861 Shares 5058 views

Makropody (ryba): Kompatybilność z innych ryb w akwarium

Ryby makropody jest długoletnim przyjacielem akwarystów, zarówno doświadczonych, jak i początkujących. Ten raj ryba – inna nazwa makropody – z goldfish byli pierwszymi mieszkańcami akwariów europejskich, chociaż obecna różnorodność ludzi, którzy mieszkają w domu na zawartość znacznie wzrosła, ryby narodzin makropody – nie jest jedynym miejscem, gdzie przystojny rasa i żyć. Oni już dawno nauczył się rozmnażać w niewoli.


Wygląda na to makropody ryb

Wygląd raj ryba jest w pełni zgodne z jego nazwą. Połączenie kolorów i odcieni piękna, być może, głównym powodem popularności tego typu niewyczerpane. makropody korpus ma kształt owalny, spłaszczony obustronnie długo długości. Pierwsza płetwa brzuszna jest wydłużona, jak promień. Długi grzbietowej i brzusznej części płetwy są ostre, ogon – rozwidlony, puszystego żebro. Gdzie makropody dzienny ryby w naturze, o długości do 11 cm u mężczyzn, 8 cm, samice. Wodne pozycji rosną znacznie mniej – -8 około 6 cm.

Obraz na jasnym, rozłożonych przekrojów szerokich i prostych pasków. Kolory: ciemne czerwone paski, przekształcając jasny purpura, na przemian z zielonym, niebieskim, a czasami cytryny, linie. Oprócz klasycznych kolorów wyborów są czarne i albinos makropody.

Teraz wiemy, jak to wygląda makropody ryb. Poniższe zdjęcie pokazuje co to krasivitsa.

seksualność

Makropody (FISH) -samets wyjątkiem wielkości, charakteryzuje się jasnym kolorze, pełnej procesów filamentów ogona. To samo wspaniały w męskich i płetwy: grzbietowa i analny. Kobiety mogą pojawić się bardziej zaokrąglony, gdy brzuch dojrzałe jaja.

Życie w środowisku naturalnym

Ojczyzna makropody ryb – Region Azji. Te piękno można znaleźć w Chinach, Korei, Wietnamie, Kambodży, Laosu, Japonii, Azji Południowo-Wschodniej, na Tajwanie. Niektóre gatunki makropody powodzeniem zamieszkują wody w Stanach Zjednoczonych i na Madagaskarze, gdzie zostali sztucznie przyniósł.

przetrwają one w każdej stojącej wodzie: nemnogovodnyh rzek, jezior, bagien, jezior, nie gardzi nawet rynny, pływać na polach ryżowych. Aby przetrwać w tak trudnych warunkach, pozwala specjalną strukturę narządów wewnętrznych. Natura wyposażony makropody ciało ewolucyjny – narząd labiryntowe oddychania. Dodatkowe naczynka krwionośne w skrzela umożliwiają uwalnianie tlenu z powietrza atmosferycznego. Makropody tej funkcji, należy wziąć pod uwagę podczas transportu ryb z miejsca zakupu do akwarium: między wodę i pokrywy naczynia należy pozostawić niewielką przestrzeń powietrzną. Makropody – ryby, która ma wysoką wytrzymałość, jest w nagłym przypadku bez wody (akwarium awarii, na przykład). Tylko nie nadużywać go.

styl życia

Ryby akwariowe (makropody) z powodzeniem przeniósł się do kategorii zwierząt ponad 100 lat temu. Ich pierwszy opisał przyrodnik Karol Linney w 1758 roku również. Od połowy XIX wieku, piękny raj ryba stopniowo rozliczane prawie wszystkich akwariów w Europie, wraz z najpopularniejszych rybek. Na początku XX wieku z nich poznaliśmy i zaprzyjaźniliśmy i hobbystów Rosja.

Makropody zyskał autorytet nie tylko swoim pięknem, ale także skromny. Ojczyzna makropody typ akwarium ryby przyzwyczajone do spartańskiego życia i bezpretensjonalny jedzenie.

Jednak wraz z rozwojem gatunków ryb dla typów zawartości akwarium makropody popularność spadła. Na czym polega problem? Po tym wszystkim, inteligentne i piękne i skromny? Fakt, że makropody były straszne myśliwce, zwłaszcza mężczyźni. Walczą do śmierci ze sobą oraz z przedstawicielami innych gatunków. Osiedlić ich w wspólnym akwarium trzeba znać kilka sztuczek.

Utrzymanie w niewoli

Ryby akwariowe – stworzenia ciepłolubne. Ojczyzna gupików ryb makropody, sum, karłowaty, podobnie jak większość innych popularnych gatunków – kraj o ciepłym klimacie. Pomimo tego, specjalny wody grzewczej w makropody akwarium, w przeciwieństwie do innych, nie jest wymagane. Lone makropody lub para może nawet żyć w normalnym trzy-litrowy słoik. Nie ma znaczenia, jak skład chemiczny, twardości i aktywne w reakcji z wodą. Te mieszkańcy stagnacja bagna nawet nie udawać słodkiej wody (świetnym rozwiązaniem dla leniwych właścicieli zwierząt domowych). Optymalna temperatura w mieszkaniu ryby – 20 do -24, nawet krótkotrwały wytrzymuje skrajne ogrzewanie do około 38 lub około 8 do chłodzenia. Pomimo prostoty, za posiadanie zdrowe i piękne ryby w jasnych kolorach jest to niezbędne do zapewnienia właściwej opieki.

sprzęt w akwarium

Pomimo faktu, że jeden lub dwa nie makropody zamierzeniu ma obszerną obudowę, rosną większe ryby mogą być bardziej przestronne akwarium. Najbardziej odpowiednia ilość naczyń – 10 l, a ilość ryb – do 40 litrów w zależności od liczby próbek. Stosowane gleby piasku, kamieni, żwiru lub ekspandowana glinka. Starter jest lepsze ustalenie ciemną warstwą około 5 centymetrów.

Co jeszcze trzeba w akwarium, jest to roślina, i dużo. Do sadzenia w podłożu odpowiednim Vallisneria, peristolistnik i glewiki, może osadzać się na powierzchni rzęsy, nimfy i jak glony. Poza tym makropody poczują się jak w domu w buszu będzie mógł się ukryć przed zbyt gwałtownym koleżanki. Służy oraz wiele dekoracji akwarium broken garnki, domy, korzeni, skał, jaskiń. Oświetlenie Umieść zawartość ryba potrzebuje takiego jak jest to konieczne dla wzrostu glonów.

Powyżej zbiornika pokryta pokrywą z otworami na powietrzu. Faktem jest, że zbyt zwinny makropody może wylecieć z wody. Jeśli oczekuje się, że zawartość w akwarium ogólnym, gdy dla innych gatunków ryb, które chcesz filtrować, a następnie trzeba zorganizować bez silnych prądów.

Makropody: kompatybilność z innymi rybami

Agresywność siły makropody być ostrożny wybierając swoich sąsiadów. drapieżnik atakuje nie tylko na inne gatunki ryb, ale także jego kolegów, i dostaje bardziej spokojny kobiet i młodzieży. Zorganizować walki jak dwa koguty mogą być dwa mężczyźni. Doświadczeni amatorzy akwaria znać sposób, aby oswoić brutalnych wojowników temperament. Ryby powinny być wychowywane, ale w młodym wieku. Jeśli napotkasz na „społeczeństwo” makropody że nie więcej niż dwa miesiące, rosną za innymi, a nie przyzwyczajeni do ataku nie tylko na duże ryby, ale również za mała. Jeśli dodamy do dorosłych akwariowych, trzeba znać kilka zasad:

  • nie Makropody dogadać z veiltail.
  • Nie można rozliczyć z goldfish, gupików, gurami, Skalary, neon.
  • Przesiedlenie na czas i wrócić do ryb jest postrzegana jako obca i zostaje zaatakowany.
  • Powstrzymać agresora większy i cichszy ryb: Danio pręgowany, synodontis, chorągiewek i innych.
  • Nie można rozliczyć z dwóch mężczyźni do kobiet potrzebują schronienia.

żywność

Makropody – ryba z kategorii drapieżników, więc naturalnie wolą żywego pokarmu, choć warzyw żywi też. W naturalnej wodzie głównym pokarmem ryb stają się małe mieszkańcy, owady, które mogą połknąć makropody, wyskakują z wody.

W akwariach makropody jeść wszystkie rodzaje paszy dla ryb. Najbardziej korzystne dla tych piękności żyć Bloodworms, ekspresy do rur. Mrożone krewetki, larwy komarów są czarne, Cyclops, rozwielitki przed karmieniem należy rozmrażać. Smakołyki dla raju ryby są rozdrobnione kawałki domu, ale taki produkt powinien być tak rzadkim przysmakiem. Sucha karma dla zwierząt domowych zawierających karoten, poprawia jasność kolorów ryb, ale nie umieścić je w oparciu o dietę.

Makropody zawsze głodny – tam jest wszystko i wiele środków nie wiem. Aby uniknąć przejadania się powoli karmione dwa razy dziennie. W akwarium, te pielęgniarki zapobiec nadmiernej proliferacji robaki, ślimaki.

Captive hodowla

Uzyskaj makropody zdrowe potomstwo w niewoli jest łatwe, jeśli wiesz, cechy ich tarła. Aby odtworzyć gotowy do ryb w wieku 8-7 miesięcy. Ustal gotowa do tarła samicę może być napompowane przez zaokrąglonym brzuchu. Pokój dla dziecka „wyposaża” jak konwencjonalny akwarium, ale tutaj jest już konieczne napowietrzanie wody. Specjalny narząd labirynt rozwija się tylko w drugim tygodniu.

Na tydzień przed tarłem para rozdziela się i obficie karmione. Pierwszy tarło porusza „ojca”, a następnego dnia – samicę. Pomimo gwałtownego temperamentu, makropody – ojcowie są bardzo opiekuńczy i gospodarstw domowych. Budują gniazda pęcherzyków powietrza na powierzchni stawu, a wodorosty, napędzanego w jego kolegi i pomóc go wycisnąć jaja, owijając się wokół. Kilka z tych podejść, a wszystkie jaja w gnieździe. Po tym „mama” należy zabrać ze „szpitala” jako „ojciec”, to zaczyna się odjechać, dość agresywnie, a wszystkie pielęgnacji narybku z obecnie zakłada.

Po kilku dniach larwy pojawiają się, z przerwami. Troskliwy ojciec też powinny zostać usunięte z dziećmi. Karmić narybek infusoria, mirkokormom, żółtko. Dwa miesiące później, sortowane, pozostawiając osoby z jasnych kolorach. Dla tych, którzy zamierzają hodować makropody poważnie trzeba wiedzieć, co optymalne warunki, sortowanie pomaga uzyskać jasny ryb i regularny kształt.

Cały proces tarła ryb, zachowanie podczas budowy gniazda, dbają o ich potomstwa – bardzo fascynujące i ekscytujące obserwować proces.

Średnia długość życia w makropody akwarium – 8 lat. Do najczęstszych gatunków w naszych zbiornikach jest uważany za klasyczny makropody zróżnicowana paleta. Czarny, krasnospinnye i kruglohvostye rzadkie gatunki – Wody wizytę domową.

Klasyczny i różnorodna

Klasyczne gatunki ryb rodzimych do Chin, która bezpośrednio odpowiada opisowi w wielkości i kształcie, ma kilka opcji do barwienia. Najczęstszymi: czerwone, zielone i niebieskie poprzeczne paski na brązowe, niebiesko, żeber, głowy i brzucha jasnoniebieski. Nie mniej popularne makropody niebieski – przystojny mężczyzna z fioletowym pleców i głowy i ciała, w kolorze niebieskim. Gładkie czerwone i pomarańczowe – kolory klasycznych odmian rzadkich makropody. Również w akwariach można spotkać makropody albinosa. Próbki te mają białe ciało blado różowe płetwy, oczy i czerwone bladożółtego paski na boki.

rzadkich gatunków

Charakterystyczne cechy ich klasycznym rodziny różnią makropody rzadkich gatunków, takich jak czarny i krasnospinny kruglohvosty.

  • Najbardziej spokojny wszelkiego rodzaju – czarnym makropody ryby (zdjęcie). Osoby czarne gatunki nieco większe niż inne gatunki. W naturze występują w południowej części Mekongu. Spokój makropody ma skórę koloru wszystkie odcienie brązu i szarości, ozdobione niebieskimi, czerwonymi lub Gorovaya płetw. Ale w stanie pobudzenia czernieje ze złości w dosłownym tego słowa znaczeniu. To była jego zdolność do zmiany palety kolorów i uczynił go popularnym. Należy ona do kategorii rzadko, ponieważ w czystej postaci komercyjnie zdarza się rzadko, ale w procesie stracił czystość koloru wybór.

  • Krasnospinny makropody zwany także srebro: ciało i płetwy jego czerwono-srebrnym kolorze, a uzyskanie w pewnym oświetleniu, oddanych perłowych plasujących. Ogon i żebra tego poprzedniego zespołu Dandy krawędziach.
  • Jest to bardzo rzadkie wśród kolekcjonerów, hobbystów kruglohvostaya lub chiński makropody ryb. ryba ojczyzna – Tajwan, Korea, wschodnie Chiny. Niewielka liczba ryb akwariowych jest wynikiem specyfiki treści. Przyzwyczajeni do zimy w naturalnym środowisku, ryba ta wymaga chłodzenia przestrzeni wodnej 10-15, w ciepłym środowisku nie rozmnażać. Ponadto, żyjących w niewoli, nie więcej niż cztery lata, często chory mycobacteriosis.

Ciekawe o makropody

Skromny do warunków zewnętrznych i wszystkożernych makropody jednak wymienione w Czerwonej Book jako gatunków wymagających ochrony. Istotą działalności człowieka. Aktywny rozwój gospodarki narodowej i rozwoju nowych terytoriów prowadzi do destrukcji miejsc sprzyjających osiedli Raju ryb.

Kawior rzuca kobieta, na jej aresztowanie jest tarła niekorzystny wpływ na zdrowie, jak kawior pogarsza. Dla mężczyzn częste tarła 2-3 w rzędzie, a wręcz przeciwnie, prowadzi do wyczerpania, a nawet do śmierci.

W Europie pierwsze raju ryby pojawiły się we Francji w 1869 roku.

Makropody – ryba jest bardzo inteligentny, jej przyjemność oglądać, a nawet grać.

Makropody – pierwszy ryb akwariowych godnym opisem standardów oraz specjalnie Konkurs został zorganizowany dla nich w Niemczech w 1907 roku.

Pragnienie wybranych nowych rodzajów kolorów makropody często prowadzą do tego, że blade kolory i zepsute zdrowia ryb.

Godło Moskiewskiego Towarzystwa akwariów przedstawiono makropody. Kochają go za prostotę i piękno. Pomimo brzydkiej przyrody makropody zawsze zadowolić swoich panów.