694 Shares 1457 views

Kurkuma. Zastosowanie w różnych dziedzinach

Przyprawa kurkuma jest bardzo popularny wśród smakoszy na całym świecie. Wyróżnia się specjalnym pikantnym smaku. Kłącza kurkumy otrzymany z roślin z rodziny imbiru. Czy wiesz, w których obszarach stosowanie kurkumy? Stosując je szeroko. Kurkuma jest stosowana nie tylko w kuchni, ale również w innych dziedzinach. Zainteresowany? Potem usiąść i przeczytać nasz artykuł!

Kurkuma. Stosowany w kuchni

Na pewno są zaznajomieni z korzennym aromacie i wyjątkowym smaku tej przyprawy. Kurkuma jest niezbędnym składnikiem popularnej indyjskiej mieszanki curry. Ponadto, jest on często stosowany jako substytut pokarmu dla szafranu. Przyprawa kurkuma nadaje potrawie pikantny smak, nie tylko, ale także przyjemny odcień żółtawy. W związku z tym często dodaje się do mieszaniny w masie, słodkie dressingi do sałatek, alkoholi i napojów, jak sos gorczycy. Ponadto, jest on stosowany w przemyśle spożywczym do barwienia oleje, margaryna, jogurt i niektórych serów.

W Azji Południowej kuchni kurkuma jest stosowana nie tylko jako barwnik, ale również jako niezależny przyprawy. To przyprawione warzywa, ryby, i, oczywiście, potraw mięsnych. W Azji Środkowej ryżu, jagnięciny i warzyw dodany do kurkumy. Kucharze gości pokazują, że przyprawa ta jest również stosowana jako przyprawa do omlety, jaja na twardo, zup, sosów i sałatek warzywnych świetlnych. To idzie dobrze z zupą kurkuma kurczaka i innych potraw z drobiu. Oprócz nadania specjalny odcień słodkich ciast dania dodali kurkumę. Zdjęcia potraw wykorzystujących te przyprawy wydają się być bardzo jasne i apetyczny.

zastosowania medyczne

Oprócz gotowania, kurkuma znalazła zastosowanie w medycynie tradycyjnej. Jego zastosowanie dla nerek, pęcherzyka żółciowego, a także awarie w wątrobie. Kurkumę, znany jako środek do zwiększania apetytu i poprawy trawienia. Ta przyprawa jest stosowany w zapobieganiu otyłości i cukrzycy. Jest ona również stosowana jako dodatek do napojów, przyczyniając się do zmniejszenia masy ciała.

Kurkuma reguluje poziom cholesterolu we krwi. Jego zastosowanie w nocy z gorącego mleka, kakao, masła i miodu. Ponadto, ta przyprawa pomaga astmy alergicznej, kataru siennego, hemoroidy i świąd. Podczas cięcia, otarcia skóry i chorób jak rozpylanie kurkumy stosowane. Przyjęcie tej przyprawy istnieje również wzmocnić włosy. Ona wcierać w skórę głowy z oleju sandałowego.

Na tej przyprawy znaleźć wiele właściwości leczniczych. Kurkuma korzystny wpływ na woreczku żółciowym, nerkami i układ trawienny. Zwiększa apetyt ze względu na fakt, że przyczynia się do szybkiego wydzielania soku żołądkowego. Ponadto, ma właściwości przeciwzapalne i antynowotworowe.

Interesujące jest zastosowanie kurkumy w krajach Azji Południowo-Wschodniej. To jest nadal szeroko stosowane w różnych rytuałach religijnych. Na przykład, jako proszki młodej.

Kurkuma – użyteczne i przyjemne przyprawa do swoich kulinarnych arcydzieł!