688 Shares 2820 views

restrukturyzacji kredytu: co to jest? Jak dokonać restrukturyzacji kredytu?

W życiu, nie mogą być przypadki, w których płaca niedawno zaciągniętych kredytów nie jest czymś, co jest trudne i prawie niemożliwe. Wszelkie kredytobiorca wie, co może grozić: sądową, inwentaryzacji majątku i wymuszone odzyskiwanie długów przez policję sądową. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, sąd ma prawo, aby wymusić restrukturyzację złych długów. Na szczęście, same banki nie mają wstręt do zaoferowania ta procedura kłopoty kredytobiorców, oczywiście, jeśli nie jest on zainteresowany w postępowaniu.

restrukturyzacji kredytu: co to jest

Przy zaciąganiu kredytu kredytobiorca jest prawie żaden nie chce być w obliczu osobistego bankructwa, gdy zobowiązania kredytowe płatnej nie jest możliwe. Ale niestety, każdego roku odsetek od niespłaconego długu rośnie, więc wiele z nich po prostu pytanie: w jaki sposób możemy zminimalizować zobowiązań kredytowych oraz zmniejszenie zadłużenia? Niestety, wiele osób wciąż nie są świadomi procedury redukcji odsetek i kar. I wiele osób zadaje to pytanie, jak restrukturyzacji kredytu. Co to jest? Celem procedury jest odnowienie umowy kredytowej, w którym zmienionym terminy płatności i odsetek. Nie należy mylić z refinansowaniem długu! Gdy restrukturyzacja kredytu, ponownie podpisać umowę mogą tylko instytucja finansowa, która została podjęta, jak i refinansowanie długu – w innym banku.

Cechy restrukturyzacyjne

Program restrukturyzacji kredytu jest uniwersalna, ale głównym powodem jego uruchomienia jest do pominięcia płatności oraz zaległości w umowie. Po tym wszystkim, gdy refinansowanie tych niuansów może być powodem odmowy, ale restrukturyzacja są mile widziane. Ponadto, obecność wolnego długu jest główną przyczyną renegocjacji umowy z kredytobiorcą. Banki nie są opłacalne sporów, które mają znaczną stratę czasu i wzrost portfela kredytowego. W niektórych przypadkach, wzrost portfela kredytowego wykonuje automatyczną redukcję stóp banku, a te z kolei obniżyć agencji ratingowych.

Głównymi przyczynami restrukturyzacji

Przez perepodpisanie umowy są:

 1. Utrata pracy przez kredytobiorcę.
 2. Obniżenie poziomu dochodów.
 3. Ciężka choroba kredytobiorcy lub członków rodziny.
 4. Inne powody, znacząco wpłynęły na spadek poziomu dochodów.

Zalety restrukturyzacji

Na przykład, kiedy jest restrukturyzacja zadłużenia w ramach kredytu w PKO, korzyści kredytobiorcy do problemu jest oczywista:

 1. Możliwość zapisania pozytywną historię kredytową, z zastrzeżeniem drobnych wykroczeń.
 2. Można uniknąć procesów sądowych, które mają znaczący wpływ na psychologiczne i emocjonalne stanu dłużnika.
 3. W przypadku trudności finansowych perepodpisanie umowa często daje szansę nie tylko utrzymać dobrą reputację, ale także, aby zapisać swoje pieniądze. Podpisując lukratywny kontrakt z mniejszą procentowo (w tych warunkach banki są bardzo niechętnie, tylko w najbardziej „trudnych” przypadkach).
 4. Uniknąć osobistej upadłości poprzez ustanowienie nowego płatności i warunki płatności do przyjęcia dla obu stron.
 5. Restrukturyzacja zadłużenia kredytu w PKO stanowi okazję, aby pozbyć się z naliczonych kar i grzywien.
 6. Unikać kontaktu i zmuszony windykacyjną komornika wykonawczą.

Główne odmiany restrukturyzacji kredytu

W chwili obecnej istnieje kilka rodzajów rewizji kredytowej programu restrukturyzacji, a mianowicie:

 1. Przedłużenia lub zmiany warunków zwrotu zajętej kwoty. Na przykład, pożyczka została podjęta przez okres 5 lat. Po wywrócenie ostatecznym terminem spłaty została zmieniona na 7 lat, miesięczna rata została zmniejszona.
 2. Zmiana waluty kredytu. To nie jest najbardziej popularnym sposobem dla rosyjskich banków, ale jednak są coraz częściej wykorzystywane ze względu na sytuację ekonomiczną. Jest on zatwierdzony tylko dla uczciwych kredytobiorców na warunkach akceptowalnych dla obu warunkach. W tym przypadku pożyczka wydany w USA / euro zastąpiło kursu rubla i przy uwzględnieniu obecnego zainteresowania.
 3. Możliwość uzyskania kredytu „wakacje”. Podobnie odpust kredytobiorców są tymczasowo straciło pracę przez okres od 3 do 6 miesięcy. W przypadku tej usługi, należy skontaktować się z bankiem z odpowiedniej aplikacji, po zatwierdzeniu którego kredytobiorca jest w stanie czasowo niezdolny do zapłaty odsetek i tylko kwoty głównej. Nie ma kary.
 4. Całkowite lub częściowe anulowanie nagromadzonych kar i grzywien.
 5. Zmniejszenie odsetek od kredytu. Jest stosowany rzadko i tylko na zaufanych i wiarygodnych kredytobiorców.

Korzyści wynikające z restrukturyzacji zadłużenia

W przypadku trudności finansowych, można przeprowadzić bezboleśnie umowy procedura perepodpisanie na najbardziej korzystnych warunkach. restrukturyzacji kredytu: co to jest? Jest to przede wszystkim odwołanie się do banku z odpowiedniej aplikacji z prośbą do renegocjacji warunków umowy kredytowej. Na przykład, pisząc oświadczenie w sprawie restrukturyzacji kredytu, Sbierbank (próbka podać personel oddziału), które będą musiały określić w nim przyczyny takiego leczenia. A jeśli bank uzna dobrą sprawę, można podpisać umowę na warunkach bardziej łagodne.

Ogólna procedura rejestracji restrukturyzacji

Składając wniosek o rejestrację i procedury restrukturyzacji istnieją ogólne zasady dla wszystkich instytucji finansowych, które nie różnią się znacząco. Przed dokonaniem restrukturyzacji kredytu, należy przygotować następujące dokumenty:

 1. Rosyjski paszport.
 2. Wniosek o restrukturyzację kredytu Sbierbank, próbki, z których dasz kierownika instytucji.
 3. Oryginalny zapis zatrudnienia ze znakiem zwolnienia lub obniżenia wynagrodzenia.
 4. Certyfikat wynagrodzenia przez 6 miesięcy od ostatniego zadania.
 5. Wymagany oryginalny certyfikat z serwisu dzielnica zatrudnienia, która musi być podana informacja o dacie rejestracji i wysokości miesięcznego świadczenia (jeżeli naliczone).
 6. Zgoda małżonka na restrukturyzację długu.

Ta cała lista dokumentów wymaganych dla banku jest spełniony podczas czasowej niezdolności do pracy kredytobiorcy i postanowił w pozytywny sposób na pytanie o restrukturyzację kredytu. Co to jest, to staje się jasne, pod warunkiem właściwego podejścia do wszystkich etapach zbierania dokumentów i podpisania umowy.

Kiedy trzeba złożyć wniosek o restrukturyzację kredytu

W przypadku złych długów należy natychmiast szukać pomocy w najbliższym głównego oddziału banku. Jeśli nie jest to możliwe, należy zadzwonić na infolinię i w rozmowie telefonicznej w celu wyjaśnienia sytuacji. Najprawdopodobniej zostanie skierowany do regionalnego urzędu centralnego, specjalista w dziedzinie zadłużenia kredytowego, z którym będzie w przyszłości kontynuować dialog. Najważniejszą rzeczą – udać się do banku z prośbą o przegląd umowy kredytu do czasu jako główną formę zwłoki i będzie karane. Wczesne rozpoznanie i leczenie jest bardziej prawdopodobne, aby zmienić umowę na najbardziej korzystnych warunkach dla kredytobiorcy, bez odsetek i kar.

W przypadku trudności finansowych, należy natychmiast skontaktować się z najbliższym biurem. Same banki nie są zainteresowane gromadzeniem złych długów i późniejszych postępowaniach sądowych.

Restrukturyzacja zadłużenia niespokojnych

W sprawie. Jeśli dług stał się problemem i naliczone odsetki i kary, banki mogą zaoferować restrukturyzacji, ale z małym funkcji. Po restrukturyzacji złych długów banki niechętnie odpisać kary i grzywny, a więc umowa kredytowa starają się uczynić całą kwotę. Przy podpisywaniu zwracać uwagę na to. Kiedy nie zgadzając banki czasami iść na spotkanie kredytobiorców, zmniejszając lub całkowicie odpisywania grzywien i kar. Na tym etapie, banki oferują restukturizatsiyu jako ostatni krok w kierunku kredytobiorcy przed doręczania dokumentów sądowych.

Restrukturyzacja kredytu konsumenckiego

Ten typ restrukturyzacji – najpopularniejszy na krajowym rynku kredytowym. Procedura restrukturyzacji kredytu konsumenckiego jest bardzo prosta, nie wymaga dodatkowych dokumentów, a banki spojrzeć na to przez palce. Dla konsumenta pożyczki obejmują: karty kredytowej, kwota podjęta na technice i innych drobnych przedmiotów o wartości do 1 tysiąc dolarów .. Większość wszystkich umów dotyczących restrukturyzacji kredytów charakterze konsumenta -imenno na małych codziennych potrzeb.

Procedura jest prosta restrukturyzacji banków są gotowi, aby przejść do ich spełnienia, a co najważniejsze – kredytobiorca nie może opóźnić proces decyzyjny. Po tym wszystkim, tym szybciej skontaktować się z instytucją finansową, najlepsze warunki mogą obecnie zapewnić.