872 Shares 6702 views

"Postinor": analogi, przeciwwskazania

W apteczce każda kobieta, czy ona regularnie używa tabletek antykoncepcyjnych lub wziąć je od czasu do czasu, powinien być środkiem awaryjnego (postoikotalnoy) leków antykoncepcyjnych „Postinor” lub „Ginepriston”, „eskapel”, „Zhenale”.


W rzeczywistości, tabletka „Postinor”, nie może być traktowane jako analogów niniejszego antykoncepcyjnego, ponieważ zasada działania zasadniczo różniącym się od konwencjonalnych leków antykoncepcyjnych.

Po pierwsze, środki postcoital nie dają jajka wydostać się z jajnika. Po drugie, czy to naprawdę się stało, wymieszać jajka dołączyć (już zapłodnione) do macicy i dalej się rozwijać. Po trzecie, zapobieganie zapłodnionej komórki jajowej. Wreszcie, jeśli ciąża nadal przychodzą, lek „Postinor” może wywołać aborcję medyczną.

Klasyczne preparaty do antykoncepcji po prostu zapobiec jaj z jajnika. W związku z tym, jeśli nie ma jajko nie może być zapłodniona.

Niektórzy eksperci na uboczu tabletki nazywany „Postinor” analogi tego leku i innych środków postoikoitalnoy antykoncepcji „leki dla wdów”, sugerując, okazjonalne wykorzystanie funduszy.

 • Stale biorąc te leki nie powinny być z wielu powodów. Gdy spożywane regularnie zmieniać strukturę błony śluzowej macicy pojawiają się poważne działania niepożądane ze strony wielu narządów.
 • Występuje przyzwyczajeniu, skuteczność leku jest zmniejszona.
 • Można zacząć krwawienia z macicy.

Słusznie podnosi się pytanie: „Jeśli lek nie powinien być traktowany w sposób ciągły, a kiedy lepiej jest użyć” Odpowiedź jest prosta „W razie awarii”. Dlatego tego typu leków jest znany jako „dzień po”. Jakie są te katastrofy?

Preparat „Postinor” analogi narzędzia mogą być podjęte po stosunku w ciągu 72 godzin. Oczywiście, im więcej czasu mija, tym mniej skuteczne oddziaływanie. Jednak nawet po 72 godzinach jest 58% szansa, że lek zadziała i ciąża nie występuje.

Co to są te sytuacje awaryjne:

 • rzepak;
 • nieplanowane niezabezpieczony stosunek seksualny;
 • rzadko płci (nie więcej niż jeden raz pomiędzy okresami);
 • pęknięcie prezerwatywy lub inne nieprzewidziane sytuacje.

Kobiety często zastanawiam się, co jest lepsze: Postinor lub eskapel. Zasada działania tych środków antykoncepcyjnych jest taka sama, ale lek „Postinor” należący do wcześniejszego, mniej dobrze wyważonej kompozycji. Po jego przyjęciu co druga kobieta ma nudności. może to mieć negatywny wpływ na rozwój ciąży, jeśli ona nadal przyszedł.

Lek „eskapel” stworzony później, ma mniej skutków ubocznych i można ją pić w ciągu 96 godzin po stosunku. Placówka „Postinor” to okres 72 godzin.

Pytanie: Postinor lub ginepriston skuteczne, lekarze często odpowiadają, że wszystkie leki później pokolenia są bardziej efektywne, mniej szkodliwe. Jednak w przypadku preparatu „Ginepriston” Prawda ta nie działa. Podobnie jak pigułki „Postinor”, może powodować nudności lub wymioty, krwawienie, zaburzenia cyklu. I od tego i od innej antykoncepcji może pojawić się wysypka, zawroty głowy, gorączka, osłabienie.

Dlatego też zaleca się pić antykoncepcyjnych awaryjne (po stosunku płciowym) opieki, takich jak narkotyki „Postinor” analogów go bez zalecenia lekarza. To może prowadzić do nieodwracalnych skutków.

Ponadto, ważne jest, aby zawsze pamiętać, że wszystkie te leki mają wiele przeciwwskazań. Nie są zalecane:

 • niewydolność nerek i nadnercza;
 • niewydolności wątroby;
 • w chorobach układu oddechowego;
 • w extragenital;
 • karmienie piersią.

Jeśli chcesz zaprosić nieodzowną postoikoitalnogo antykoncepcyjny, lepiej zrobić to na podstawie opinii lekarza.