547 Shares 3474 views

Wasiliew Władimir – biografia i kreatywność

Wasiliev Vladimir jest pisarzem, performerem i autorem piosenek. Razem z Siergiejem Łukjanenko brał udział w pisaniu powieści "Day Watch". Działa z powodzeniem w wielu gatunkach istniejących we współczesnej fikcji – takich jak kosmopolity, mistycyzm, alternatywna historia, cyberpunk i fantasy.


Biografia

Vladimir Wasiliew urodził się w Nikolayev w 1967 roku. To się stało 8 sierpnia. Ukończył szkołę średnią. Po studiach w SPTU. W latach 1985-1988 służył na południowej granicy ZSRR. Zacząłem pracować w fabryce radiowej, a także kolejowym ATS. Pierwsza opowieść została opublikowana w marcu 1987 roku na stronach gazety Nikołajewa "Plemię leninowską". W 1991 roku w Wołgogradzie pojawiła się debiutancka książka zatytułowana "Voyager once". Wasiljew Włodzimierz mieszka w Mykolayiv i Moskwie. Według autora, jego ojciec uczył go czytać w wieku trzech i pół roku.

Z pierwszych słów

Wasiljew Włodzimierz pisze nie tylko, ale także z dużym zainteresowaniem czyta fikcję. Według pisarza, nie ma dla niego innej literatury. Autor przyznaje, że pomimo wysokiej oceny otrzymanej w szkole próba uczęszczania do wyższej placówki oświatowej nie powiodła się i nie żałuje tego. W SPTU-21 studiował nad regulatorem sprzętu komputerowego. Potem został wysłany do służby w Turkmenistanie i zdemobilizowany w 1988 roku 29 lutego. W latach 1990-1997 mieszka w takich miastach jak: Mińsk, Kercz, Odessa, Tiraspol, Iwanowo, Nowosybirsk, Yuzhno-Sachalinsk, Sverdłowsk, Wołgograd, Magnitogorsk, Charków, Winnica, Jałta, Evpatoria, Ryga, Sankt Petersburg, Moskwa , Kijów, Nikolaew. Pojechałem z Moskwy do Magnitogorsku. W Moskwie handlował książkami "Olympic". Pracował jako technik komputerowy jednej ze znanych firm.

Sukces i rodzina

Wasiljew Włodzimierz, sam przyznał, zaczął żyć w opłatach od 1996 r., Chociaż zaczął pisać fikcję w szkole. Autor przyznaje, że nie brał udziału w pierwszej publikacji. W czasie, kiedy służył w armii, jego koledzy z Nikolaew klub fanów fikcji mogli wydrukować historię w jednej z lokalnych gazet. Wydawcą pierwszej książki był Borys Zavgorodniy. Publiczność spotkała ją z aprobatą.

Przez jakiś czas autor współpracuje z wydawnictwem zwanym Lokid. Od 1996 roku pisarz jest członkiem zespołu AST. W wydawnictwie wydał kilkanaście prac i ponad 40 książek. Mają wiele wydań. Oficjalnie pisarz nie jest żonaty. Ma córkę, która urodziła się w 1997 roku. Lubi jachting, piłkę nożną i muzykę. Władimir Wasiliew marzy o nagraniu albumu należącego do stylu hard rock. Gra na gitarze, zarówno instrumenty elektro-akustyczne, jak i perkusyjne. Jest chory na drużyny z Manchesteru United, Dynamo Kyiv i Lokomotiv. Pisarz, według własnych słów, nie zdecydował się na obywatelstwo, ponieważ jego ojciec jest Rosjaninem z Wołogdy, a jego matka jest ukraińskim z Żytomierza.

Bibliografia

Teraz wiesz, jak Władimir Wasiliew zaczął życie i twórczy szlak. Jego książki są bardzo ciekawe i liczne. W 1999 roku autor opublikował dwie książki: "Gwiazdy nad Shandalarem" w gatunku fantasy i "Black Relay", które można przypisać science fiction kosmicznej. W 2001 roku ukazuje się utwór "UFO: wróg nieznany". Jest napisane w gatunku walki i science fiction. W 2003 roku publikowana jest książka "Wojna na rzecz mobilności: dziedzictwo olbrzymów". Jego gatunek można zdefiniować jako kosmiczną fantazję.

W 2004 roku pojawia się humorystyczna kolekcja "Wiedźmin z Wielkiego Kijowa". W tym samym czasie utwory autora są publikowane: "Śmierć lub chwała", "Niania", "Ostrza", "Sztuczne dobór". W 2005 r. Książka "Kraj obojętności", "Nikt poza nami", "Wyznania notorycznie zamordowanego samobójcy", "Pytanie o cenę", "Wojna o mobilność. Nikt poza nami ", a także zbiór" panowie nepruhi ".