421 Shares 9646 views

Jak wybrać buty do biegania: rodzaje, producentów i zwrotne. Jak wybrać odpowiedni buty do biegania. buty do biegania technologia

Bieganie jest jednym z najlepszych sposobów, aby poprawić kształt i zwiększają wytrzymałość. Ten sport charakteryzuje cardio, pionowe udary i wymaga szczególnej uwagi. Dlatego decydując się na jogging, należy zrozumieć, jak wybrać buty do biegania, najbardziej odpowiednią osobę. Niewłaściwe obuwie może spowodować obrażenia. W związku z tym, należy wybrać buty do biegania dla umysłu.


Zwłaszcza buty do biegania

Dla sportów lekkoatletycznych powinien wybrać pewien rodzaj buta. Wiele czynników wpływa na to. Wybierając buty do biegania, powinna być ustalona z góry, na podstawie których będą one miały zastosowanie warunki. Czy to ważne, co powierzchnia zostanie wybrany do uruchomienia.

Aby zrozumieć, jak wybrać buty do biegania, należy ocenić ich wagę. Nie powinny one pełnić funkcję ważenia. Ma to ogromne znaczenie dla tego rodzaju podeszwy butów o niej.

Dla zmiany natężenie i rodzaj szkolenia zależy również od właściwego doboru butów do biegania. Są to buty dla długich dystansach, na krótkich, szybkich szkolenia dla zawodów, jak również dla turystyki i trekkingu. Nawet pogoda, która jest używana do butów, jest ważne przy wyborze.

Wygląd i materiały

Pierwszą rzeczą jaką należy zwrócić uwagę w sklepie, to jest zewnętrznym widokiem buta. Jest uważany za idealne połączenie skóry i tekstyliów.

Skóra zachowuje swój kształt i tkanki sprzyja dobrej wentylacji i wchłanianie wilgoci utrzymuje ciepło. Sztywność ramy powinny być dobre, aby wytrzymać obciążenie i prowadź buta uruchomiony. Jak wybrać dobrą parę butów? Konieczne jest, aby spojrzeć na styku górnej i podstawy. Dobre buty nigdy szyte. Jest wielkości. sama spoina musi być czyste i mocne.

Gięcie produkt należy zwrócić uwagę na podeszwach związku z tkanką. Jeśli widoczne są ślady kleju, odeszli miejsca na podeszwie tkaniny, obuwie powinno być odłożone na bok. Oni nie przetrwać i dwa przebiegi.

Wkładka powinna być zdejmowana i wykonana z oddychającego materiału. To pozwoli jej się umyć i zachęci normalną wymianę wilgoci.

podeszwa

Wybierając buty do biegania każdy producent, czy Asics, Nike, Adidas lub Reebok, należy zwrócić uwagę na rodzaj podeszwy. Istnieje wiele modeli butów z podeszwą, która jest odporna na ścieranie. Ona wygląda jak opona samochodowa. Przy podejmowaniu decyzji, jak wybrać buty do biegania na asfalcie, należy zwrócić uwagę na ten typ podeszwy. Jeśli to ma działać na śnieg, żwir, mokro, należy dać pierwszeństwo „SUV”. Ich jedynym posiada specjalne wypustki gumowe zapewniające dobrą wytrzymałość na rozciąganie z zasadą. Jeśli są kolce na podeszwie, może nawet zostać uruchomiony jesienią na mokrych torach, na twardym śniegu lub lodzie. Wybierając buty do biegania na asfalcie, lepiej wybrać model bez kolców.

Na długich dystansach i tras biegowych wybiera buty zwane „marafonki”. Te lekkie buty sportowe. Mają cienką podeszwę, więc te buty są uważane za mające zastosowanie tylko dla jednego długiego wyścigu. Jeśli podeszwa jest trochę trudniejsze, mogą być wykorzystane do kilku maratonach. Ale okazały się one równie dobre buty na bieżni. Jak wybrać odpowiedni rodzaj podeszwy, jak określa obuwia przeznaczenia.

Rodzaj ustawienie stóp

Aby uruchomić było tak wygodne i bezpieczne, nowoczesne buty do biegania trzeba wziąć pod uwagę wszystkie specyfiki ludzkiej stopy. Ten zaawansowanej produkt złożony. Pronacji nazywa się metoda ustalania ludzką stopą. Jej brać pod uwagę przy wyborze butów sportowych.

Istnieją trzy typy pronacji. Jeżeli kość piszczelową przewrócił wewnątrz, pozycja stopy nazywa giperpronatsiey. Jeśli wszystko zupełnie przeciwnie, ten typ pronacji nazywa supinacji (nedopronatsii). Kiedy stopa znajduje się płaska, jest neutralny pronacją.

Przy wyborze butów powinna dążyć do osiągnięcia neutralnej pronacji stopy. Inscenizacja przystanek w ogóle inna. Aby zrozumieć, jak wybrać odpowiedni buty do biegania, należy zwrócić uwagę na ułożenie stóp w danej pary butów.

amortyzacja

Aby zmniejszyć obciążenie stawów ludzkich, producenci nowoczesne buty do biegania wykorzystywać specjalne materiały amortyzujące. Pozwala to uniknąć kontuzji i poprawia komfort podczas biegu.

Materiały amortyzujące przerwano ciosów. Im większa waga sportowca, tym większa zdolność do łagodzenia potrzebę posiadania buty. Jako takich materiałów, każdy producent używa własnego specjalną technologię.

Na przykład takich marek jak Asics i Brooks, stosować różne żele, Saucony i Salomon – spieniony różnych substancji, a buty do biegania Mizuno ma plastikową płytkę mającą kształt falistej.

Dobra amortyzacja jest również niezbędne dla ludzi, którzy mają giperpronatsiyu stopę. Pozwoli to zapobiec urazom i zwiększyć komfort sport.

trenerzy waga

But dobre sportowe powinny być lekkie. Jest to specyfikacja, która mówi jak wybrać buty do biegania. Damskie modele powinny mieć masę mniejszą niż 200 g, a mężczyzn – do 250 gramów. Im więcej z ich wagi, tym większy jest nacisk na kostki i kolanowych. To zwiększa ryzyko kontuzji.

Kobiet i mężczyzn działających butów powinny być wybierane na podstawie zasad „tym łatwiej, tym lepiej.” Jednak należy zauważyć, że w codziennym biegu nie powinno kupić model maraton. Oni naprawdę są znacznie lżejsze niż konwencjonalne przypadkach butów, ale ich trwałość nie jest zadowoli fanów codziennej aktywności fizycznej.

Ponadto, w cienkich butach poczuje każdą osłonę defektami dla biegu. Dlatego też model musi być zakupiony ze średnią grubość podeszwy.

Liczba sportowców

Markowe buty sportowe odgrywa również ważną rolę. Aby zrozumieć to pytanie, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę opinię zawodników i ekspertów, a także zwykłych użytkowników, porady, jak wybrać buty do biegania. Asics, Mizuno, Saucony, New Balance, Brooks wykonywać najpopularniejsze producentów butów sportowych tego typu do tej pory.

Według informacji zwrotnej sportowców, takie poprzednio znane marki takie jak Reebok, Puma, Nike i Adidas, nie rozwijają swoją kolekcję wyścigowy. Mają niewiele do zaoferowania dla konsumenta w dziedzinie obuwia sportowego.

We współczesnych warunkach użytkownicy z maksymalnie 70 kg preferuje buty do biegania Asics firmę. Dla takiego producenta masy oblicza idealne stawkę amortyzacji. Duże przedsiębiorstwa mają szereg Saucony, Mizuno, nieco mniej – Brooks.

Użytkownicy, którzy mają dużo masy, zaznaczyć odpowiedni typ amortyzację w buty do biegania jogging firmę Nike. W związku z tym zwraca się do zapytania, jak wybrać buty do biegania, wybór marki należy również wziąć pod uwagę właściwości fizyczne sportowca i warunki pracy buta.

trampki pielęgnacji

Do wybranych trenerów służyły przez długi czas, należy przestrzegać kilku prostych zasad ich pielęgnacji i konserwacji.

Te buty sportowe przeznaczone do treningu, nie chodzą na co dzień, grać w piłkę nożną. Właściwe stosowanie trampki z ich przeznaczeniem. Po jogging, przemyć je ze sobą i kurzu i brudu. Raz w tygodniu przetrzeć elementy skórzane wymagają specjalnych produktów do pielęgnacji. Pozwoli to przedłużyć żywotność buta jako butów do biegania. Jak wybrać podobnych środków, należy poinformować konsultanta w sklepie.

Suszone brud na materiale tkaniny zniszczy. W związku z tym powinno być jasne, zaraz po biegu. Suszenie powinno obuwie w temperaturze pokojowej z dala od grzejnika grzejników. Lepiej jest używać specjalnych suszarniach, które pomogą zachować kształt butów.

Takie proste działania znacznie rozszerzyć usługę na buty do biegania.

Jeśli wstępnie zapoznał się ze specyfiką butów sportowych, na pytanie, jak wybrać buty do biegania, zostaną rozwiązane po prostu. Wiedząc, w którym znajduje się zwracać uwagę przy zakupie, a także odpowiednio wykorzystując wybranego modelu, nie ma wątpliwości, jego długowieczności i większe korzyści dla zdrowia sportowca.