619 Shares 5608 views

Prawidłowa instalacja deb-pakietów w Ubuntu

Wszystkie programy w dystrybucji Linuksa jak Ubuntu, zainstalowane w specjalnym pakietem deb. Oczywiste jest, aby używać przedłużacza. W różnych systemach operacyjnych mogą się różnić, na przykład w systemie Windows, wszyscy jesteśmy zaznajomieni stosowane specjalne pliki .exe. Co do zasady, w systemie Ubuntu zbudować program z repozytorium jest automatycznie pobrane i rozpoczyna się instalacja deb-pakiety. Ale czasem trzeba ręcznie zainstalować program, na przykład, jeśli nie ma internetu lub instalatorów wielce duże (zwłaszcza gry).


Użytkownicy Windows będzie miał czasu, aby przyzwyczaić się do tej drugiej metody. Ie Wystarczy pobrać plik z rozszerzeniem pożądanym, podwójne kliknięcie i postępuj zgodnie z instrukcjami, klikając przycisk „Dalej”. System „Linux” dla tej metody ma swoje różnice.

zalecenia ogólne

Dla prawidłowego wyszukiwania i instalowania oprogramowania następujące kroki zalecane są:

1) Widok w Application Center i spróbować znaleźć tam odpowiedni program.

2) Jeśli nie można znaleźć w standardowym źródła, można przejść do oficjalnej stronie internetowej dewelopera i zobaczyć, gdzie były one repozytorium dla instalacji lub linkiem do PPA.

3) W przypadku, gdy strona oferuje tylko zainstalować pakiet deb-, konieczne jest pobranie i pracować z nim dalej.

4) Czasem zdarza się, że można tylko znaleźć kod źródłowy, w tym przypadku program będzie musiał zbierać samemu.

Optymalnym rozwiązaniem jest zainstalowanie pakietów DEB-z repozytorium tylko z tego powodu, że w przyszłości będzie znacznie łatwiejsze do wdrożenia aktualizacji oprogramowania. aktualizacje organizacja usługę w systemie znajdziemy najnowszą wersję automatycznie.

Należy również zauważyć, że wiarygodność programu w oficjalnych repozytoriach, niż źródła rozwoju, ponieważ ten ostatni jest nowsza wersja, choć nie tak stabilny.

Zainstalować deb-plików podzielonych na 2 sposoby: w trybie graficznym i terminalem.

Instalacja w postaci graficznej

Po pierwsze musimy znaleźć w menedżerze plików żądany pakiet, a następnie kliknij go dwukrotnie. Ponadto ekran wykona graficzny program powłoki, a jeśli oficjalne źródła jest starszy program, użytkownik zostanie o tym poinformowany. To okienko może zostać zamknięty. Następnie nacisnąć przycisk „Install Package”, a następnie działać poproszony o podanie hasła administratora, ponieważ Wszelkie takie działania muszą być wykonywane wyłącznie za jego zgodą. Następnie rozpocznie się proces instalacji. Po tym można zamknąć wszystkie okna i przejść do samego programu z menu Ubuntu.

Instalacja terminala

Aby zainstalować pakiet deb-rację, trzeba iść do terminalu do odpowiedniego folderu zawierającego plik, a następnie wpisz polecenie: „sudo dpkg -i pakietu.deb”.

Następnie należy postępować zgodnie ze wszystkimi instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zobaczysz komunikat o pomyślnym zakończeniu instalacji programu. W Ubuntu deb-pakiety nie mogą zawierać wymagane zależności dla programu, nazwy wszystkich wymaganych dodatkowych pakietów podano, muszą być w tym samym terminalu doustanovit.

odkrycia

Został on przedstawiony tylko najbardziej niezbędne i krótkim opisem instalacji. Istnieje wiele szczególnych przypadków, z których każdy ma masę jej subtelności.