420 Shares 6077 views

Jak przywrócić metrykę w przypadku jego zaginięcia?

Dokumenty, które potwierdzają naszą tożsamość, należy traktować delikatnie i ostrożnie. Być może, jest znany wszystkim. A główny dokument – paszport – wszystko pielęgnować jak mogą. Po tym wszystkim, że jest to konieczne w wielu sytuacjach. Ale akt urodzenia obywatela cieszy mniej. A ponieważ ryzyko utraty papier w belach rzeczy wzrasta. Jak przywrócić świadectwo urodzenia w przypadku jego zaginięcia?


W przypadku utraty tego ważnego dokumentu potwierdzającego swój wygląd na światłach, można skontaktować się z działem zasobów ludzkich. Nie trzeba będzie pomóc. Przywrócenie aktu urodzenia w takim przypadku można przejść z minimum czasu i nerwów. A czasami nawet nie wymagają uczestnictwa. Chociaż napisać wniosek o wydanie nowego dokumentu, niezależnie doszli do rejestratora dla Ciebie przekazał skarb papierze jeszcze.

Jeżeli dana osoba nie pracuje, ani Departament Zasobów Ludzkich o pomoc nie powiedzie się, zostanie on do czynienia z systemem biurokratycznym. Najprostszym sposobem, aby ci, którzy nadal żyją w swoim rodzinnym mieście lub wsi. W tym przypadku, na pytanie „jak naprawić metrykę” jest łatwy do rozwiązania. Trzeba tylko przyjść do rejestratora w miejscu rejestracji i wypełnić wniosek o przywrócenie utraconego dokumentu, i dołączyć do niego pokwitowanie, co potwierdza uiszczenie podatku państwowego. A następnie czekać na zgłoszenia, że nowy certyfikat czeka na ciebie w biurze.

Ale co z tymi, którzy opuścili przestrzeń w domu? Jak przywrócić metrykę jeśli urodzili się w tym samym mieście, ale mieszka w innym? W zasadzie kolejność działań jest podobny. Potrzebny będzie również przyjść do rejestratora gałęzi i napisać wniosek o przywrócenie do pracy. Pracownicy wydziału ewidencji ludności wysłać swoją prośbę w swoim rodzinnym regionie, w którym dokument został ponownie wydrukowany i zostanie wysłana pocztą. Jednak proces odzysku, w tym przypadku będzie trochę dłużej.

Raz można zamieścić ogłoszenie w lokalnym oddziale urzędu stanu cywilnego, przyjdzie tylko na adres. Nie zapomnij zabrać ze sobą paszport, aby zweryfikować jego tożsamość. Uzyskać metrykę dla dorosłego obywatela nie może nikt. Istnieje jednak wyjątek. Aby to zrobić, należy utworzyć pełnomocnictwa, które wskazywałyby, że dana osoba ma prawo do ponownej certyfikacji. Dokument ten musi być poświadczone notarialnie.

Jeśli stracisz metrykę urodzenia dziecka, procedura jest niemal identyczny. Jedyną różnicą jest to, że w przygotowaniu wniosku, rodzice lub opiekunowie są zobowiązani do zapewnienia ich paszport i świadectwo małżeństwa lub inne dokumenty potwierdzające prawo do opieki nad dzieckiem. To wszystkie tajemnice, jak naprawić metrykę.

Wiele z nich jest także zainteresowany Jak tłumaczenia aktu urodzenia w języku angielskim. Przede wszystkim, jest to szczególnie ważne dla tych, którzy mają zamiar opuścić kraj i pragnie uzyskać wizę na pobyt stały. Wielu tłumaczy świadczenia takich usług. Aby na świadectwie urodzenia była ważna, musi być poświadczone notarialnie.