464 Shares 6837 views

Jak radzić sobie z chrapaniem?

Jedną z najczęstszych przyczyn bezsenności u osób dorosłych uważa się za chrapanie.

Chrapanie zwane hasteless wierząt i hałaśliwe dźwięki, który emituje człowieka śpiącego podczas oddychania przez usta. Dlaczego są wyświetlane?

Ponieważ powietrze przepływające przez gardła, powodując drganie tkanki miękkiej podniebienia. To może się wahać i policzki i wargi i nozdrza. Zazwyczaj pojawia się chrapanie podczas snu na plecach – to mimowolnie otworzyła usta i język zapobiega powietrze mogło swobodnie przechodzić. Dlatego najprostszym sposobem, w jaki sposób radzić sobie z chrapaniem, zmieni pozycję śpiącego człowieka. Pozycja na boku lub brzuchu prawdopodobieństwa wystąpienia takich dźwięków będzie znacznie mniej.

Chrapanie może być niebezpieczne dla zdrowia?

Chrapanie nie jest nieszkodliwe. Mimo to nie może powodować poważne szkody dla organizmu, jednak może zainicjować stan chronicznego zmęczenia spowodowanego brakiem snu.

Również druga połowa cierpi na bezsenność i bezsenność dowolny długotrwałe mogą powodować poważne choroby. Stosunki rodzinne może pogorszyć i niektóre instytucje małżeństwa rozpadły się nawet z tego powodu, że para nie wiedziała, jak radzić sobie z chrapaniem.

stan niebezpieczny nie może wystąpić, gdy mierzy się chrapanie i monotonne, a w przypadku nagłego zatrzymania zadyszki, która towarzyszy głośne chrapanie w trakcie renowacji. Jest to niepokojący znak bezdechu sennego – zaburzenie snu bolesne. Abstruktivnoe bezdech może powodować zaburzenia rytmu serca, choroba wieńcowa, nadciśnienie, krwotok mózgowy, a nawet nagłej śmierci podczas snu ze względu na fakt, że ciało cierpi z powodu braku tlenu.

Aby dokonać prawidłowej diagnozy i dowiedzieć się, jak radzić sobie z chrapaniem, należy odnieść się do początku do lekarza laryngologa. Jeśli jest to konieczne, aby wyeliminować bezdech senny, konieczne jest, aby zdać specjalny rozpoznania – polisomnografia. Badania i rejestrowanie informacji o pracach ciała podczas snu, z którego zostanie przypisany do leczenia chrapania.

Co jest przyczyną chrapania?

• Ciężka rozluźnienie mięśni wywołaną przez podejmowanie nasenne, alkohol, palenie tytoniu, otyłość, poważne zmęczenie, problemy z tarczycy.

• problemy w obszarach układu oddechowego: rozszerzanie migdałków, migdałki, wrodzone lub nabyte krzywizny przegród nosa, polipów lub innych przyrosty w jamie nosowej, wrodzonych nieprawidłowości w strukturze dróg oddechowych (wąskich przejściach nosa, nadto języka, podniebienia miękkiego za wydłużone małej wielkości dołu szczęki i in.).

Leczenie chrapania zależy wyłącznie od przyczyn wywołujących go.

• Jeśli problem jest w strukturze lub stanu układu oddechowego, lekarz przepisze ENT indywidualnego leczenia chirurgicznego lub konserwatywne.

• zmiany stylu życia, nawyków snu i dobre odżywianie pomaga w niektórych, a może nawet przynieść ulgę w chrapaniu. W przeglądarce musi być następujące: zmniejszenie masy ciała, eliminacji tytoniu, abstynencji od alkoholu, ograniczenie stosowania tabletek nasennych, tryb dzień, w którym sen jest wystarczająco dużo czasu i to jest w tym samym czasie.

• Zastosowanie specjalnych urządzeń, które uniemożliwiają organizmowi do utrzymywania w stanie snu „z tyłu” (piłki tenisowej dołączone do kieszeni przyszyta do tylnej części piżamy). Niektóre dobra pomoc, że szef łóżku nieco podwyższony w stosunku do nóg (bar, znajdujących się pod nogach łóżka).

• Utrzymująca się codzienne stosowanie specjalnych ćwiczeń z serii „Jak radzić sobie z chrapaniem”: maksymalny wystający język na 2 sekundy w rzędzie 30 razy, ruch szczęki iz powrotem z pomocą rąk 30 razy z rzędu. Dobra pomoc jest ćwiczenie: przed pójściem spać – 3-4 minut trzymać drewniany kij zaciśnięte zęby.

• specjalne tabletki, spraye i krople do płukania gardła jest również stosowana z pewnym powodzeniem w praktyce medycznej.

• Czasami operacja jest konieczna, aby firma się podniebienia miękkiego i języczka.

Jeśli masz do czynienia z tym nieprzyjemnym problemem – nie rozpaczaj. Wiedząc, jak radzić sobie z chrapaniem, będzie łatwiej.