała łyżka;
  • Ser twardy (można wziąć "Gouda") – 500 g;
  • Jajko jest duże – 1 sztuka;
  • Sól, przyprawy, aromatyczne, piasek cukrowy, świeży czosnek – dodaj do smaku.

Kroczenie Kefir Test

Przed ugotowaniem khachapuri w domu należy dobrze wymieszać bazę kefiru. W tym celu należy wlać napój mleczny do rondla, lekko rozgrzać, a następnie zgasić łyżeczkę deserową sody. Dalej w masie piankowej należy dodać cukier, trochę soli, 130 g stopionego masła i białej mąki pszennej. Ubijanie ciasta w stromym stanie, pożądane jest zakrywanie go miską i pozostawienie jej na chwilę w cieple.

Przygotowanie przyprawionego sera

Aby zrozumieć, jak zrobić khachapuri w domu, należy pamiętać, że takie potrawy gruzińskie są wykonane z pysznym i aromatycznym wypełnieniem sera. Aby go utworzyć, musisz wziąć solidny produkt mleczarski i zetrzeć go na dużym tarkę. Dokładnie tak samo, należy robić to z mrożonym masłem w ilości 130 g. Następnie oba składniki muszą być zmieszane w jednym pojemniku, rozbijane jajko z kurczaka, aromatyzowane aromatycznymi przyprawami i zmiażdżonymi ząbkami czosnku. W rezultacie otrzymasz lepką i jednorodną masę.

Krok po kroku modelowanie półproduktów

Jak gotować khachapuri w domu smaczne i piękne? W tym celu weź podstawę kefira i podzielić ją na 4-6 równych części. Następnie każdy kawałek ciasta powinien być zwinięty w okrąg o grubości nie większej niż 5 mm. Potem, w połowie osnowy, należy układać serowe nadzienie w ilości 3-4 dużych łyżek. Aby nadać talerzu piękny wygląd, krawędź ciasta powinna być połączona, a następnie lekko wypuszczać półprodukt tak, aby okazał się równy i okrągły. Jednocześnie konieczne jest zagwarantowanie, że podstawa nie zerwie się, a wypełnienie nie wychodzi.

Obróbka cieplna w piecu

Kiedy powstają wszystkie khachapuri, należy je umieścić na smarowanej blasze do pieczenia, przykryc warstwą bitej jajek i umieścić w piecu. Ta gruzińska potrawa jest pieczona przez 32-38 minut. Po tym czasie przedmioty należy ostrożnie wyciągnąć i założyć na dużą płytę.

Jak przynieść produkty mączne do stołu

Teraz wiesz, jak gotować khachapuri z serem, tak aby okazały się wspaniałe, miękkie i pachnące. Służyć je stołowi w gorącej formie, razem z słodką i mocną herbatą lub innym napojem. Również ten niesłodzony danie jest często używany zamiast chleba podczas lunchu. Bon appetit!