651 Shares 3983 views

Flaga i herb miasta Nowokuznieck

Każde miasto ma swoje symbole – herb i flagę. Są to symbole gminy, które pomagają odróżnić jedno od drugiego miasta bez trudności. W Nowokuznieck (w jednym z najstarszych miast Rosji) o bardzo bogatej historii związanej z jego zmianami symboliki.


Historia herbu Nowokuznieck

Obrazy na pieczęci miasta, które wcześniej były uważane za symbole pojawiły się w XVII wieku. W tym czasie, jak było założenie miasta Nowokuznieck w państwie rosyjskim udało się wyłaniać systemu emblematów. Jednak w tym samym czasie, na początku XVII wieku, aktywnie rozwija tak zwaną „pieczęć władcy”. Było ją i udało się uzyskać nowe miasto Kuznetsk.

W 1635 roku okazało się pierwszy opis wydruku „na Kuznetsk. – wilk” Wolf stosowano jako symbol bezludziem i ciężkości obszaru chory.

Sto lat później druk wilk został zastąpiony przez godła miasta. Teraz wilk nie jest już po prostu wstał i pobiegł przez otwarte pola, a dookoła były malowane słów na tej syberyjskiej prowincji. Zmiana ta wynika z tego powodu, że Katarzyna II zatwierdzonego specjalnego przepisu prawnego, w ramach którego każde miasto musi być własnej pieczęć z herbem.

Później, na początku XIX wieku, Aleksander I wydał dekret, na mocy którego Kuznetsk otrzymał nowy herb w kształcie tarczy, wykonany w stylu francuskim. Nowy herb szeroko stosowane do wystąpienia rewolucja w 1917 roku.

W pierwszych latach sowieckiej rządzić tradycję używania emblematów przeszły. Ale każde miasto potrzebuje własną symbolikę. To z tego powodu Kuznetsk obraz został odwrócony.

Aby oddać hołd przeszłości, na cześć 380th lecia miasta, zdecydowano się na powrót do starego herbu miasta Nowokuznieck, który był szeroko stosowany od początku XIX wieku.

Ale jest jeden interesujący fakt. Liczne mieszkańcy (Novokuznetsk) miasto herb jest używany z różnych obrazów. Niektórzy ludzie wolą herb, istniejące w tej chwili, ale niektórzy wolą używać radziecki obraz. Z tego powodu, Novokuznetsk jest jednym z niewielu miast, które mogą pochwalić się umiejętnością korzystania z dwóch herbów naraz z różnych obrazów.

Radziecki herb miasta Nowokuznieck: opis

W czasach sowieckich, Novokuznetsk miał również charakterystyczny herb, ale wyglądał zupełnie inaczej.

Radziecki herb został zatwierdzony w 1970 roku. Jako herbem miasta stosowany tarczy herbowej z obrazem. Na białym tle tarczy, która ucieleśnionego charakter śnieżnobiałym Syberia umieszczony stylizowany wizerunek części wielkiego pieca. To nacięcie jest w jasnym światła czerwonego, a obok niego wykazuje czarny kwadrat. Razem te dwa symbole są rysunek przemysł Novokuznetsk. Z czarnego kwadratu emanują promienie, które wykazują energię słoneczną. W górnej części ekranu można uznać za symbole ścianach słynnej twierdzy Nowokuznieck. Jest to hołd dla bogatej i ciekawej historycznej przeszłości tego miasta.

To pomaga zobaczyć herb miasta Nowokuźnieck zdjęcie.

nowoczesny herb

Herb miasta Nowokuznieck uzyskała jego nowoczesny wygląd po przyjęciu rezolucji Rady Miejskiej w marcu 1998 r. W rzeczywistości, jako godło zaczęli używać obrazu, wcześniej używany jako symbol miasta Kuznetsk na początku XIX wieku.

Ten herb jest nie tylko symbolem samego miasta, ale również całego regionu.

Opis herbu

Herb miasta Nowokuznieck przedstawiona jest w postaci tarczy, która jest podzielona na dwie poziome linie. Górna połowa jest herb Tomsku, gdzie czystym zielonym polu po prawej stronie śnieżnobiały koń biegnie.

W dolnej części herbu przedstawia kuźnię na złotym tle, a wszystkie należące do jej narzędzi. Jest to hołd dla badań rdzennych mieszkańców ludności regionu Kuznetsk.

Koń, który jest pokazany w górnej części płaszcza broni, kiedyś nazywana „Kuznetsk”. Rasa ta jest uważana za bardzo wytrzymały, pracowity. Ponadto znany jest jego zdolność do samodzielnego wyodrębnić nawet spod głębokim śniegu na żywność.

Flaga Novokuznetsk

Flaga znajduje się duże prostokątne plandeka jest podzielona poziomo w środku szerokości czarny pasek. Powstały górne pole pomalowane na biało, a dolna – w zieleni.

W środku tkaniną jest wizerunek godła Nowokuznieck.

Wszystkie kolory użyte w flagi, przeprowadzić ich znaczenie. Zielone i białe tło – mecz kolory użyte w flaga Syberii. Ponadto, kolor biały jest związane z dziewictwa i niewinności i zielony – z nadzieją i obfitości.

Flaga czarny pasek podzielenie charakteryzuje węgiel szwy znajdują się w regionie Kemerowo.