469 Shares 2504 views

Dzieci nebulizatora: cechy, lokalizacja, opinie

Wielu rodziców do czynienia z faktem, dziecko uczęszczające do przedszkola, to zaczyna boleć. SARS, grypa, stały katar i kaszel – niestety, te objawy i choroby są dość częste u małych dzieci. W takich sytuacjach, najważniejsze – nie zaczynają się choroby, tak że nie rozwinie się w postaci przewlekłej. Dzieci nebulizatora – urządzenie, które pozwala zrobić inhalację. Będzie on doskonałym narzędziem w walce z przeziębieniem. Jak go wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

Co to rozpylacz?

Dzieci inhalator (nebulizator) – specjalne urządzenie do inhalacji. Przy osadzonym urządzeniu dozującym – ciecz – leku przekształca się w parę i w możliwie najkrótszym czasie jest wdychany do płuc. W takim przypadku, lek dostaje się do układu oddechowego, to jest szybko wchłaniany do krwi i zaczyna działać.

Zastosuj inhalacja jest możliwe tylko po konsultacji z lekarzem, tak aby nie zaszkodzić dziecku. Zakładamy przy obrzęku gardła lub bez fałszywe urządzenie zad jest niezbędny. Na pierwszym objawem choroby jest konieczne, aby istnieć specjalne leki, a dziecko będzie znacznie lepiej. Można uniknąć popadania w szpitalu.

Dzieci nebulizator jest dość łatwe do zarządzania. Konieczne jest, aby dołączyć maskę dobrze rozpuścić lek, umieścić go w specjalnym pojemniku, przełącznik na sprężarce i rozpocząć leczenie.

Inhalacji z nebulizatora nie ma wad, w przeciwieństwie do metod, które były używane wcześniej (na przykład przez parę oddychanie ziemniak). Było to często się dzieje, gdy dzieci są oparzenia przyniósł nie tylko twarz, ale także światło.

Z nowoczesnych rozpylaczy wyłączone są takie problemy. Są one całkowicie bezpieczne. Ale lekarze ostrzegają, że istnieją przeciwwskazania:

 • Podwyższone temperatury (powyżej 38 ° C).

 • Krwawienia z nosa.

 • choroby serca.

 • Podwyższone ciśnienie krwi.

 • skurcz naczyń.

Przed rozpoczęciem leczenia z rozpylacza, obowiązkowe jest, aby skonsultować się z lekarzem.

typy

Dzieci nebulizatora – niezbędne urządzenia w domowej apteczce. Istnieje kilka rodzajów produktów:

 • Sprężarki. Być może najbardziej popularne wśród rodziców, których dzieci osiągnęły wiek pięciu.

 • Ultradźwiękowy. Jest on stosowany dla małych dzieci, które negatywnie reagują na hałas i inne dźwięki.

 • Membrana. Nowość. Wygodny zabrać na przejażdżkę dzięki swoim kompaktowym wymiarom.

Każde urządzenie typu ma taką samą zasadę działania, przekształcając płyn do pary. Różnice polegają na ilości cząstek, w którym dziecko oddycha w procesie inhalacji.

Kompresor nebulizator: Korzyści

Dzieci kompresor nebulizator – najczęstszy rodzaj produktu. To był jego radzą, aby kupić pediatrów. Jej główne części – sprężarkę i specjalnej komorze, gdzie ciecz jest przekształcana do postaci pary wodnej. Są one połączone ze sobą przez przezroczystą rurkę, który przenosi maskę. Wszystkie części rozpylacza powinna być jednym z producentem. Użyj aparatu do innych urządzeń jest zabronione, w przeciwnym razie pożądany efekt został osiągnięty.

Dobre recenzje dostał urządzenia Omron. Mgławicowe dzieci od tej spółki posiada Producent aparatu ze specjalnymi otworami. Leki w ten sposób całkowicie podzielone.

Można zauważyć z pozytywnych aspektów:

 • niski koszt urządzenia (rb), 1500-2000;

 • można używać w każdym miejscu, płyny lecznicze i zawiesiny;

 • Obejmują one kilka masek (dzieci i dorosłych);

 • skuteczny dla wielu chorób.

Ujemne momenty to duży ciężar i wymiary, jak również hałas, który emituje urządzenia. Wiele dzieci boją dźwięk sprężarki i odmówić zrobić inhalację. Do rodziców to było łatwiej, producenci mają pochodzić z interesującym nebulizatory projektowych dla dzieci w postaci samolotów, statków, zwierzęta i wiele innych.

nebulizatorze membranowej. Funkcje uczenia

nebulizator membrana, których cena waha się od 4500-5000 rubli, jest popularny wśród tych rodziców, którzy dużo podróżują z dziećmi. Dzięki kompaktowym rozmiarom i niewielkiej wadze, jest to wygodne, aby zabrać ze sobą na wycieczkę.

To urządzenie jest nieaktywny sprężarki, a ciecz przeprowadza się w pary za pomocą specjalnej membrany. Nebulizator nadaje się do stosowania u niemowląt: absolutnie nie tworzyć zewnętrznego hałasu, może być używany w dowolnej pozycji, nawet w pozycji leżącej.

Warto również zauważyć to kolejna istotna zaleta urządzenia – stosowanie niewielkich ilości narkotyków. Uważa się, że ten typ rozpylacza jest najbardziej ekonomiczne.

Wśród negatywnych aspektów są następujące:

 • drogie;

 • Prawidłowa pielęgnacja membrany. Konieczne jest, aby często i dokładnie umyć, wysuszyć, lub urządzenie przestanie działać.

urządzenie USG

Nebulizator ultradźwiękowy, których cena waha się od 3000 do 10000 rubli, nie tak popularne jak inne typy urządzeń. Chodzi o to, że nie wszystkie produkty mogą być stosowane przez inhalację. Na przykład, olejki eteryczne i roztwory alkaliczne niedopuszczalne. Lekarstwa nie zostaną podzielone w zależności od potrzeb, a pożądany efekt nie będzie działać.

Lekarze wskazują, że ultradźwięki można zneutralizować działanie antybiotyków i preparatów hormonalnych. W związku z tym, fakt ten powinien być również brane pod uwagę.

Po stronie pozytywów możemy zwrócić uwagę na następujące:

 • Urządzenie jest całkowicie milczy

 • kompaktowy.

Zalecenia przy zakupie

Wybór nebulizator dla dzieci należy zwrócić uwagę na następujące punkty:

 1. Rodzaj urządzenia. Jeśli dziecko jest małe, to lepiej wybrać najcichsze nebulizatory.

 2. Konstrukcja. Jaśniejsze i bardziej interesujące będzie instrument, tym łatwiej jest dostać swoje dziecko do wdychania.

 3. Dziecko z astmą? Urządzenie nadaje się tylko typ membrany. Zawsze można go nosić przy sobie w przypadku ataku z użyciem natychmiast.

 4. Godziny rozpylacz. Im dłuższy proces, tym lepiej.

 5. Korzystnie, te części urządzenia są zdejmowane. W tym przypadku będą one łatwiejsze do mycia.

 6. gwarancja urządzenia.

Inna ważna rada: przed dokonaniem zakupu, należy skonsultować się z lekarzem.

Recenzje doświadczonych rodziców

Nebulizator dla dzieci, które tylko pozytywne opinie, jest duże zapotrzebowanie. Rodzice mówią, że po użyciu stan dziecka znacznie ulepszony, odzysk będzie znacznie szybciej. Ponieważ może zapobieganie chorobie, to jest wystarczające w pierwszych objawów dokonanie niezbędnych wdychania. Zwłaszcza rozpylacz pomaga dzieciom, które cierpią z powodu przewlekłego zapalenia oskrzeli i obrzęku gardła.

Ponadto, zakup takiego urządzenia, można zapomnieć o wizycie w klasach ciepło w szpitalach. Najważniejsze – aby wybrać prawidłowo narkotyki. Można to zrobić przy pomocy lekarza.

Dzieci rozpylacze są dość popularne. Rodzice wolą mieć podobne urządzenie do inhalacji w domu. Kiedy pojawiły się pierwsze oznaki zimnego oddechu wystarczająco przeciwwirusowe, tonik narkotyki, a choroba może ominąć przyjęcie dziecka.