665 Shares 4081 views

Czy to możliwe, aby umieścić w misce emaliowanej piekarnika? Cała prawda o wynalazców

Najbardziej znaną mądrość ludowa mówi, że droga do serca mężczyzny przez żołądek. Nawiasem mówiąc, nie każda młoda kobieta może zaskoczyć jej wybranych niesamowite gadżety to minuty. Doświadczenie w takich sprawach przychodzi z czasem, a także poczucia satysfakcji na widok dobrze odżywionych ludzi.


Co garnek zupy do podjęcia, co upiec gęś lub patelnię do użycia do wypieku naleśników? Aby uzyskać poradę, zawsze możesz zwrócić się do doświadczonych matek i babć. Ale czasami taki dylemat powinien być rozwiązany w trybie pilnym. Jeśli dom ma innych potraw oprócz szkliwa, można też umieścić go w piecu?

Czy to możliwe, aby umieścić w misce emaliowanej piekarnika?

Jednoznaczne „nie” na to pytanie nie będzie słychać. Piękne i trwałe nowy produkt opracowany przez czołowych fizyków i chemików Związku Radzieckiego. Ich wysiłki przyszedł do lekkiego tuszu, który posiada wysoką odporność na ciepło, trwałość i bezpieczny dla ludzi. A wszystko to dzięki specjalnej powłoce warstwy szkła ceramicznego.

Do żeliwa, naczynia stalowe ładniejsza na powierzchni krystalicznej powłoki cienkowarstwowej, które suszy się w piecu w temperaturze nie niższej niż 850 ° C. Zatem wysoka gęstość szkliwa. Dlatego można bezpiecznie używać danie szkliwa w piekarniku.

Przepisy pielęgnacji

Do dań serwowanych przez dłuższy czas, należy przestrzegać kilku zasad, które pomogą przedłużyć żywotność ulubionej przyborów kuchennych:

  • Po dokonaniu zakupu ciepła rondel solanką (dwie łyżki na litr), doprowadzając do wrzenia przez „gaszenie”;
  • Nie lej zimnej wody do ogrzewanego zbiornika;
  • Unikanie mechanicznego uderzenia, szkło spada;
  • Gotowania i mieszania zastosowanie drewnianych lub teflonowe łopatki, łyżki;
  • Nie jest konieczne, aby gotować na emaliowanych gęsty żywności;
  • Nie gotować mleko w takich pojemnikach.

Wróćmy do głównego problemu

Więc to jest możliwe, aby umieścić w misce emaliowanej piekarnika? Odpowiedź brzmi: tak. Używaj go ostrożnie, stosując się do zasad, młodego kochanka otrzyma nie tylko smaczne danie, ale także przedłużyć żywotność swoich artykułach:

  • umieszczając naczynie w ogrzewanym piecu jest czerwoności pożaru w małej ilości wody lub oleju;
  • nie używaj pojemnika z pękniętej lub rozdrobnione szkliwa, ponieważ prawdopodobieństwo kontaktu z żywnością;
  • ogrzewa temperatura pieca nie powinna przekraczać 250 stopni;
  • rondel musi być wypełniony po brzegi, aby uniknąć pękania szkliwa na niewypełniona połowę.

Co należy zrobić, jeśli żywność jest spalony?

Przygotowywanie posiłków, można zauważyć, że dno patelni pozostało spalone na jedzenie? Nie ma znaczenia, z tym, można łatwo pozbyć. W tym celu nie jest konieczne, aby korzystać z wszystkich ulubionych metal „jeży”, noże i zgarniaczy. Trzeba tylko wypełnić dno z ciepłą wodą, dodać kilka łyżek kwaśnego węglanu sodu (sody oczyszczonej) i pozostawić na godzinę. „Real” kawałek płyty jest łatwa do czyszczenia z brzydkiego zanieczyszczenia bez użycia siły „brutalnej”.

Jeśli pierwsza metoda nie pomoże, spróbuj dodać do wody dwie łyżki octu i zagotować. Takie rozwiązanie nie tylko, aby poradzić sobie ze spalonym części, ale bielenia szkliwa. Wszelkie piękne naczynia – to radość dla oczu dobrej gospodyni. Piękny wzór, jasne kolory mogą nastrój w jednej chwili, trzeba tylko patrzeć na ulubiony zestaw.

Aby zadowolić swego domu, kobieta może piec dni, gotowania i smażenia. Usterka w pieczenia – nie ma znaczenia, ponieważ mamy odpowiedź na pytanie, czy jest możliwe, aby położyć miskę szkliwa znalezionego w piekarniku. Gdy stosowane właściwie, pierwsze dni funkcjonowania swojego rondla służyć wiernie. Pomimo nietypowe dla tego rodzaju metody naczynia do gotowania, można gotować w kuchence w garnku szkliwa.

Oczywiście, warto pamiętać, że istnieje wiele przebiegli urządzenia dla tego typu gotowania. Specjalna frytkownica ceramiczna, patelnie ze stali nierdzewnej mogą pomóc w przygotowaniu każdej potrawy. Ale jeśli nadal nie ma innych pojemników, znasz odpowiedź na pytanie o to, czy możliwe jest, aby umieścić misce emaliowanej piekarnika.