137 Shares 1428 views

Goryacheva Svetlana Petrovna: rodzina, kontakty, zdjęcie, biografia

Profesjonalny polityk Goryacheva Svetlana Petrovna, senator z Terytoria Primorskiego, oddał całe swoje życie do służby ludowej. Jej poglądy polityczne i wymagania pozostały niezmienione przez całe życie – jest sprawiedliwością i dobrobytem swojego kraju. Jak życie Svetlana Goryacheva ewoluowało, czy to było lekkie i proste? Powiemy szczegółowo biografię senatora.


Dzieciństwo i rodzina

Goryacheva urodziła się Svetlana Petrovna (w młodości nosiła nazwisko Bezdetko) 3 czerwca 1947 r. W małej wiosce Risovy, w samym sercu Terytorium Primorskiego, w dzielnicy Anuchinsky. Matka dziewczynki pracowała jako dyrygent na dworcu, a jej ojciec służył w wojsku artyleryjskim jako młodzieniec, a następnie pracował jako leśnik przez całe życie. Teren, w którym żyła rodzina 7 osób (Svetlana była najstarsza z pięciorga dzieci) była głucha, tajga. Życie nie było łatwe, nie tylko że czasy po wojnie były ciężkie, a warunki życia były bardzo ascetyczne. Od dzieciństwa Svetlana musiała dużo pracować w domu, pomagając rodzicom w domu. W związku z tym wiedziała od razu od najmłodszych lat, jakie jest życie zwykłych ludzi. W szkole Svetlana studiowała dobrze, a po jej ukończeniu zdecydowanie postanowiła wejść do instytutu.

Początek dorosłości

Ale na Uniwersytecie Dalekowschodnim na Wydziale Prawa Goryacheva Svetlana Petrovna weszła dopiero po raz trzeci. Konkurencja była ogromna, a dopuszczenie było wymagane doświadczenie zawodowe. Dlatego dorosłe życie Goryachevy zaczęło się od pracy w różnych miejscach. Przez trzy lata pracowała jako pracownik pomocniczy, księgowy, kasjer, nitownica, nitownica, a nawet artysta-projektant.

Edukacja:

Wejście na uniwersytet było, zdaniem Goryachewy, jednym z najszczęśliwszych momentów jej życia. Studiowała na uczelni dobrze. W 1974 roku Goryacheva otrzymał długo oczekiwany dyplom ukończenia studiów na Uniwersytecie Dalekowschodnim w specjalności "orzecznictwo". Przez całe życie z dumą rozmawiała o swoim rodzimym uniwersytecie, które dało jej dobry start w zawodzie. Od czasu studiów zawsze zakochała się w Władywostoku i zawsze mówi, że dla niej miasto i Primorye to najlepsze miejsce na ziemi.

Prokurator Goryacheva

W 1974 roku Svetlana Petrovna wstąpił do Komitetu Wykonawczego Rady Deputowanych Ludowych Regionu Primorskiego jako radca prawny. Dwa lata później Goryacheva przeniósł się do Prokuratury Władywostoku, jako prokurator generalnego departamentu nadzoru. W tym momencie pracowała przez 9 lat. W 1986 r. Została prokuratorem Prokuratury Ochrony Środowiska Regionu Primorskiego. W tym czasie musiała dużo podróżować po okolicy i zakochała się w swojej "małej ojczyźnie". Svetlana Petrovna mówi, że kiedy ląduje samolotem na lotnisku w Władywostoku, zawsze poprawia nastrój. Tylko tutaj czuje się niesamowite ciepło i spokój. W 1990 roku Goryacheva opuścił prokuraturę i wyjechał do Moskwy. W 1991 roku Svetlana Petrovna wróciła do prokuratury Pomorye, gdzie przez cztery lata pracowała jako zastępca prokuratora Władywostoku.

Zastępca pierwszej konstytucji

Z początkiem procesów demokratycznych w Rosji Goryacheva zaczęła aktywnie uczestniczyć w działaniach społecznych. W 1990 roku wygrała wybory i została zastępcą Ludowej RSFSR. Jej kampania była bardzo żywa, opierała się na wezwania do sprawiedliwości społecznej. W parlamencie stała się członkiem frakcji "Rosja". Na pierwszym zjeździe deputowanych ludowych Svetlana Goryachev został wybrany na wiceprzewodniczącego Rady Najwyższej RSFSR, który osobiście mianował kandydaturę na przewodniczącego tego organu, Borysa Jelcyna. Bardzo szybko stało się jasne, że Svetlana Petrovna w wielu sprawach nie zgadza się z Jelcynem i Khasbulatowem. Razem z drugim zastępcą Borysa Jesziwa, dwoma przewodniczącymi obu izb parlamentu, Ramazanem Abdulatipovem i Władimirekiem Isakowem oraz ich zastępcami V. Syrovatko i A. Wiszjakow, Goryacheva podpisał słynny "sześciół piśmie", w którym działalność Borysa Jelcyna była mocno krytykowana. Svetlana Petrovna złożył oświadczenie przeciwko Jelcyna na posiedzeniu Rady Najwyższej i na trzecim zjeździe Deputowanych Ludowych. Kiedy w 1991 roku Ruslan Khasbulatov został prezesem najwyższej radzie RSFSR, Goryacheva zrezygnował z funkcji zastępcy, w związku z niezgoda z pozycją nowego lidera.

Sposób wyboru ludzi

Pomimo tego, że Goryachev Svetlana Petrovna odmówił pracy w Siłach Zbrojnych RSFSR, nie zrezygnowała z planów angażowania się w działania polityczne. W 1992 roku wstąpiła do rady politycznej Narodowego Frontu Zbawienia. W 1993 Svetlana Petrovna aktywnie uczestniczyła w konfrontacji między Jelcynem a Najwyższą Radą RSFSR. Publicznie sprzeciwiła się rozwiązaniu Rady. Podczas sztormu Białego Domu Goryacheva był w szeregu jego obrońców.

W 1995 r. S.P. Goryacheva zostaje członkiem Dumy Państwowej na listach partii komunistycznych, został wybrany na wiceprzewodniczącego Dumy Państwowej. W 1999 roku znowu pomyślnie przeszła wybory i przewodniczyła Komisji ds. Kobiet, Rodziny i Młodzieży w Dumie Państwowej. W 2003 roku Svetlana Petrovna udaje się do wyborów do Dumy Państwowej i staje się członkiem Komitetu ds. Regulaminu i Pracy Dumy Państwowej. W 2007 i 2011 roku Goryacheva stał się zastępcą Dumy na listach "Fair Russia".

Komunistyczna Partia

Goryacheva Svetlana Petrovna, której biografia związana jest z ochroną interesów ludu, w 1977 r. Dołączyła do szeregów CPSU. Była aktywnym członkiem partii, w 1995 roku wstąpiła do frakcji Duma Komunistycznej Partii. Jednak zasadnicza Goryacheva nie mogła tolerować wewnętrznych procesów w partii, gdy dobrobyt jej przywódców znalazł się wyżej niż interesy ludu. W 2002 roku Svetlana Petrovna miał otwarty konflikt z G. Zyuganovem, który zażądał, aby Goryacheva zrezygnuje z przewodnictwa w Komitecie Dumy Państwowej ds. Redystrybucji stanowisk kierowniczych między frakcjami Dumy. Na kongresie partii została wydalona z członków partii komunistycznej. Później Svetlana Petrovna wielokrotnie krytykowała politykę Zyuganowa, oskarżając go o realizację swoich osobistych zainteresowań.

"Sprawiedliwa Rosja"

W 2007 r. Goryacheva Svetlana Petrovna, której zdjęcie stawało się coraz częściej w prasie socjaldemokracji, stał się członkiem partii Just Rosji i weszła do listy wyborów w trzecim numerze. W Dumie została zastępcą szefa frakcji "SR" Nikolai Levichev. W następnym cyklu Duma Goryachiew ponownie przeszedł do posłów na listach "Fair Russia" i został zastępcą Siergieja Mironowa, nowego lidera frakcji.

Rada Federacji

W 2004 roku pojawił się nowy senator w Primorsky Krai – Svetlana Petrovna Goryacheva. Rada Federacji stała się dla niej nowym miejscem pracy według decyzji gubernatora regionu Władimira Mikłuszczowskiego. Obiecał podczas kampanii wyborczej, że uczyni Goryacheva senatorem. Wyraził nadzieję, że Svetlana Pietrowna, z jej ogromnym doświadczeniem, będzie w stanie przynieść wiele korzyści dla regionu, broniąc swoich interesów na szczeblu federalnym. W radzie Federacji Goryacheva pełni funkcję wiceprzewodniczącego komisji ds. Regulacji i organizacji posiedzeń parlamentarnych.

Opinie i oświadczenia polityczne

Goryacheva Svetlana Petrovna różni patriotyczną pozycję lewą. Przez całe życie polityczne zawsze popierała sprawiedliwość, za ścisłe przestrzeganie konstytucyjnych praw Rosjan. Przez tak długą karierę parlamentarną wielokrotnie powtarzała głośne wypowiedzi. W szczególności przypomniała sobie swoją przemowę przeciwko faktowi, że obywatele USA adoptowali dzieci z Rosji, ponieważ dzieci są przeznaczone na ten smutny los, staną się zabawkami seksualnymi lub źródłami narządów do przeszczepu.

Nagrody

Za jej aktywną służbę w Rosji Goryacheva Svetlana Petrovna wielokrotnie otrzymywała najwyższe nagrody. Jest kawalerem Orderu Honorowego, posiadaczem medali "Za zasługi w rozwoju parlamentaryzmu", "Pamięć 850 rocznicy Moskwy" "Za zasługi w prowadzeniu ogólnopaństwowego spisu ludności". Ma kilka certyfikatów honorowych.

Życie osobiste

Goryacheva Svetlana Petrovna, rodzina, która zawsze była prawdziwą osadą i schronieniem, weszła w małżeństwo nawet w latach studenckich. Jej mąż Goryachev Leonid Wasiliewicz zawsze wspierał swoją żonę we wszystkich działaniach, z wielką wdzięcznością powiedziała, że nigdy nie usłyszała słowa wyrzutu ze strony męża, ponieważ poświęcił tyle czasu i energii polityce. Para ma syna, Jarosława, który ukończył Wydział Prawa Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego, później studiował finansisty.

Svetlana Petrovna w wolnych chwilach lubi chodzić do wystaw, czyta rosyjską literaturę klasyczną. Mówi, że nie reprezentuje swojego życia bez Puszkina, Tolstoy, Yesenin, odnajduje odpowiedzi na wszystkie pytania od nich. Czytam także wielu rosyjskich filozofów: Roericha, Uspenskiego, Pisemsky'ego.

Przypominając sobie życie, mówi, że najważniejszymi i szczęśliwymi wydarzeniami w niej była przyjęcie do instytutu, narodziny syna.

Oficjalne kontakty

Jako senator Goryacheva Svetlana Petrovna, której kontakty można znaleźć na oficjalnej stronie Rady Federacji, odbywa się w Władywostoku (ul. Svetlanskaya 22, 1614) oraz w Internecie. Ponadto w Moskwie mogą wystąpić do Svetlana Petrovna telefonicznie: 8 (495) 692-66-98, 8 (495) 986-61-62 lub w Władywostoku: 8- (4232) 20-83-71. Możesz użyć e-maila lub formularza na stronie internetowej Rady Federacji.