214 Shares 9074 views

Zbożowe Niva – duma inżynierii Radzieckiego

Od początku jesieni w regionach rolniczych zespole zaczyna żniw. Ciężki sprzęt idzie na pole, aby ułatwić ciężką pracę rolników. Ale niewielu wie, że kombajn Niva, który jest dość mocno zakorzeniona w naszym codziennym życiu, jest znana od dawna. Pierwsze modele pojawiły się w Stanach Zjednoczonych w 1828 roku z powrotem. Dokładniej, nie same maszyny, a patent na nich. Niestety, urządzenie, które odcięte uszy threshed i oczyszczone ziarno od plew, nigdy nie został zbudowany. Pierwsza taka technika zbudowany w Imperium Rosyjskiego w 1830 roku. Składała się z maszyny do młócenia, wentylator i sita. Poprzez kolosozhatnaya maszyna została zbudowana trzy lata. Ona pracowała w polu, podczas gdy w Europie i nadal korzystać z pracy ludzkiej. Oryginalny prototyp kombajnu w tym samym okresie został wynaleziony w Australii. Obecnie istnieją specjalne maszyny do uprawy na paszę i trawy, buraków cukrowych, ziemniaków, a nawet zbierać jagody.


Duma krajowym przemyśle maszynowym od wielu lat jest Niva zbożowy. Legendarny model SK-5 Niva przez kilka dziesięcioleci, jest stałym elementem złote pola pszenicy dojrzałe. Jest to jeden z pierwszych modeli pojazdów samobieżnych, które nie potrzebują ciągniki projekt zasilania, konie i inne zwierzęta. Później na jego podstawie nie było ulepszony zbożowe Niva Effect.

Maszyny do zbioru ma bardzo złożoną strukturę. Że kolejno wykonuje szereg operacji: cięcie kłosków, przenosząc je z urządzeniem młócącym ziarna młócenia i oddzielania ziarna na odrywanie, oczyszczona ziarna paszy w zasobniku i rozładowywania z niej. W rzeczywistości, Kombajn Niva łączy w sobie funkcje trzech typów prostszej technologii – żniwiarka, młócenie i przesiewających.

Kombajny zbożowe Niva również świadkiem rewolucji. Jego innowacyjność jest nie tylko możliwe, aby zwiększyć produktywność rolnictwa i pracy, że był świadkiem znacznego postępu technologicznego. I niech dzisiaj powiedzieć, że maszyny miały duży procent strat ziarna, ale wtedy były to najlepsze rozwiązanie dla gospodarstw. Ponadto, niewiele osób wie, że masowa produkcja tych pojazdów był inny, ukryty cel. Kombajny emisji przewidziane do produkcji specjalnych elementów, które mogą przekształcić się spokojną montaż w pojeździe opancerzonym do działań wojskowych. Pracownicy fabryki zostali przeszkoleni w tajnych warunkach, żeby wiedzieć, co zrobić, jeśli armia będzie potrzebować ich pomocy.

Wraz z upadkiem Związku Radzieckiego do połacie piętnastu republik, teraz niepodległe państwa przybył próbek zagranicznych. Znani zbożowe Niva zaczął tracić grunt pod nogami, bo to daleko w tyle swoich konkurentów. Miał znacznie większe zużycie paliwa, straty ziarna, trwałość i łatwość konserwacji. I zagranicznych samochodów był wygodny do pracy: znacznie mniej hałasu i wibracji, wygodne siedzisko i obecność dodatkowych funkcji. Ale nadal w wielu miastach i wsiach w dziedzinach, nadal można zobaczyć czerwony olbrzym, który ucieleśnia wdzięk minionej epoki.