419 Shares 5104 views

Minaret – to …. Co jest minaret?

architektura islamska jest zwykle łatwo rozpoznawalne dzięki charakterystycznym łuki, kopuły i szczególnego, oczywiście, minaret, który pokrótce omówione poniżej.


znaczenie

Znaczenie „minaret” pochodzi od arabskiego słowa „Manara”, czyli „latarni”. Dodatkowo, struktura ta jest również nazywana Mizan lub Saum. minaret architektury ustalić dość łatwo – to jest w istocie konwencjonalna wieża. Ale co sprawia, że wieża jest minaret?

Jaki jest minaret

Minaret – to nie tylko wieża, budynek, który jest budowany w pobliżu meczetu. Funkcjonalne jego powołanie w czymś podobnym do chrześcijańskich dzwonnic – poinformować wiernych o początku modlitwy i nazywają je przeprowadzić ogólną modlitwę. Ale w przeciwieństwie do chrześcijańskich odpowiedników na minaretów nie ma dzwony. Zamiast wiernych do modlitwy w określonych godzinach specjalny głoszenie nazywając ludzi nazywa muezzinów. Słowo to pochodzi od arabskiego czasownika, który można z grubsza języku rosyjskim języku słowa „cry publicznie.” Innymi słowy, minaret – jest, w pewnym sensie, wzrost głośnika.

typów minaretów

odróżnić architektonicznego przynajmniej dwa rodzaje minaret – okrągły lub kwadratowy przekrój poprzeczny i podstawy. Rzadsze konstrukcje wielościenne. W pozostałej części minaretu – na pozór zwykłej nawigacyjnego i dzwonnica. Tak jak oni, na górnej kondygnacji Saum zorganizował specjalny obszar, na którym wznosi muezina. Posiada balkon z widokiem i nazywa Sharaf. To zwieńczenie konstrukcji, zazwyczaj kopułę.

Kwadratowy, co jest w czworościennych minaretów bazowych są najczęściej znaleźć w Afryce Północnej. Kruglostvolnye, wręcz przeciwnie, są rzadkie, ale przeważają na Środkowym Wschodzie.

W dawnych czasach, aby wzrosnąć, minarety były wyposażone w zewnętrzne spiralne schody lub rampy. Dlatego też często miały strukturę spiralną. Z biegiem czasu, schody częściej zaczął robić wewnątrz budynku. Ta rozpiętość tradycja i zwyciężył, więc teraz trudno jest znaleźć minaret, który ma zewnętrzną klatkę schodową.

Jak budowa meczetu, minaret jest często urządzone w stylu islamskim. Może to być beton, rzeźba, lukier, ażurowa dekoracja balkonu. Dlatego minaret – to nie tylko struktura funkcjonalna, która jest również przedmiotem sztuki islamskiej.

Jeśli meczet jest mały, jest on przyłączony, co do zasady, jeden minaret. Budynki wyposażone są w dwa średniej wielkości. Szczególnie duży może mieć cztery lub więcej. Maksymalna liczba minaretów, istnieje słynny Meczet Proroka, który znajduje się w Medynie. Jest wyposażony w dziesięciu wież.

Minarety w naszych czasach

Postęp techniczny powoduje zmiany w sposobie życia muzułmanów. Często dzisiaj muezini ma potrzeby, aby wspiąć się na szczyt minaretu. Zamiast tego, na balkonie wieży ustawionej jak na filarach dynamiki, które po prostu tłumaczą głos muezina.

W niektórych krajach zakazano budowy minaretów w ogóle. To, oczywiście, nie o krajach muzułmańskich, a na regionach i krajach Zachodu. Szwajcaria stała się pierwszym wśród tych krajów. W 2009 roku, na podstawie wyników referendum zabronione budowę Mizan. Dlatego minaret – jest nielegalne budynek w kraju europejskim.