432 Shares 5159 views

alarmy rowerowe uruchamiania i sterowania ze sprzężeniem zwrotnym

Motocykl – nie tylko środkiem transportu, ale najwierniejszym i nieodzowne „żelazo” przyjaciel. Utrata metalowego konia – nie najbardziej przyjemne rzeczy, które mogą się zdarzyć w życiu człowieka, tak aby uniknąć kradzieży, pożądane jest, aby korzystać z różnych metod ochrony.


Optymalny i najbardziej popularnym rozwiązaniem – alarmy rowerowe zwrotne zabezpieczające pojazd przed kradzieżą.

Alarm motocykl ze sprzężeniem zwrotnym

Główną różnicą pomiędzy samochodem, zainstalowanego systemu i układów pojazdów dwukołowych to kompaktowy i niewielki rozmiar to drugie. Jest to całkiem rozsądne, ponieważ rower jest bardzo mało miejsca na instalację alarmu.

Kolejną różnicą – jest zdolność do dostosowywania wbudowany czujnik pochylenia ze specjalnym pilotem.

Ponadto zabezpieczenie roweru w porównaniu z samochodu znacznie trudniejsze i wymaga użycia kombinacji kilku środków – na przykład, wyrobów elektronicznych i mechanicznych systemów zaparcia. W rzeczywistości w sobie system alarmowy nie jest w 100% zagwarantować bezpieczeństwo pojazdu.

Optymalny wariant suplement do takiego systemu – jest to specjalny przewód, który blokuje ruch tylnego koła, co sprawia, że niemożliwe do kradzieży motocykla.

Ponadto wskazane jest, aby kupić specjalny pager że powiadomi właściciela próbując przechwycić konia żelaza.

alarmy rowerowe zwrotne: Komponenty

Taki system przed kradzieżą są blok z głośnika, które rozciągają się z czterech przewodów. Jeden z przewodów jest przyciskiem startu / wyłączanie urządzenia, druga – z anteną, a pozostałe dwa są połączone, odpowiednio, z „plus” i „minus”. Wraz z alarmem, z reguły dostarczane pilota breloczek. Do zasilania całego układu baterii jest wystarczająca ilość na 12 V.

Jakość i niezawodny system bezpieczeństwa składa się z kilku elementów. Obejmuje ona, oprócz elektronicznego, mechanicznego zabezpieczenia przewidzianego w formie masywnego łańcucha blokady na przednim hamulcem. Idealny alarm powinien mieć czujniki uderzeniowe, ruch i przechylać, pager do wysyłania informacji o właścicielu motocykl syrenę iw razie potrzeby bloku silnika.

Równie ważne są czujniki kontaktowe zamocowane na siedzenie i rękawiczki przedziałów. Jako alternatywę, można je stosować instrumenty Reed przeznaczony do ochrony mieszkań sygnalizacji.

Ponieważ klasyczne wyłączniki krańcowe wymagają mocowania z metalowych zszywek, należy umieścić je w motocyklu może nie być możliwe. Kontaktrony nabyła również biorąc pod uwagę fakt, że po aktywacji są zamknięte po wszystkich kontaktów czujników. Oczywiście, można kupić standardowego modelu, ale w tym przypadku konieczne jest zainstalowanie rezystora 20 omów i kilkoma diodami do oddzielenia.

Zasada działania alarmów Bike

Jak wspomniano powyżej, standardowy zestaw systemu zabezpieczającego do roweru zawiera samego urządzenia, czujników, które są wrażliwe na ruch, wstrząsy przyciskami wyboru i nachylenia, a także pilota zdalnego sterowania, który odbiera powiadomienie.

Zasada działania alarmu jest dość prosta: gdy co najmniej jeden czujnik zamyka cały układ jest zablokowany silnik motocykla i powiadomienie dźwięk jest wysyłany do konsoli właściciela pojazdu.

Mimo stosunkowo wysokiej sprawności systemów bezpieczeństwa, nie zawsze są w stanie zapobiec kradzieży roweru. Aby na pewno uniknąć kradzieży, najlepszym rozwiązaniem będzie feedback alarmy rowerowe.

Zalety dwustronnych systemów bezpieczeństwa

W przeciwieństwie do wzorców sygnalizacyjnych bez sprzężenia zwrotnego, takie urządzenia są bardziej wydajne i niezawodne. Zasięg ich oddziaływania jest nieco większe, a nie tylko reagować na działanie czynników mechanicznych.

Po prostu, jeśli starają się ukraść rower lub zrobić mu żadnych działań, łącznie z nadajnikiem i system wysyła alarm na pęku kluczy, który jest właścicielem.

Wśród różnych systemów zabezpieczenia dla „konie żelaza” najbardziej skuteczne i zaufanych nazwy alarmów rowerowe zwrotnej. Opinie właścicieli motocykli, którzy korzystają z takich urządzeń, mówią same za siebie: są one bardzo wygodne, zwłaszcza jeśli rower nie jest pozostawiony w garażu i na podwórku, na przykład różnią się niskim kosztem – około 2-5 tysięcy rubli – i łatwe do zainstalowania, naprawdę alert o próbie kradzieży pojazdu i zminimalizować ryzyko kradzieży.

Różnorodność alarmów dla motocykli

Istnieje kilka głównych typów systemów zabezpieczeń mających na celu ochronę przed kradzieżą roweru:

  • alarmy rowerowe zwrotnego. Charakteryzuje się dużym promieniem działania. W skład zestawu wchodzi przenośny pęk kluczy z wyświetlaczem, który wyświetla informacje o stanie zmian motocyklowych.
  • Rower alarmy feedback i auto Kawasaki X-Men. Wygodny i niezawodny system, który pozwala na znaczne zmniejszenie rozgrzewania silnika w czasie pojazdu, co jest szczególnie ważne w zimnych porach roku.
  • Sygnalizacja GSM. Jest uważany za jeden z najbardziej nowoczesnych i skutecznych środków ochrony. Wszystkie informacje na temat stanu motocykla jest przekazywana właścicielowi telefonu komórkowego. Posiada szeroką funkcjonalność. Korzystanie bardzo prosta – wystarczy ładować urządzenie i umieścić ją na motocyklu, uszczelniając się nadajnik.

Własny instalowania alarmów rowerowe

Przed instalacją systemu alarmowego jest sprawdzany przez poziom naładowania akumulatora i napięcia w sieci elektrycznej roweru. Po kontynuacji wszystkich drutów jest wyłączony, a bateria jest uszczelniony za pomocą taśmy jednostki centralnej.

Aby ustawić alarm konieczne jest umieszczenie w odosobnionym miejscu motocykla i podłączyć przewody do „plus” i „minus”. Pożądane jest, aby wyrzucać bloku tak, że było to niemożliwe do osiągnięcia, bez podnoszenia siedziska bez otwarcia lub paneli bocznych. Po tym, system mycia okablowania.

W odległych rejonach zamka są wykonywane. Mogą one być wprowadzone do dowolnego łańcucha – zarówno w pompy paliwowej oraz zapłon.

Kolejny krok – ustawienie autonomiczną syrenę. Cały system jest podłączony do głowicy jest umieszczony na antenę radome ukrycia pagera.

Podłączyć akumulator. Jeżeli rower nie jest używany przez dłuższy czas, bateria „minus” drut, pożądane jest, aby spasować, aby zapobiec jej rozładowania.

alarmy rowerowe feedback Starline

Systemy zabezpieczeń tej marki są jednymi z najbardziej niezawodnych i skutecznych urządzeń zabezpieczających przed kradzieżą, które używają kodu interaktywny, aby chronić rowery. Eliminując pełną gamę funkcji serwisowych alarmy rowerowe zwrotnego Starline V62 posiada:

  • uwierzytelnianie interaktywne. W celu ochrony przed manipulacją za pomocą innowacyjnych i najdoskonalszy kod do 128-bitowych kluczy szyfrujących i metody przeskoku częstotliwości. Podobny system jest używany po raz pierwszy i znacznie komplikuje proces włamania. Rower alarmy feedback i auto-tego kodu w głównym i drugorzędne FOB.
  • Tryb "Megapolis". Zwiększa kilkakrotnie systemu ostrzegania i zakres działania. Ponadto tryb ten nie boi się żadnej ingerencji.
  • Pracownicy czujnik wstrząsów. alarmy rowerowe ze sprzężeniem zwrotnym i posiada czujnik poziomu bi-auto-szok, natychmiast ustalenie wpływu zewnętrznego na rowerze i wysyła informacje do właściciela.

Wypełnić ze szczególną immobilizera Starline mogą tworzyć nieprzeniknioną i niezawodną ochronę systemu przed kradzieżą motocykl.