404 Shares 8953 views

Jak usunąć wszystko z „iPhone”. Główne sposoby

iPhone, działa na systemie operacyjnym iOS, jest modelem stabilności i bezpieczeństwa. System nie jest narażony na wirusy, awarie są niezwykle rzadkie, system inteligentnie steruje zasobów, nie staje się ciężki i ospały po długim okresie użytkowania. Mimo to, są chwile, kiedy trzeba wykonać twardy reset oprogramowania i na pytanie, w jaki sposób usunąć wszystkie „iPhone” nie może być gwałtownie wzrasta. Aby uzyskać informacje na temat sposobu, aby usuwanie danych ze smartfona, i zostaną omówione w niniejszym materiale.

Dlaczego to zrobić?

Jak wspomniano powyżej, iPhone nie cierpi z pamięci podręcznej i nadmiarowych danych, ale tylko tak długo, jak to miejsce nie kończy się w ogóle. Jeśli telefon jest po prostu nie ma miejsca do przechowywania danych, może zacząć zachowywać się nieprzewidywalnie. Jeśli gadżet zaczęła się unosić, aby rozładować aplikację z pamięci, być może przyczyna leży w braku pamięci i czas pomyśleć o czyszczenie.

Inna sytuacja, w której trzeba uciekać się do tej procedury – odsprzedaży. Zanim sprzedasz gadżet należy usunąć z niego wszystkie dane.

Jak usunąć wszystko z „iPhone”?

Po pierwsze, niech określić, jakie dane chcesz skasować. Zdarza się, że „wszyscy” użytkownicy mają na myśli tylko aplikację, zdjęcia lub muzykę, która zaczęła zajmować dużo miejsca. Usunięcie tych danych może odbywać się bez uciekania się do pełnego telefon czyszczenia.

  • Dodatkowe aplikacje można czyścić ręcznie. Kliknij na jeden z nich na pulpicie i przytrzymaj. Jak tylko przyjdzie do poruszania się, naciśnij przycisk X na te, które chcemy usunąć.
  • Jeśli dużo przestrzeni zajmowanej przez zdjęcie, konieczne jest, aby uruchomić „z biblioteki iCloud muzyka”, który polega na eksporcie obrazu w „chmurze” i zwolnić miejsce.
  • Aby pozbyć się nagromadzonej cache muzyki, wyłącz „Twój Biblioteka iCloud”, poczekaj do usunięcia, po ponownym (kolekcja muzyki będzie kontynuowane, ale niedostępny pliki zostaną skasowane).
  • Jeśli dużo miejsca są zajęte przez dane safari, można je także czyścić bez konieczności resetowania urządzenia. Na przykład, aby usunąć „listę lektur offline”.

Tak więc, zanim usunąć wszystko z „iPhone”, pomyśl o tym, czy można obsługiwać metod i nie stracić ważnych danych wymienionych powyżej, w tym wiadomości i historii połączeń. Jeśli to nie jest przypadek, a przyszliście, aby nauczyć się całkowicie jasne, że „iPhone”, czytaj dalej.

Jeśli chcesz usunąć wszystkie dane, które są potrzebne, aby przejść do ustawień urządzenia, wybierz „General”> „Reset” i wybrać drugą opcję. iPhone będzie zniszczyć wszystkie dane, z wyjątkiem tych, które są przechowywane w „chmurze”.

Czyszczenie telefonu za pomocą komputera

Wielu doświadczonych użytkowników zalecane, gdy nowy firmware aby je umieścić, jak mówią, „absolutnie”. W ten sposób system nie pozostaje zbyt wiele pamięć podręczną i dane aplikacji, które mogą spowodować błędy lub spowolnić prace systemu operacyjnego.

Do tego trzeba plik oprogramowania sprzętowego i zainstalowane iTunes na komputerze. Podłącz telefon do komputera, wybierz go w iTunes. Przytrzymaj wciśnięty klawisz Shift i prawego przycisku myszy, kliknij „Update”. Odszukaj plik z oprogramowaniem i wybierz ją, procedura ponownej instalacji systemu operacyjnego bez zapisywania danych będzie kontynuowana.

Inną opcją wykonać czysty przystanek – włączyć tryb DFU, który pozwala wykonać tę procedurę. Główne pytanie – w jaki sposób? Wyczyścić „iPhone 5S”, jak w każdym innym modelu, możliwe jest w trybie odzyskiwania. Podłączyć urządzenie do komputera i przytrzymać przycisk blokady / Power i „Home”. Odczekaj 10 sekund, zwolnij przycisk / Power blokady i trzymaj przycisk „Home”. iTunes rozpozna, że urządzenie jest wprowadzane do DFU i poprosił, aby przeprowadzić regenerację.

Jak czyścić „iPhone” online?

Często użytkownicy mają do czynienia z taką koniecznością. Powodem tego może być wagi. Jednym z pierwszych jest zablokowany telefon, zapomniane hasło, w tym przypadku, jest to niemożliwe, aby uzyskać dostęp do ustawień i zresetować telefon, i nie będzie działać do podłączenia do komputera (należy wprowadzić hasło na telefonie). Również pytanie – „Jak mogę usunąć wszystkie z iPhone” zostały zdefiniowane przez tych, którzy nie mają szczęścia, aby stać się ofiarą kradzieży: jeśli urządzenie zostanie skradzione, wszystkie dane na nim muszą być natychmiast zniszczone tak, że napastnicy nie byli w stanie wykorzystać swoich wiadomości, zdjęć i innych danych wrażliwych.

Pomaga w tym miejscu icloud.com i funkcji „Znajdź iPhone”. Przejdź do witryny przy użyciu Apple ID, otwórz aplikację „Znajdź iPhone”. Na liście poszukaj gadżet, który chcesz zresetować. Kiedy go zaznaczyć, że znowu jesteś proszony o podanie hasła na Apple ID, aby potwierdzić. Gdy to zrobisz, możesz zacząć procedurę usuwania treści z telefonu.

środki ostrożności

Przed wyczyścić „iPhone”, należy rozumieć, że niektóre dane nie mogą być odzyskane. Niektóre z nich mogą być przywrócone z chmurą iCloud przy następnym włączeniu gadżetu. Część może być przechowywany w urządzeniu backup on-line kopii. Wszystkie, z wyjątkiem wiadomości, historii połączeń oraz danych dotyczących zdrowia.

Jeśli te dane są ważne dla ciebie, a ty nie chcesz ich stracić, należy utworzyć kopię zapasową za pomocą specjalnego programu iTunes. Aby to zrobić, podczas tworzenia kopii zapasowej na komputerze, należy zainstalować kleszcza pobliżu pozycji „Szyfrowanie iPhone kopii zapasowej”.