478 Shares 5170 views

Chechil (ser). Wędzony ser „warkocz”. Kaukaski ser dietetyczny

Ciasne warkocze, tkane elastyczną masę serową na sklepowych półkach po prawej leżą obok innych serów. Chechil – ser solanka, brat Ser Suluguni, ale ma swój własny delikatny smak. Historia jego zainteresowania: sera produkowanego na Kaukazie ręcznie, włókna sporządzane są przerzedzone włosy. On doskonale nadaje się do wina i piwa, będą ozdobą kanapkę lub sałatkę, dać pikanterii do bogatej serów z gwintowaną ich wygląd. To – krajowy ormiański ser.

Co to jest

Chechil (ser) wygląda włóknistych splotów lub plecionki. On po prostu związane w kok, a tym samym zachowuje wszystkie składniki odżywcze i naturalne soki naturalne właściwości wysokiej jakości mleka surowego. Chechil dojrzewa w roztworze soli, to jest – marynowany ser, więc wodniste i słony. Jego nazwa oznacza „mylić”. Od jego bliski krewny, Ser Suluguni, ser ten charakteryzuje się tym, że posiada zwiększoną stratyfikację i wyraźnie wymawiane smak mleka. Dostępne w różnych gatunkach. Poza warkocze, to jest w postaci kulek, makaron, słomy, liny, spaghetti. Bardzo często ten ser jest wędzony, dodać przyprawę do niego. Taka transformacja sera włóknistej naprawdę lubiłem piwoszy: produkt jest suche solone i niezbędny jako suplement do picia.

Jak zrobić

Dokonaj chechil (ser) ze świeżego mleka pasteryzowanego krowiego o niskiej zawartości tłuszczu, aby zakwasić go podpuszczki, która jest pochodzenia zwierzęcego. Mleko najpierw podgrzewa się do 32 °, a następnie dokonać pepsynę. Tworzą skrzepu, a następnie mieszaniną kwas mlekowy jest dobrze miesza się i ogrzewa do 60 ° C. Płatki, które okazało, oddzielone od serwatki, sól i szybko rozprzestrzeniają się w słońcu. Następnie ręcznie rozciągnięte w postaci nici, gojenie splątania pięciu kilogramów lub oplotu bezpośrednio do plecionki. Przed pełnego dojrzewania jest przechowywany w roztworze soli przez prawie miesiąc. Siedemdziesiąt pięć dni – maksymalny okres, w którym ser jest na sprzedaż. Po tym wszystkim, jest to „na żywo” produkt, bez konserwantów, jest podatny na utlenianie i bardzo łatwo psujących się. Prawo do produkcji autor „warkocze” z chechila Abrahamyan otrzymali Koran. Jest on odpowiedzialny za sklepie mleczarskim w centrum szkoleniowym Akademii Rolniczej w Kijowie. Ma patent na wynalazek, zaświadczenie o wzornictwa przemysłowego.

korzyść

Chechil (ser) ma niską zawartość tłuszczu – aż do 10%, z tego powodu, że należy do produktów dietetycznych. Ze względu na niską zawartość tłuszczu jest stosowany w różnych dietach. Na przykład, nie jest dieta Protasov, która opiera się na zastosowaniu surowych warzyw i produktów spożywczych wytwarzanych z mleka o niskiej zawartości tłuszczu. W Chechil sposób zawiera dużo wilgoci – 60% soli – 4-8%. Marynowany ser jest naprawdę przydatny produkt, ponieważ jest bogata w witaminy i wapń. Wartość energetyczna od 290 do 340 kcal na sto gramów sera.

ciekawostki

Jeśli chechil odpowiednio przygotowany, a następnie jej włókna są wyciągane za pomocą igieł elementem. W ten sposób ser jest zaznaczone na jakości. Jeśli surowiec słabej jakości lub w laika akcentami rękę do produkcji sera, nie chechil działać. Cena produktu – 350 rubli za kilogram. Cena znaczne, ale też nie znaczy, że nadpłata za taki smaczny produkt. Z niego wytwarza różnorodne przekąski, jak jest on dodawany do sałatek, zup. Ten ser jest spożywane świeże na Kaukazie, popijając pyszne wino domowej roboty. Innym często przygotowywane smażone chechil. W tym celu, włókna tnie się palił w pionie i umieszczone na nagrzanym patelni. Kiedy golden delicious skorupa im przewracane i smażyć z drugiej strony. Te pikantne przekąski jest bardzo aromatyczny i ma szczególny sentyment. Co jest najlepszym pokarmem dla piwoszy? Cecilia sera, którego cena jest całkiem do przyjęcia, chociaż czasami sięga 500 rubli.

wędzonki

Ten ser jest wykonany z wykorzystaniem technologii niezwykły proces: to topi się na początku, a dopiero później wykonywać inne manipulacje. Wędzone „warkocze” różnią się niezwykły smak i wysoką soczystość. Takie chechil nie posiada swój oryginalny zapach, jest taka sama, jak w przypadku innych odmian. Ale smak jest inny: stoi wędzone notatek i łagodny ostrość. Produkt ten może być żółta lub beżowej, który jest zależny od procesu produkcyjnego.

Wędzony ser „warkocz” wykonany jest ze świeżego mleka koziego lub owiec. ciecz fermentację prowadzi się w naturalny sposób: najpierw nieco mleko jest podgrzewane i mieszane z członkiem podpuszczki specjalnego zaczynu. To idzie do wytrącania sera dziesięć minut, a następnie do formowania płatków odgrzewać. W tym momencie, i uczynić ośmiu pasków milimetra. Potem wyjąć i pokroić w pewnych pasmach, a już tkać warkocze. Następnie, aby zakończyć ich dojrzewanie umieścić w zbiorniku solanki. W niektórych aparatach wysłać chechil dojrzały. Nie palił. 5-10% – zawartość tłuszczu w produkcie gotowym. Dokonując wyboru wędzonych „warkocze”, spojrzeć na kolor. Nie należy przyjmować chechil z jasnym kolorem żółtym, jak mówi o zastosowaniu barwników chemicznych. Spójrz na produkcie. Ser jest naturalne, jeśli lista zawiera najmniejszą ilość składników.

Chechil (ser) przepis

Można zdecydować się na produkt, a następnie sprzedać je na rynku. Spośród 10 litrów mleka, litr śmietany i osiem litrów serwatki można uzyskać jeden kilogram sera. Aby przygotować wymagane pięć litrów mleka koziego i krowiego. Jego celem jest wypełniona separatora. Następnie mieszaninę ogrzewa się do temperatury 40 ° C dodaje się podpuszczkę. W łaźni wodnej mieszaninę utrzymywano przez 60 minut. Skrzepy są tworzone, mieszaninę ogrzewa się do 52-54 ° C i mieszano przez 15 minut, w kierunku ruchu wskazówek zegara, aż utworzone „warkocze”. Skrzep można ręcznie kompresji. Odebrane warkocze powinien wisieć na bruku. Gdy ser się ochłodzi, to solone. Jakość jest określona przez cięcie wzdłużne – powinien okazać się nie pękają cienką nić. Sery związana w zwojach, przemywa zimną wodą, a następnie umieszcza się w solance, w którym dojrzewa.