745 Shares 4481 views

Rozpoczęte 100-ta roczny wyścig rowerowy kilkudniowe „Tour de France”

Zwycięzcą pierwszego etapu „Tour de France” był Niemiec Marcel Kittel, który znaleźć drogę, aby zakończyć chaos. Australijski zespół utknął autobus tuż przy linii mety. Dlatego organizatorzy nawet chce się przenieść do mety, ale w końcu udało się dostać do samochodu. Jednak nie wszyscy zawodnicy byli w stanie odbudować swoją taktykę na końcowym etapie … Rozpoczęła się w 1903 roku jako gazeta projektu reklamowego, jazda na rowerze stała się obecnie trzecim najważniejszym wydarzeniem sportowym tego roku – powiedział Para.

Podczas swojej stuletniej historii już na rowerze „Tour de France” (nieformalna nazwa „Big Loop”) miał dwa wymuszoną przerwę. Od 1915 do 1918 roku, nie były one prowadzone w związku z pierwszej wojny światowej, od 1940 do 1946 roku – z powodu II wojny światowej. Już w połowie 1950 roku, na rowerze z kraju. W celu popularyzacji świat etap wyścigu kolarstwo zaczęli organizować w innych krajach. Z biegiem lat, zawody odbyły się w Hiszpanii, Włoszech, Belgii, Szwajcarii, Niemczech i Luksemburgu. 19 razy "Tour de France" został uruchomiony za granicą. W 1994 roku zdecydował się nawet przejechać przez nowo otwartego tunelu pod kanałem La Manche.

Podczas wyścigu, zawodnicy mają czas na zapoznanie się z różnymi terenu, ponieważ trzeba pokonać strome podjazdy i zjazdy i ostre i różne zakręty. Długość trasy każdego roku, a drugi może być od 3000 do 4000 km. W tym samym długodystansowych „Tour de France” było w 1926 roku. Następnie kolarze przekroczył 5745 km. Wspólnego z odległości przebytej przez rowerzystów od 1903 roku, to jest po prostu niesamowite. W ciągu ubiegłych 99 ras sportowców w wysokości 426 678 km pokonania. To więcej niż odległość z Ziemi do Księżyca.

Fundusz nagród w turnieju jest również stopniowo zyskuje astronomiczną naturę. W tym roku będzie to 2 miliony. 023.000. 300 euro. Zwycięzcą wyścigu kolarskiego otrzyma 450.000 euro, a zwycięzcę każdej scenie – na 8000 euro.

29 czerwca 198 zawodników reprezentujących 34 krajów na całym świecie i są częścią 22 drużyn, które rozpoczęły się z Korsyki Porto-Vecchio. Po raz pierwszy w historii „Tour de France” wyścig zaczął Korsyce. Wyspa cały ten czas pozostawał jedynym regionem europejskiej Francji, gdzie nie jest wykonywana podczas „Wielkiej Pętli”. W tym roku organizatorzy postanowili rozwiązać ten niesprawiedliwość i planowane na Korsyce zaledwie trzech etapach, z których pierwszy był najdłuższy – 213 km. Wśród cech obecnego „Wielkiej Pętli” oraz fakt, że jazda na rowerze będzie odbywać się wyłącznie na terytorium Francji, a zakończyć sportowcy będą w Paryżu po raz pierwszy przy sztucznym świetle. Dla ochrony francuskiego organu ochrony konkurencji przyciąga 14.000 policjantów, z których 47 – jeźdźcy pułku prezydenckiego.

Wyścig Kolarski "Tour de France" obejmuje 21 etapów. Każdy etap – jeden dzień. Upływ sportowca każdego etapu dodaje i całkowity czas uzyskuje gonki.Velogonschik którego całkowity czas będzie minimalny, zwycięzca turnieju. Jest możliwe, że zawodnik staje się zwycięzcą turnieju, ale nie wygrał żadnego z jego etapów, jak to miało miejsce w 1990 roku (kiedy Zwyciężył Amerykanin Greg Lemond). Największym osiągnięciem w „Tour de France” jest zapisem amerykańskiego kolarza Lensa Armstronga, 7 razy, że yyy „Big Loop” (1998 do 2004). Zwycięzca będzie również poinformować zawodników, którzy zdobyli co najmniej jeden etap. W tej kategorii nie ma zwycięzcy i Ukraińcy. W 2006 roku Siergiej Gonczara wygrał dwa razy na scenie z oddzielnym początku. W tym samym roku Jarosław Popowycz wygrał jeden z płaskich etapach. Ten sukces jest osiągnięcie ukraińskich zawodników na „Tour de France”. W tym roku „wielka pętla” naszych rodaków nie będzie w ogóle.

„Tour de France” jest interesujący i fakt, że turniej jest określana przez najlepszych w poszczególnych kategoriach: sprinter górskiej jeźdźca, młodego biegacza. Zwycięzcy tych nominacji otrzymują kolorowe koszulki. Ponieważ zawodnik z największą liczbą punktów w klasyfikacji sprintu stawia na zielonej koszulce. Tradycyjnie, w ciągu ostatnich pięciu lat na tym samym tytułem twierdzi amerykański Mark Cavendish. Jego najbliższy rywal w zrywu prędkości będzie zeszłoroczny najlepszy sprinter słowacki Peter Sagan. Biały T-shirt w kolorze czerwonym grochu jest zwycięzcą w nominacji „Najlepszy góra jeźdźca”. W tej kategorii można nazwać ulubionym francuskiego sportowca Thomas Fokler. Lokalny publiczny powierza swoje nadzieje Countryman i nic dziwnego, bo w przeszłości, Thomas obnosił się „groszku” T-shirt i ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Ponadto, na każdym etapie „Tour de France” specjalną komisję w celu ustalenia najbardziej „walki” z jeźdźcem. Następnego dnia po zakończeniu etapu zawodnik, który zdobył tę nagrodę wręczył białą numer na czerwonym tle zamiast czarne na białym tle. Głównym kryterium przy określaniu zwycięzcy – długi pobyt w oderwaniu od peletonu (zawodników poruszających napięty Group), stara się utrzymać wiodącą pozycję tak długo, jak to możliwe.

Najbardziej pożądane na „Tour de France” żółtej koszulki. Prawo go nosić tylko ten, kto wygrywa w czasie. Jego jasny kolor koszula dziedziczone z gazety L'Auto, który założył ten konkurs – jego żółtych stronach. W historii kolarstwa, „Wielka Pętla” tylko 254 zawodników nosili go. W obecnej „Tour de France” na żółtej koszulki będą rywalizować Kristofer Frum Alberto Contador. Frum trzyma bardzo mocno w tym sezonie, wygrywając sprężyna "Tour of Oman", "Tour de Romandie", "Critérium du Dauphiné" i "Criterium Inter – Nacional". Lewy "Tir Renault Adriatico" Frum nie mógł wygrać. 28-letni zawodnik mógłby stać się drugim Brytyjczyk, który wygra w klasyfikacji generalnej, „Tour de France”. W ubiegłym roku, ambitny Froome zdobył „srebro”, „Wielka Pętla”, ustępując jedynie jego rodak Bradley Wiggins. Niestety, zeszłoroczny zwycięzca „Tour de France” nie będzie mógł brać udziału w tych wyborach. Rider kontuzji kolana nadal na „Dzhiro Di Italia”, a następnie nie był w stanie w pełni odzyskać na początku wyścigu we Francji. Dlatego dla Frum oferuje bezpośrednią drogę do francuskiego podium.

Próbuje powstrzymać go przed Alberto Contador. Hiszpan wraca po zawieszeniu za doping. W 2011 roku, w jego krwi stwierdzono zakazane clenbuterol. Na początku 2012 roku, decyzja Sportowy Sąd Arbitrażowy Hiszpana został zdyskwalifikowany na sześć miesięcy i pozbawiony wszystkich tytułów w okresie od 2010 r. Jesienią ubiegłego roku, zawodnik jest z powrotem i teraz jest z powrotem w walce o kolejne zwycięstwo w „Tour de France”. Contador, a żaden z obecnych członków, wie jak wygrać „Tour de France”. W trakcie swojej kariery, musiał spróbować trzy razy żółtą koszulkę. Jednak jeden z jego zwycięstwo w 2010 unieważnione. Contador wiosna wyglądała bardzo blado na tle Froome. Ale Hiszpan jest bardzo dobrze w stanie przygotować dla odpowiedzialnych startów. Dlatego możliwe jest, że w „Tour de France” będzie wykazać swoje silne właściwości sportowych.

Przybycie jubileusz niemal uniemożliwił dopingu skandal. Na początku stycznia, amerykańska legenda kolarska Lance Armstrong w wywiadzie dla znanego prezentera telewizyjnego Opre Uinfri przyznał, że używał narkotyków podczas swoich występów w „Tour de France”. Biorąc pod uwagę, że ostatnie skandale dopingowe w kolarstwie wyrwać się zbyt często, wiele gotowi położyć kres „Tour de France”. Na szczęście tak się nie stało, a pamiątkowy 100-ta wyścig rozpoczął się jeszcze większą skalę. Jednakże, tym bardziej Armstrong nie bał się dodać łyżkę smoły. Przed początkiem kolarstwo racer amerykański generał powiedział, że w swoim czasie, aby wygrać „Tour de France”, bez podejmowania zakazanych narkotyków, było to niemożliwe. Armstrong mówi, że rasa tym poziomie wymaga kosztownego sportowcem, głównie tlen. Jego zdaniem, jest to bardzo trudne do utrzymania wysokiego tempa konkurencji przez długi czas. Dlatego sportowcy i musiał uciekać się do stosowania leków pobudzających. To rozgniewało dyrektor „Tour de France” Christian Prudhomme, „Armstrong mówi, że nikt nie mógł wtedy wygrać Tour bez dopingu, ale być może jest to tylko próba oczyszczenia, mówiąc, że w przeciwnym razie jest to niemożliwe.”.

Obecna „Tour de France” odbędzie się w dniach od 29 czerwca do 21 lipca. W tym czasie zawodnicy pojadą 3360 km i będzie miał tylko dwa dni odpoczynku. Od 1998 roku za „Wielka Pętla” odcinkach szlaku skandali dopingowych. Niedawno, kolejny zwycięzca „Tour de France” niemieckiego Jana Ullr przyznał, że używał również narkotyki. Ponadto rowerzysta powiedział, że wielu jego kolegów podjęły narkotyków. Francuski kolarz David Monkute zasadniczo nigdy nie uciekał się do zażywania nielegalnych narkotyków, powiedział, że od przybycia EPO w kolarstwie w latach 1994-95, każda zwycięzców w „Tour de France” mógł oszukać …