391 Shares 8803 views

Jak usunąć ślady pryszcze?

Pryszcze i wągry na twarzy – jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej nieprzyjemnych rzeczy, które mogą zepsuć nastrój każdej dziewczyny. Z reguły są one wynikiem równowagi hormonalnej lub niedożywienia. Niestety, niektóre z dziewcząt, zamiast prawidłowego i progresywnego leczenia, wolą po prostu ścisnąć te bolesne guzki … i jeszcze bardziej cierpieć, bo na twarzy pojawiają się brzydkie blizny i ślady trądziku. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby pozbyć się tego problemu – zarówno profesjonalnych i domowych metod.


Jak usunąć blizny trądzik metod profesjonalnych?

Mikrodermabrazja Peelingi chemiczne

Mikrodermabrazja – jeden z najbardziej skutecznych metod leczenia w celu usunięcia śladów wszystkich rodzajów trądziku. Metoda ta polega na usunięciu z bardzo cienkiej warstwie naskórka za pomocą drobnego pyłu, które mają wpływ na skórę, pod wysokim ciśnieniem. Procedura ta stymuluje wzrost zdrowych, młodych komórek, powodując blizny i inne niedoskonałości są wygładzone i zanikać. W celu usunięcia śladów trądziku dały najlepszy efekt, konieczne jest, aby przejść od 5 do 10 zabiegów.

Peeling chemiczny, który jest realizowany za pomocą specjalnych leków kwaśnych, w skutkach podobnych do mikrodermabrazji. W skardze należy wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia reakcji alergicznych.

laserowy

Wystarczy radykalną metodę, która może całkowicie usunąć wszelkie ślady trądziku, w tym głębokich zagłębień i blizn – jest laserowy skóry. Ta metoda jest najbardziej odpowiednia dla tych dziewczyn, które są duże skupisko blizn w określonej części twarzy – policzki, podbródek, czoło. Pełną oczyszczanie twarzy wystarczająco od jednego do dwóch zabiegów. Główną wadą tej metody okres pomocniczy, który powinien trwać co najmniej miesiąc.

Jak usunąć blizny po trądziku od metod domowych?

Przede wszystkim należy wspomnieć, że usunięcie śladów trądziku zaleca się w jesień – okres zimowy. Powodem jest to, że wiele z tych zabiegów osłabienia skóry, co prowadzi do przedwczesnego starzenia się skóry i zmniejszenia jego ochrony. Podczas wiosny beri-beri jest już osłabiona skóra może być poważnie zagrożona.

Maski do twarzy

  • Jednym z najprostszych sposobów, aby pozbyć się śladów trądziku – w masce miodem i cynamonem. Do jego przygotowania należy wymieszać składniki w równych proporcjach, a następnie umieścić maskę na twarzy przez około 15-20 minut.
  • Maska zielonej gliny również bardzo skuteczne rozwiązanie tego problemu. Jego wytwarzania należy zmieszać proszek gliny z ciepłą wodą w celu wytworzenia jednorodnej zawiesiny i dodać kilka kropli nierozcieńczonego olejek rozmarynowy. Stosuje się do obszarów problemowych maskowania przez 10 minut, a następnie płukanie w ciepłej wodzie z dodatkiem nawilżającego.
  • Nie mniej przydatna jest maska z glinki, gotowane z sokiem z cytryny. Ta maska jest podobny do poprzedniego przepisu, ale zamiast oleju rozmarynowego jest stosowany sok z cytryny. Musi on być również stosowany do obszarów problemowych i spłukać ciepłą wodą. Pod koniec użytkowania trądzik krem.

Wywary i napary

Wywar z pietruszki jest narzędziem, które pomaga nie tylko w celu usunięcia śladów pryszcze, ale także odmłodzić skórę. Aby to zrobić, wystarczy wlać bulion chłodzony formochkam i umieścić w zamrażarce. Uzyskaj kostek lodu musisz wytrzeć twarz dwa razy dziennie.

Pokazuje chęci i wytrwałości, można uzyskać stopniowo pozbyć się irytujących problemów. I, oczywiście, znacznie poprawić stan skóry, dzięki czemu jest miły i delikatny.