389 Shares 3624 views

Gdzie kurz i jak z nim walczyć?

Jeśli uważamy, Wikipedia, pył – nie jedynie ze drobne cząstki stałe o średnicy 0,1 mm (większe – jest piasek). Stąd, dowiedzieliśmy się od pyłu jest podjąć. Uważa się, że głównym źródłem tej plagi – skała wulkaniczna sól z wód oceanów, a nawet (dziwne ale prawdziwe), że połacie przestrzeni. Ponadto, źródłem pyłu są rośliny. Ich pyłek rozprzestrzenia się w powietrzu w czasie aktywnej kwitnienia. nie może być dyskontowane i najmniejsze cząstki gleby, które przenikają do pomieszczenia przez otwarte okna (w moim czysto obiektywnych i niedyskryminujących kryteriów naukowych opinii, ta ostatnia teoria jest znacznie bliższe prawdy).


Oczywiście, w przypadku „produkcji” roztoczy doprowadzić ludzi i zwierzęta. Po tym wszystkim, substancja tego 30% to odpady życia istot żywych. Jak dobrze wiadomo, skóra ludzka (i zwierzęta też) codziennie aktualizowana i niezauważony. Martwy naskórek płatki osiadają na pościel, ubrania i meble. Wystarczy pomyśleć: dorosły mężczyzna przez rok zostawia około 500 gramów tych cząstek.

Jeśli spojrzeć na kurz domu pod mikroskopem można zobaczyć nie tylko kleszcze (saprofitami), ale również do formy. Ostatnio preferuje kombinację kurzem i wilgocią. W taki cieplarnianych jest dobrze propagowane przez jedzenie „na deser” kawałki naskórka ludzi i zwierząt.

Oprócz tego, że forma jest silny alergen, niektóre rodzaje są toksyczne i mogą powodować zatrucie.

Muszę powiedzieć, że Matka Natura załatwione w celu ochrony przed wdychania pyłu. Najmniejsze cząstki osadzają się na błonie śluzowej i wyświetlana razem z plwociny kaszel lub kichanie. Ale niestety, możliwości tej naturalnej bariery nie jest nieograniczona. Organizm jest zdolny do opanowania pewnego stężenia pyłu w powietrzu. Przekroczenie limitu negatywny wpływ na zdrowie.

Znajome naszych oczach kurz – niebezpieczna mieszanka wielu składników, z których większość nie jest tak nieszkodliwe, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Jest to bardzo korzystne pożywką dla drobnoustrojów i bakterii. Ponadto kurz w mieszkaniu jest wspaniałym schronieniem dla kleszczy. A w rzeczywistości są one najczęstszą przyczyną alergii i astmy objawów.

Jak utrzymać czystość w mieszkaniu?

Z tym, pochodzenie kurzu jest mniej lub bardziej jasne. Jednak pozostaje pytanie: jak radzić sobie z tym uciążliwości. Trzymać drzwi i okna zamknięte, wyjęte z domu trzy razy wszystkie zwierzęta i dzień zorganizować mokro? Zgadzam się, takie wycofanie kilka osób zadowolony.

Aby pokonać wroga, trzeba wiedzieć o nim jak najwięcej i opracowania skutecznej strategii walki. Zacznijmy od zleceniodawcy – pochodzenia pyłu w naszych domach. Głównymi źródłami jego przybyciu do pokoju – to otwory wentylacyjne i otwarte okna. Ale nie spiesz się, aby wymienić je w klimatyzację. Najnowsze badania wykazały, że w tej nowoczesnej technologii jest rozwój pleśni. Zatkania otworów wentylacyjnych w ramach projektu budynku, też nie jest konieczne, wystarczy zetrzeć kurz z grillem przy każdym czyszczeniu na mokro.

Innym źródłem pyłu i korzystne pożywką dla roztoczy – łóżko i dywany. Nie trzeba dodawać, że pościel wymagane tygodniową wymianę. Dywany trzeba nie tylko próżnia, ale również czyste.

Jeśli mieszkanie znajduje się biblioteka, należy pamiętać, że głównym pył schronienie znajduje się tam. Aby zmniejszyć ilość niego podczas ogólnego czyszczenia (co najmniej raz w miesiącu) Kompletna odkurzacza na grzbiety książek, pokrywy i tylnej.

Gospodyni nie może się zastanawiać, skąd pyłu podczas czyszczenia zrobić tylko to. Wydaje się, że wszystkie powierzchnie są wcierać, dywanów i mebli tapicerowanych dokładnie propylesosheny, ale wkrótce wszystko pokryte cienką warstwą kurzu. Przede wszystkim, to dlatego, że gdy zbiorach wielu z nas zapomina o sufit. I po pył gromadzi się tam. Dlatego podczas czyszczenia na mokro nie jest zbędny, aby przejść mopa owinięte w wilgotną ściereczką, na szczytach. Większość pyłu zgromadzonego w zasłony, które wielu gospodyń domowych również zapomnieć. Ciężkie zasłony można leczyć za pomocą odkurzacza, tiulowe lepsze pranie.

odkurzacz powraca do 40% spożycia. Jest faktem stwierdzonym. Jednak obecne modele uwzględniają tych niedociągnięć. Więc jeśli masz w domu jest jeszcze do domu starej „Typhoon”, nie zdziw się, gdzie pył pochodzi.
Należy pamiętać, że aby utrzymać idealny porządek w mieszkaniu łatwiejszych, mniej jego rzeczy i meble. Dlatego też, jeśli chcemy żyć w czystym, bez żalu ze strony zbędny.