648 Shares 7757 views

Ranetok dżem z zimą: przepis

Odmiany jabłoni fabularne Ranetok jest to, że mają one tendencję do przynieść obfite żniwo. Owoce są nie tylko piękne dla oka, ale również soczyste i aromatyczne. Dżem z Ranetok zima wyjątkowo smaczne i rozpływa się w ustach. Istnieje kilka opcji dla co. Tym zrobić takie pyszne, można użyć asystenta domowego Multivarki. O tym wszystkim i powiedzieć nasz artykuł.

Przepis na dżem Ranetok: wariant podstawowy

Aby przygotować dżem, musimy:

  • funtów Ranetok;
  • funta cukru;
  • trochę wody.

Przede wszystkim, przygotowanie dżem z Ranetok zimę, zaangażowanych w przetwarzanie samych owoców. Aby rozpocząć, należy sprawdzić, jabłka, usunąć robaczywe i dokładnie swoje pomyje. Następnie rzut na durszlak, aby uciec przed wodą. Ranetki spadek netto śpi na patelni, dodając wodę w tempie 2/3 kubka na kilogram owoców. Stawiamy na małym ogniu, gotować przez 40-50 minut. Pod koniec gotowania, Ranetki powinna być miękka, można to sprawdzić przebijając je wykałaczką.

Gdy jabłka są dobrze parze, to nie są miękkie, ma metalowe sito (korzystnie z dużych komórek) i wytrzeć naszego Ranetki drewniane tolkushkoy. Proces ten pomoże pozbyć się ogona, skóry i kości, a jam będzie bardzo delikatny.

W powstałej jabłkowym, dodać cukier. Wszystkie mieszanki w rondlu i umieścić na wolnym ogniu, regularnie mieszając masę. Warzone dżem do pożądanej konsystencji. Oznacza to, że można zrobić to cienki lub gruby – taki, który będzie utrzymywać kształt. Śledź w tym przypadku swoje preferencje.

Aby nie tracić czasu, aż strawionego dżemem, sterylizacji słoików. Kiedy nabiera pożądanej konsystencji, szerzyć ją w słoiku. Ząbkowanie lub zamykania zakrętkę, jest wywrócone do góry nogami, w chłodnym, ciemnym miejscu. Banki są cool – dżem jest gotowy. Pomóż sobie!

Inną odmianą receptury

Jak zrobić dżem z Ranetok? Oznacza to, że ta receptura puree Ranetok (kg) i cukier (0.8-1 kg) można stosować do wytwarzania korków.

Procedura gotowanie idzie źle. Bierzemy nasze krohotulki, mój dobry, poczekać, aż woda spłynie. Oczyszczono z rdzenia. Rozkładamy jabłka na blasze w piekarniku i na parze w temperaturze 150 stopni. Weź już miękkie Ranetki przygotować sos pocierając je przez sito lub mielenie w blenderze. Ważymy gotowego sosu. Zasnąć jego cukru (puree z oczekiwaniem kilogram = 0,8-1 kg cukru), mieszać, doprowadzić do wrzenia. Przecier gotować taką grubość, że kiedy kapać na talerzu, nie rozprzestrzenia. Tutaj dżem z Ranetok zimę i gotowe.

Dżem ze skórką pomarańczową i orzechami

Jak przygotować dżem z Ranetok? wziąć:

  • funtów Ranetok;
  • 250 g cukru;
  • 25 g pomarańczowej skórki;
  • 25 g orzecha (las) nakrętki.

Jabłka przemywa dokładnie. Pieczemy je w piekarniku i przetrzeć przez sito. Otrzymany zacier ogrzewa się dodawania cukru, do wrzenia, mieszając, aż do uzyskania pożądanej gęstości. Na 10 minut przed końcem gotowania, dodać orzechy (poprzednio pieczone i ziemia) i skórki pomarańczowej. Jam jest przechowywany w chłodnym miejscu.

Dżem z Ranetok w multivarka

Ten jam jest możliwe, oczywiście, przygotować i stosować multvarki. Odbywa się to w bardzo prosty sposób. Oczyszczenie i pokrojone jabłka były mielone za pomocą robota kuchennego lub szlifierki. W powstałej puree dodać cukier i pozostawić na godzinę i pół – aż się rozpuści. Masę następnie dobrze wymieszać i umieścić w multivarku. „Opiekanie” tryb instalacji. Gdy masa jabłkowy czyraki, należy wybrać tryb „niskiego ciśnienia”. Po 15-17 min. wypuszczać parę, rozłożone na słoiku dżemu.

Dżem z całego owocu

Teraz wiesz więcej niż jeden przepis na dżem z Ranetok. Ale chcę podzielić innej opcji nie jest gotowanie dżem i konfitury, które będą zawierać całe jabłka. Aby to zrobić, trzeba przygotować 7 kg Ranetok, usuń je łodyga, pozostawiając trzecią część. Każde ukłucie jabłko z wykałaczką. Wziąć odpowiedni pojemnik, rozprowadzić Ranetki, wypełnić je wrzątkiem. Przytrzymaj przez pięć minut. Wyrzucać płyn. Równolegle do przygotowania syropu 200-250 ml wody i 0,8 kg cukru. Doprowadzając do wrzenia, spadek owoce, gotować przez 10 minut. Ważne jest, że zacięcie nie gotuje zbyt wiele. Teraz możemy wyciągnąć jabłek bardzo dokładnie rozkładają swoje banki. Nie zapominajcie, że bez względu na to, co objęte, szklany pojemnik powinien zawsze być sterylizowane. Syropy, które pozostały, dając wrzenia. I wypełnić słoik z jabłkami. Ten dżem Ranetok nie może toczyć, ale wystarczy zamknąć pokrywę z tworzywa sztucznego. Tylko w tym przypadku trzeba przechowywać go w chłodnym miejscu. Jam jest piękny bursztynowy kolor z całych owoców.

Sztuczki gotowanie dżemu

Jeśli przygotowanie dżem z Ranetok zima, ktoś nie lubi majstrować przy ekranie, nie można wycierać. Trzeba tylko na parze, czyste owoce na ogony, łodygi i nasiona. I po parze je w zwoju mięso szlifierka. Dużą zaletą tej metody jest jej prostota. Ale niestety, nie jest to wadą. Smak dżemu okazuje się nie tak delikatne, a wszystko dlatego, że nie pozostawia skórkę. Więc to zależy od ciebie co wybrać: oszczędność potencjalne straty czasu lub utratę delikatnym smaku.

Zbieranie obfitych zbiorów Ranetok można przygotować na zimę różnego rodzaju dżem, dżem i nawet blisko kompot. Ta ochrona będzie całą zimę radości rodziny i pamiętać o tym długo oczekiwany latem.