396 Shares 5468 views

Analiza bajka „Żaby prośbą do króla.” Prace, które warto przeczytać wielu jego rówieśników!

Analiza bajka „żaba błagać króla” Służy podkreślić negatywną percepcję władców i przywódców w społeczeństwie. Dzieło, napisane ponad 200 lat temu, w niektórych przypadkach, może być przykładem dla niektórych dzisiaj.


Od Ezopa do Kryłowa

Od czasów starożytnej literaturze bajka zajmowały szczególne miejsce. Była w stanie rozpoznać takie cechy ludzkiej natury, która jest zawsze uważane za zło i powodować negatywne uczucia. Pierwszy mówić o ludzkiej języka minusy bajka była najmądrzejsza grecki poeta-filozof Ezopa. Zdolność nie zadzwonić do konkretnej osoby, uciekając się do alegorii, wskazał na braki, które należy zwalczać.

Jego następcą został Lafontaine. „Żaby prośbą do króla” – bajka, która należy do jego pióra. Alegoria pozwala autorom uczynić głównych bohaterów świata zwierzęcego. Aby zrozumieć, jak działa ta technika, konieczne jest przeanalizowanie bajka „Żaby prośbą do króla.”

zawartość

Więc, co to działa? Dawno temu, kobiety żyjące na bagnach chciał, że były one kierowane przez króla. Jupiter słuchać ich prośbę i wysłał w ich królestwo ogromne osiki pała. Żaby bały się go, ale potem, ośmielony, zaczął źle się zachowują, pomimo wysokiej tytuł swojego nowego pana.

Pała nic ingerować, nic nie wyrzucał jego poddanych. Ale nie zrobić dla nich dobre. Wywołało to niezadowolenie w całym otoczeniu króla. Żaby chciał suwerenne szybkość, i po raz kolejny zrobić taki wniosek do Jowisza.

Wstąpił na tron węża. Szybkie i piękne, to jest surowo ukarani za nieposłuszeństwo. Nawet jeśli nic niewinne żaby stał się jej obiad. Ocaleni skarżył Skylords. Jupiter zaskoczony, ale zaprzeczył kolejne żaby żądań, obiecując im wysłać jako króla władcy jeszcze gorsze niż pierwsze.

Zeus Ostrzeżenie

Lafontaine nie tylko pisał o niezadowolenia z tych u władzy, do przedmiotowych zakrętów i Kryłowa „The Frogs prośbą do króla” bajka, która ma w swojej kolekcji. Zgodnie z żab w znanej bajkopisarz odnosi się do ludzi. Kryłowa nadal niemy pierwszy władca staje się dziennik osika, który został zastąpiony przez dźwig.

Aby kontrast w procesie rządzenia i jaśniej przedstawić stanowisko żab, autorzy bajek wybranych jako drugi królów węża i żurawia, ponieważ oboje lubią jeść żaby. cicha i spokojna król dano, lekceważyć go, ciche i spokojne życie nie chciał, zbyt nudne i nieciekawe, wydawała żaby. I kolejny udowodnił coś gorszego. Nic dziwnego, że mówią: „Żaden dobry uczynek nie uchodzi bezkarnie.” „Żyj z nim, tak aby nie było gorzej niż ty!” – ostrzega żaby Zeus.

Prowadzony Analiza bajka „Żaby prośbą do króla” Pomoże to określić, co jest moralne w tej bajce. I to jest proste: nie można zmienić wszystko na raz. Konieczne jest, aby pamiętać, że w przyrodzie wszystko ma swój rozwój, ale zdarza się stopniowo. Jeśli żaby poniosły one przystosowały się do bloku drewna, a nawet nauczył się wyodrębnić z komunikacji ze sobą ogromną przysługę. Istotą bajek moralnych nie traci swoje znaczenie.

O rym, znaki

Fable, napisany przez Iwan Andriejewicz Kryłowa ( „żab z prośbą o król „) w wierszu. Autor jest bardzo wyraźna wierszyk: Beczki – twarzą w dół, obok – tyłek, zasilanie – chwały.

Główną wadą, panujących w społeczeństwie i zauważył autor – chorobliwa pasja zmian, niechęć, aby zaakceptować obecną sytuację, co to jest, pragnienie, aby zmienić swój dawny sposób życia, nie opierając się na przeszłości i własnych doświadczeń. Żaby „nie podoba się władzy ludowej”, „nie podoba się świadomie i swobodnie żyć.”

Najbardziej uderzające pamiętne zwroty od autora są: „pęknięty w królestwie”, „wydawało się dość niegodziwe”.

Fable bohaterami są żaby, są w stałym kontakcie z Zeusa i zmieniających królów. Ze względu na specyficzne cechy charakteru, można do nich dzwonić:

  • tchórzliwy;
  • służalczy do tych, którzy są daleko nad nimi w statusie.

Ale gdy tylko czują się bezkarni, natychmiast pokazać swoją pogardę dla króla, odwracając się plecami do niego. Zeus jest bardzo uprzejmy dla wszystkich wniosków, w przeliczeniu na niego.

  • Król dziennika step, cichy, ogromny wzrost.
  • Żuraw inne usposobienie, nie lubi nikogo oddawać i zrobić komuś odpust. Posiada dwa obrazy. Jest to ptak, który zjada żaby. Straszny król, który karze swych poddanych bezkrytycznie.

Dla autora wydaje się nonsensem i niesamowita głupota zmieni w życiu uciskanych.

prace nacjonalizm

bajka „Żaby prośbą o morale King” może zostać zastąpiony przez znanego przysłowia: „Ptak w ręku jest lepsza niż dwa w buszu”, „karmić konie nie wędrować”, „z dobry uczynek nie uchodzi bezkarnie.”

Kryłowa zawsze lubi się pokazać poprzez śmiech i banter Nezlobnaya nad tym, co chwile warto zastanowić. Bajka w ich wielkiej różnorodności.

Wiadomym jest, że ludzie zabierają ze słynnych dzieł kolorowych wyrażeń, które są aktywnie wykorzystywane w jego mowie potocznej, co czyni te wyrażenia rejs, aforystyczna. Te zwroty zdobią mówienia słownictwa. Poza Mówiąc to przynosi produkt do ludzi. Oto kilka przykładów: „spalić zasiłek”, „połyka jak muchy”, „nie kłuć nos”, „Więc dlaczego – dlaczego.”

Widoki Kryłowa i ich ekspresja w bajce

W każdym razie, jeśli chodzi Wspomniany Zeus produkt końcowy daje wrażenie. To idzie tak: „Żyj z tym, że nie było gorzej niż ty!”. Zatem analiza bajka „Żaby prośbą do króla”, pozwala nam powiedzieć, że jest to bardzo ostry i delikatna kwestia, w której autor starał jak najwięcej, aby wyrazić swój negatywny stosunek do rządzącej cesarskiego górze. Bajkopisarz myślał, że królowie nie może być dobre, a każdy kolejny władca będzie jeszcze gorzej. Podczas jego twórcze życie napisała chochlików Iwan Andriejewicz Kryłowa: „Frog, prosząc króla”, „Konwój” i inne, w których to jest, bez strachu przed karą, odważnie ujawnia swój stosunek do rosyjskich carów.

Stąd morał bajki mogą być stosowane obecnie. Nieważne jak dobry liderów, gubernator – człowiek zawsze wyraża swoje niezadowolenie z jego pracy i chce nowy. I może być żuraw lub wapno pała.