300 Shares 5890 views

Atrakcje w Dubaju – urok wschodu

Dubaj jest bardzo znanym miastem turystycznym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie każdego roku spoczywa wiele osób ze wszystkich krajów. Miasto jest bardzo interesujące ze względu na różnorodność krajobrazów, zebrane w stosunkowo niewielkim obszarze. Przez jeden dzień spędzony tutaj można zobaczyć i skaliste góry, duże barkhany, kwitnące parki i rozległe piaszczyste plaże, wsie i elity wieżowce.

A zabytki Dubaju są ogromne. A głównym jest miasto. Jest podzielony na dwie części – na północ, Deira i na południe, Bar-Dubaj, które są połączone tunelem i mostami. Każdy brzeg cieszy się pięknem. Pierwszym wrażeniem tego miasta są zapierające dech w piersiach drapacze chmur, które często współistnieją z starożytnymi budynkami w tradycji arabskiej architektury. Nie trzeba dodawać, że zabytki Dubaju są praktycznie każdą częścią miasta.

Wyspy Palma Jumeirah

Jest to jeden z najbardziej ambitnych projektów na świecie. To nie jest jedna wyspa, ale cały kompleks z nich stanowią palmy, w tym pnia, liście (16 sztuk) i półksiężyc. Te sztuczne struktury znajdują się w najlepszych atrakcjach Dubaju i mają całkowitą wielkość 5×5 kilometrów. Z kontynentu wyspa jest zgłaszana przez most, a pnia drzewa z półksiężycem jest połączony podwodnym tunelem.

Bardzo znany w Dubaju hotel Atlantis Palm, który znajduje się na szczycie Palm Jumeirah – kolosalnego luksusowego hotelu, w którym liczba pokoi wynosi 1539.

Niedaleko od hotelu jest również popularny park wodny Aquaventure, którego powierzchnia sięga 160 tys. M2. Odwiedzający Palm Jumeirah mogą dostać się do Dolphinarium Dolphin Bay i największej akwarium Lost Chambers.

Wieża Burj Khalifa

Opinia turystów jest jednoznaczna – ta wieża przypadkowo dostała się do najlepszych atrakcji Dubaju. Dziś jest to najwyższy budynek na świecie (828 metrów). Platforma widokowa znajduje się na 162. piętrze i daje okazję podziwiać miasto o każdej porze dnia. Możesz obserwować zachód słońca i uchwycić zanurzenie Dubaju w ciemności, wziąć noc lub dzień panorama miasta.

Miasto jest także godne uwagi zabytków architektury. Co zobaczyć w Dubaju?

Muzeum Szejk Said House

Jest to najlepszy przykład arabskiej architektury. Ten budynek różni się od pozostałych w obecności wież wiatrowych, ich funkcją było kierowanie przepływem powietrza do pomieszczeń. Teraz stracili swój funkcjonalny cel i służyli jako pomnik architektoniczny miasta. W tym muzeum można śledzić historię dynastii szejków i miasta.

Obok są dwa otwarte muzea – Dziedzictwo Village (Village of Heritage) i wspaniała Village Diving (Village divers).

Muzeum Dubaju

Znajduje się również w zabytkach Dubaju i znajduje się w twierdzy al-Fahidi, której pierwotnym celem było obrona przed wrogami.

Ekspozycje muzealne dzielą się na dwie części. Górne szczegóły historii miasta w szczególności i kraju w ogóle. Niższa ekspozycja poświęcona jest życiu morskiemu Dubaju.

Zatoka Dubaju (zatoka)

Historia miasta jest bezpośrednio związana z tym. Ten cichy port okazał się być bardzo dogodny dla rozwoju handlu morskiego, dlatego właśnie zaczął się Dubai. Zatoka w ciągu dnia jest całkiem nieprzyjemna, ale wieczorem iw nocy, kiedy miasto zacznie migotać z kolorowym oświetleniem i oświetleniem domów, zatoka zyskuje wyjątkową blask.

Jeśli planujesz wakacje, Dubai będzie najbardziej tajemniczym, ciekawym, pięknym i wygodnym miejscem do spędzania wolnego czasu.