210 Shares 1894 views

Oczyszczanie czakr. Czakry ludzkie: ich znaczenie, oczyszczanie i aktywizacja

Termin "chakra" (w sanskrycie oznacza "koło", "dysk", "mandala") jest dość często spotykany w duchowych praktykach hinduizmu. Czakry są ośrodkami władzy i świadomości, które są w subtelnym (wewnętrznym) ciele człowieka. W hinduizmie i buddyzmie, gdzie te koncepcje były już używane, system czakr zawiera siedem ośrodków energii zlokalizowanych w ciele człowieka. Każdy z nich ma własny kolor, sferę wpływów, dźwięk, element. Każdy z nich zawiera struktury myślowe (perswazja człowieka, praca z myślami, ideami), pamięć, symbolizm (każda czakra ma oddzielną, osobną symbolikę).


Czakry ludzkie: ich znaczenie i oczyszczanie

Czakry człowieka są bardzo silne. Jeśli dobrze z nimi pracujesz, możesz osiągnąć niesamowite rezultaty w swoim własnym duchowym wychowaniu.

Jasne jest, że ludzkie czakry są jego duszą. To w niej jest ukryty potencjał ludzkiej świadomości: zalety, przekonania, aspiracje, talenty, uczucia, supernormalne zdolności i emocje. I tylko przy pomocy ukierunkowanych prac potencjał wewnętrzny może być szybko i skutecznie otwarty. Ponadto doświadczony uzdrowiciel duchowy, widzący twoje wewnętrzne światło, może analizować stan umysłu, dostępne problemy energetyczne.

Czakry człowieka (ich znaczenie i oczyszczanie) są przedmiotem wielu licznych nauczycieli duchowych przez długi czas. Urzeczywistnienie, że człowiek jest jednym systemem, przyszedł z naszego życia od starożytnej filozofii indyjskiej.

7 centrów mocy

Subtelne ciało człowieka ma 7 głównych centrów (czakr):

1. Muladhara – kontrola stałych składników w ciele.

 1. Strefa korzeniowa jest organami seksualnymi.
 2. Kolor – czerwony.
 3. Mantrą jest "LAM".
 4. Element to ziemia.
 5. Zapachem jest róża.

2. Svadhistana – kontrola płynnych składników w ciele.

 1. Strefa korzeniowa brzucha.
 2. Kolor – pomarańczowy.
 3. Mantrą jest "TY".
 4. Elementem jest woda.
 5. Zapach jest rumianek.

3. Manipura – wpływ na trawienie.

 1. Strefa korzeniowa jest splotem słonecznym.
 2. Kolor – żółty.
 3. Mantrą jest "RAM".
 4. Element jest ogniem.
 5. Zapach jest miętą.

4. Anahata – kontrola substancji gazowych, oddychanie i krążenie.

 1. Strefa korzeniowa jest sercem.
 2. Kolor – zielony.
 3. Mantrą jest "YAM".
 4. Elementem jest powietrze.
 5. Zapach jest geranium.

5. Vishudha – kontrola eteru, mowy.

 1. Strefa korzeniowa jest szyją.
 2. Kolor – niebieski.
 3. Mantrą jest "HAM".
 4. Element jest eterem.
 5. Zapach jest piołunem.

6. Ajna – kontrola umysłu, trzecie oko.

 1. Strefa korzeniowa znajduje się między brwiami, pośrodku.
 2. Kolor jest niebieski.
 3. Mantrą jest VOM.
 4. Element to czas.
 5. Nie ma zapachu.

7. Sahasrara – czysta świadomość.

 1. Strefa korzeniowa znajduje się w środku czoła.
 2. Kolor – fioletowy.
 3. Mantrą jest OM.
 4. Element jest duchem.
 5. Nie ma zapachu.

Równowaga wszystkich ośrodków zapewnia równowagę rozwoju umysłowego, fizycznego i duchowego. Przeciętna osoba ich nie widzi, ponieważ do tego służy jasnowidzenie. Ale nawet jeśli nie widzisz czakry, możesz pracować z nimi efektywnie.

Metody i sposoby doprowadzania centrów energetycznych

Czakry można wyregulować za pomocą następujących technik:

 • Otwarcie.
 • Oczyszczanie.
 • Harmonizacja.
 • Odzyskiwanie.
 • Aktywacja.
 • Napełnianie.

Czakry oczyszczające

Czyszczenie naczynia duchowego ma na celu usunięcie z ludzkiej ujemnej świadomości i innych niszczących programów. Duża liczba psychik jest nazywana "zanieczyszczonym" środowiskiem zwykłych szkód. Możesz korzystać z usług jasnowidzów, ale lepiej zacząć nauczyć się natury duchowej niezależnie. Jeśli praktykujesz medytację, powinieneś sztucznie wywoływać uczucie miłości do siebie (ciała, świadomości, myślenia), aby uzdrowić się od wewnątrz.

Praca z czakrami

Czakry są najlepiej oczyszczane przez dynamiczny przepływ łaski, która nas wylewa. Aby to zrobić wystarczy, aby to zobrazować. Możliwe jest czyszczenie czworościanu. Istnieje również możliwość przeprowadzenia ogólnego czyszczenia za pomocą świecy kościoła. Możesz użyć wahadła. Jest pożądane, aby wykonane zostało z naturalnych kamieni.

Poznawanie siebie

Ważne jest, aby pamiętać, że ludzkie czakry i ich rozrost to ważny krok w kierunku samoświadomości. Ujawnienie każdego środka jest przeprowadzane w celu umieszczenia energii w centrum wiru energii. Jeśli jedna czakra jest zamknięta, cały system nie będzie w stanie prawidłowo funkcjonować. Zaburzenia pracy czakry są obfite. Oprócz zaburzeń emocjonalnych i duchowych ujawnia się choroby niektórych narządów. Czakry ludzkie i ich odrywanie odgrywają kluczową rolę w rozwoju duchowym człowieka.

Centra energetyczne można otworzyć przy pomocy koncentracji uwagi. Musisz siedzieć w pozycji lotosu (można po prostu skrzyżować nogi), zamknij oczy i zrelaksuj się. Następnie musisz zaśpiewać 3 razy mantrę "OM". Uważaj na każde centrum, obserwuj swoją wizualizację, po tym jak śpiewaj mantrę "OM" i zakończ proces. Po tej sesji czujesz spokój i harmonię w każdej komórce ciała.

Wizualizacja w leczeniu

Przywrócenie i oczyszczanie czakry jest konieczne dla każdej osoby. Słabe lub lekko uszkodzone ośrodki wymagają starannego leczenia. Praktyka medytacyjna, skupiająca się w szczególności na tych procesach, składa się z następujących etapów:

 • Postaw sobie stałą twarz, skręcając na wschód, zrelaksuj się i skoncentruj się na oddychaniu.
 • Przedstaw swoje ciało, otoczone kokonem energetycznym, z otworami z góry iz dołu.
 • Prezentuj promień energii przechodzący przez wszystkie komórki twojego ciała. Musisz przestać, kiedy czujesz pulsację i ciepło w Muladhara.
 • Obserwuj przepływ energii do kręgosłupa. Mentalnie aktywuj każdą czakrę.
 • Jeśli istnieją ścieżki strumienia, wyobraź sobie, że promień energii szybko je wypala.
 • Wyobraź sobie, że energia rozchodzi się przez ciało i wypełnia każdą komórkę, organ, nerw.

Celem tej medytacji jest utworzenie swobodnego przepływu energii do Sahasrara. Wielu ludzi wyobraża sobie w wyobraźni, co dręczy ich. Bardzo ważne jest, aby to zrobić szczegółowo, aby pozbyć się problemu na zawsze. Kończąc medytację, wyobraź sobie, że promień energii spala Twój problem.

Mighty Power

Czy wszyscy wiemy o oczyszczaniu czakr? Reiki jest niesamowitą techniką, która pozwala pozbyć się wielu problemów z energią. Najbardziej doskonałą okazją do dzielenia się radością i szczęściem jest sesja z energią Reiki. Prowadzi się z udziałem 2-3 uzdrowicieli. Istotą techniki jest zastosowanie palców. W tym przypadku konieczne jest projektowanie energii świetlnej. Oprócz korzyści, ta metoda przyniesie wiele przyjemności i pozytywnych emocji.

Jak przeprowadzić sesję czyszczenia przy użyciu energii reiki?

 • Na początek trzeba zacząć proces przebaczenia, powtarzając trzy razy takie słowa: "Wybaczam, wybaczam".
 • Następnie musimy powiedzieć kilka słów: "Usuń wszystkie niewłaściwe energie z moich dziedzin". Energia o niskiej częstotliwości przepływa przez główne centrum, a powstaje chmura, która chroni mnie przed negatywnym wpływem. ";
 • Powtarzamy słowa końcowe: "Ja jestem uzdrowiony, jestem odnowiony do doskonałości, do boskiej postaci".

Dopiero po tym można rozpocząć leczenie dłońmi.

Oczyszczanie serca

Oczyszczanie czakry serca nie tylko sprawi, że będziesz zdrowa, ale także nasycać swoje ciało duchowe. Codziennie w naszym życiu głównymi towarzyszami są sytuacje stresujące, niechęć i rozczarowanie. Te czynniki psują wyraźne działanie serca i stają się obojętne i powolne. Aby wyczyścić centrum serca, należy wykonać kilka wskazówek:

 • Zapal świeczkę, usiądź na poduszce lub fotelu, spróbuj usiąść prosto i nie naciągnąć. Wdychnij i wyląduj kilka razy.
 • Połóż jedną dłoń na drugiej, ścisnij kciuki i włóż ręce na klatkę piersiową. Spróbuj odczuwać uderzenia serca za pomocą kciuków i skupić się na nim przez 5 minut.
 • Umieść prawą rękę na środku klatki piersiowej, zamknij oczy i poczuj energię w piersi. Wyobraź sobie jej szmaragdową zieleń, wizualizuj jej promieniowanie z piersi. Trzymaj tę pozycję w miarę możliwości.
 • Odblokuj ręce i rozsuniesz je. Wyobraź sobie, że twoja szmaragdowa zielona energia czakry serca otwiera się w dłoniach. Wyobraź sobie swoje światło, które przynosi miłość i współczucie z powrotem do twojej duszy.
 • Powtarzaj kilka razy poprzednie etapy, a następnie otwórz oczy i podziękuj wyższym siłom. Wyjdź świecę i skończ medytację.

Mantra lecznicza

W istocie istnieje mantra oczyszczania wszystkich czakr – "OM". Jego skuteczność polega na połączeniu dźwięków i wibracji, które powstają w ciele, gdy jest czytane. Niektórzy twierdzą, że świat tworzy się z dźwiękowych wibracji, z których niektóre są namacalne, a niektóre są ukryte w środku. Czuć ich, musisz medytować regularnie. Mantra "OM" ma święty dźwięk, który jest bardzo prosty i powszechny. Uważa się, że historia świata zaczęła się dokładnie tym mantrą.

Rekomendacje dotyczące medytacji z mantrą "OM":

 • Technika wykonania. Siadaj w pozycji lotosu. Wstecz relaksuj, weź kilka głębokich, spokojnych oddechów.
 • Czas. Praktykuj lepiej rano, na pusty żołądek.
 • Głośność. Aby wymówić mantrę "OM", najpierw trzeba być spokojnym. Stopniowo, należy dodać objętość, czując wibracje w całym ciele.

Ważne jest, aby pamiętać, że medytując jednostkę powinna być zdrowa i pozytywna. Jeśli mantry wywołują bóle głowy, lepiej jest zatrzymać medytację.

Magiczne minuty

Muzyka dla oczyszczania czakr jest okazją do zwiększenia efektu medytacji. Od dawna wiadomo, że muzyka może mieć uderzający wpływ na komórki żywych organizmów. Podczas medytacji nie zapomnij całkowicie się zrelaksować. Ważne jest również, aby siedzieć w wygodnej pozycji, trzymając plecy prosto. Konieczne jest próbowanie abstrakcji z bodźców zewnętrznych, ale nie jest konieczne stłumienie obrazów mentalnych powstających pod wpływem muzyki. Staraj się nie izolować od myśli, ale by je przeżywać. Bardzo ważne jest, aby obserwować wewnętrzny spokój pomimo potencjalnego podrażnienia. Nie należy zaczynać ćwiczeń w złym nastroju. Dla początkujących, wystarczy 10 minut ćwiczeń.

Kiedy muzyka się skończy, trochę ciszej. W tym jest życie, które rzadko zauważamy. Wyobraź sobie, że cisza wnika w twoje ciało, a następnie wypełnia całą przestrzeń.

Czyszczenie

Wiemy już czym jest medytacja. Oczyszczanie czakr z nią jest prawdziwą szansą uzdrawiania duszy. Jak można prowadzić medytację w celu oczyszczania centrów energii? Usiądź w wygodnej pozie, zamknij oczy i zrelaksuj się jak najwięcej. Wyobraź sobie, że biały promień przechodzi przez koronę głowy, czuje, że jest nalewany przez ciało. Niech w twojej wyobraźni przejdzie przez wszystkie czakry, które ciągną się za każdym z nich.

W ten sposób można samodzielnie wyczyścić centra. Podsumowując medytację, wyobraź sobie, że promień wychodzi z organizmu przez głowę. Nie od razu zrozumieć rozwiązanie problemów z naciskiem – cieszyć się wewnętrznym światłem, świadomością i czystością ducha.

Moc głosu

Wiele można zmienić mantry oczyszczania i aktywacji czakr. Śpiewanie tego procesu może być znacznie wzmocnione. Istnieją kombinacje dźwięków, których śpiew przyczynia się do aktywacji i oczyszczania wewnętrznych akumulacji, składających się z niezadowolenia i własnej negatywności. Śpiewanie powinno być powolne, przy wysokich częstotliwościach dźwiękowych. Zrób to spokojniej, regularnie zatrzymując się w pewnych punktach. Wskazane jest śpiewanie mantry głośno, ale w tym celu należy pamiętać o ich kolejności. Śpiewając mantrę, skup się na centrach energii.

W celu wzmocnienia aktywacji, po intonowaniu mantr, wizualizuj swoją świadomość w pewnej części ciała. Wyobraź sobie, że głowa zanurzyła się w innym świecie, czuć nos, czoło, usta. Wymieszaj usta, poprzyj rzęsy. Nie praktykuj tego zbyt długo: wystarczy kilka sekund. Nie kończ medytacji – pozwól sobie odpocząć, zanim pogrąży się w świecie pośpiechu i stresu.

Otwarcie, aktywizowanie i oczyszczanie centrów doprowadzi do ich rozwoju, uzdrawiania w sposób fizyczny, moralny i duchowy. Centra energetyczne w organizmie człowieka spełniają bardzo ważną, predefiniowaną funkcję, której celem jest poprawa i oczyszczanie ogólnego stanu osoby. Ale nawet te centra mogą osłabić, zamknąć. Mogą tworzyć bariery, wywołane trudnymi okolicznościami życia. Aby wyleczyć czakrę, istnieje wiele sposobów, których zadaniem jest napełnianie energią, wzmocnienie i przywrócenie. Centrum zdrowego energetycznego jest zastawem fizycznego, moralnego zdrowia, utrzymującym ducha żywego i psychologicznego pochodzenia osoby. Posłuchaj swojego serca!