533 Shares 1393 views

Skuteczne ćwiczenia na kolana

Podczas chodzenia, kucania, wspinaczki i schodzenia po schodach, biegania lub podczas uprawiania sportu, główne obciążenie spada na stawach kolanowych. Dlatego ćwiczenia na kolanach są tak ważne w życiu codziennym każdej osoby. Oczywiście zawsze możesz udać się na siłownię lub wynająć trenera, ale jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, możesz to zrobić samemu.


Wzmocnienie stawu kolanowego jest po prostu konieczne dla sportowców, a także dla kobiet w ciąży, ponieważ przy dużym nacisku na kolana powoduje dodatkowe obciążenie. Z drugiej strony, regularne ćwiczenia pomogą pozbyć się bocznych poduszek tłuszczowych, co sprawi, że nogi będą bardziej smukłe. Ćwiczenia na kolana są również potrzebne w schorzeniach stawów, a także po ciężkich urazach lub przedłużonym unieruchomieniu kończyn.

Tak więc, przed rozpoczęciem treningu, trzeba rozgrzewać i rozciągać więzadełka. Aby to zrobić, położyć się na podłodze i rozciągać nogi. Inspiracja, wyciągnij skarpetkę z dala od ciebie, a na wydech, podnieś nogi i pociągnij skarpety na siebie. W ten sposób powinieneś odczuwać rozciąganie pod kolanem.

Ćwiczenia stawu kolanowego z artretyzmem i innymi chorobami:

  • Usiądź na wysokim krześle, aby skarpetki ledwo dotarły do podłogi. Teraz zacznij machać lewą nogą, podnosząc ją i opuszczając. Jak tylko poczujesz napięcie w stawie, zmień stół.
  • Teraz musisz leżeć na twardej powierzchni, wyprostować nogi. Podnieś prawą stopę nad podłogą, aby kąt był około 30 stopni i pozostawał w tej pozycji przez 4 – 5 sekund. Powoli opuść i powtórz ćwiczenie na lewą nogę. Kolana starają się nie zgiąć.
  • Pozostań w tym samym położeniu początkowym, ale podnóż nogi nad podłogą. Wykonaj okrągłe ruchy przypominające przejażdżkę rowerem. Zacznij od kilku obrotów, stopniowo zwiększając ich liczbę.
  • Teraz położyć się w dół. Zgiąć lewą nogę, próbując dotknąć piętę pośladków. Teraz powtórz drugą nogę.
  • Musisz siadać na podłodze i wyprostować nogi przed sobą. Teraz przytrzymaj palce i delikatnie pociągnij ciało w przód, tak abyś położyła klatkę piersiową na nogach lub dotknął kolana nosa. Jednocześnie poczujesz niewielką bolesność w stawach kolanowych.

Ćwiczenia na kolanach – usuwaj depozyty tłuszczu i zwracaj mobilność :

  • Po pierwsze, stanąć blisko ściany i włożyć do niej swoje dłonie. Wspiąć się palcami i zerwać lewą stopę z podłogi. Zejdź na dół i wspinaj się na palcach, stając na jednej nodze. Powtarzaj 15 razy i zmień nogę. Podczas tego ćwiczenia nie tylko stawy kolanowe, ale także staw Achillesa będą napięte – można poczuć uczucie pieczenia.
  • Teraz rozprowadź nogi bardziej niż szerokość ramion. Połóż ręce na biodrach. Wykonaj od 10 do 15 sit-ups. Spróbuj obniżyć ciało tak małe, jak to możliwe – tak, aby pośladki znajdowały się poniżej poziomu kolan. Na początku będzie to trudne.
  • Stań prosto, wyrównując swoje ramiona i ręce w pasie. Prawą nogę lekko bierze się z boku i stawia na palcach. Zacząć przykucnąć. W tym przypadku główna masa ciała znajduje się na lewej stopie, a właściwa jest używana tylko do zachowania równowagi. Wykonaj od 15 do 20 sit-ups, a następnie zmień nogi.
  • Połóż się na podłodze. Alternatywnie podnieść równe nogi tak, że pomiędzy nimi a kątem prostym powstaje kąt prosty – najpierw lewy, potem w prawo. Opuść je na podłogę w tej samej kolejności. Zrób 20-30 powtórzeń.
  • Stań na czworakach, położyć ręce na podłodze. Podnieś lewą, zginającą kolanę nogę na bok. Powtórz przez 20 powtórzeń dla każdej nodze.

Pamiętaj, że jeśli chcesz osiągnąć widoczny efekt, ćwiczenia na kolana powinny odbywać się regularnie – co najmniej 3-4 razy w tygodniu. Dla doskonałych wyników, łącz się z odpowiednimi dietami i opieką. By the way, jazda na rowerze, pływanie i bieganie również znacząco wzmocnić stawów kolanowych. Jeśli ćwiczenia te mają być zastosowane jako terapia fizyczna, najpierw skonsultuj się z lekarzem.