400 Shares 4902 views

Bunge Nikolay Hristianovich: krótka biografia

Nikołaj Bunge był ministrem finansów w 1881 – 1886 lat. Dostał pracę po tron został zastąpiony przez Aleksandra III. Bunge spędził wiele niepopularnych reform, z powodu tego, co konserwatywna opozycja dokonał jego rezygnacja. Czas pokazał, że kurs wybrany przez ministra finansów, to prawda.

Minister osobowość

ur przyszły minister finansów Bunge Nikolay Hristianovich 23 listopada 1823 roku w lekarza rodzinnego. Ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Kijowie, a następnie rozpoczął karierę nauczyciela. W swoich poglądów, Bunge został pro-zachodni liberałowie i klasycznej „etatystyczny”.

Jego przekonania różniły umiar, które się przydać w czasach Aleksandra II. Prawnicy uważają, że państwo rosyjskie nie jest jeszcze gotowy do przyjęcia konstytucji. Zadaniem jego pokolenia Bunge Nikolay Hristianovich widział stopniowe przyrostowe reform, których wynik jest powiedzieć wiele lat później.

Przeprowadzka do stolicy

Około trzydzieści lat profesor wykłada na Uniwersytecie w Kijowie. Trzykrotnie został rektorem, w tym samym czasie, kierująca działem Państwowego Banku. W 1880 roku Bunge Nikolay Hristianovich zawsze opuścił Kijów i przeniósł się do Petersburga. W stolicy, był na wniosek rządu. Władze pilnie potrzebne nowe pomysły zreformowania państwa i złagodzenia napięć społecznych. W tym czasie, Lud terror i inni radykałowie szczyt.

Mogę zaprosić Państwa Bunge Nikolay Hristianovich? Przez kilka lat był to przygotowuje swój własny program reform gospodarczych. Został on oparty na bogatym podstawy teoretyczne podcherpnut z doświadczeń krajów zachodnich.

pomysły Bunge

Program Bunge pojawiły się w epoce wielkich reform, ale początek panowania Aleksandra III przeszła kilka zmian. Po klęsce prawa-rosyjskie w wojnie krymskiej finansisty, podobnie jak inne liberałów, przypięte swoje nadzieje na rozwój prywatnej inicjatywy, która miała uczynić największy wkład w rozwój gospodarczy kraju. Oczekiwania te zostały w dużej mierze przesiedleńców. Stan, wydawać ogromne sumy na wojnie, po prostu nie było funduszy na modernizację Rosji.

Późniejsze reformy Aleksandra II pokazał, co było złe Bunge Nikolay Hristianovich. Krótka biografia przyszłego ministra podobny do biografiach wielu jego umiarkowanych liberalnych zwolenników. Wzrost gospodarczy w latach 60-tych. To nie doszłoby bez większych dotacji na rzecz państwa. Kraj odczuwał brak przedsiębiorców. Już w latach 70-tych. reakcja rozpoczęła. Stan ponownie przejmując całkowitą kontrolę nad gospodarką. Zaprzestać wydawania koncesji Rail ograniczony ustanowienie wspólnych ustalone wysokie bariery celne. Z wszystkich tych funkcji przepisał swój program Bunge Nikolay Hristianovich. Krótka biografia człowieka i ewolucję jego poglądów są typowe dla epoki.

Powołanie ministra

1 marca 1881 terroryści zabili Aleksandra II, który po dojściu do władzy przez jego syna Aleksandra III. Nowy cesarz zaczął do rotacji kadr w rządzie. Było to w 1881 roku na stanowisko Ministra Finansów z imperium rosyjskiego został mianowany Nikolay Hristianovich Bunge. Zdjęcie ekonomista pojawił się we wszystkich gazetach w stolicy. Publiczność czeka na działania z nim.

W ciągu pięciu lat jako kierownik działu finansowego, Nikołaj Bunge spędził kilka istotnych zmian. Stan obniżył płatności odszkodowawczych dla rolników, restrukturyzacji systemu podatkowego, przenosząc go do nowej bazy dochodów, a zniesiono pogłówne. W 1882 roku został założony chłop Bank. Od kilku lat otrzymujemy pierwsze akty prawa pracy.

transformacja gospodarcza

Nikolay Hristianovich Bunge, którego praca jest często krytykowany, zainicjował reformy, nie od razu przyniósł pozytywne zmiany w gospodarce rosyjskiej. Budżet minister pozostał deficytu, Skarb Państwa nie mogła wyjść z długów i tak dalej. D. A jednak, stanu Nikolay Hristianovich Bunge zrobił wiele dobrego dla swojego kraju. Poprzez swój program, Służba Celna Rosji udało się chronić krajowych producentów przed konkurencją zagraniczną, co doprowadziło do stopniowego wzrostu w biznesie krajowym. Zmiany w opodatkowaniu pozwoliło skarbiec zgromadzić znaczną bazę finansową. Później poszła do promowania wzrostu przemysłowego.

Nikolay Hristianovich Bunge urodził się w epoce silnego rubla, gdy waluta krajowa nie była związana z rynkiem eksportowym, a pod koniec XIX wieku. Podczas swojego pobytu na stanowisku ministra sytuacji ekonomista zasadniczo różni się od starego porządku. Rząd zrobił wiele, aby ustabilizować kurs i przenieść się do standardu wymiany złota. Reforma ta została zakończona następcy Bunge Siergiej Witte.

polityka agrarna

Co zrobił rosyjski chłopstwo Nikolay Hristianovich Bunge? Minister finansów starał się rozwijać gospodarkę rynkową we wsi, który miał być prywatny chłopskiej własności ziemskiej. Bunge Uważa się, że interwencja rządu powinny być minimalne i ogranicza się do ochrony interesów klas niższych, w wielu nadal żyją w sytuacji bezprawia w stosunku do dużych i bogatych właścicieli. Ekonomista będzie „narodolyubtsem” nie tylko z powodu swoich liberalnych poglądów, ale także ze względu na ich codzienne pragmatyzm. Program minister był prosty – aby pomóc chłopstwo do niego, zdobytą siłę, pomógł podnieść kraj.

Czym dokładnie są te środki, które są podejmowane w kwestii agrarnej Nikolay Hristianovich Bunge? Zdjęcia wsie bez sprzętu i infrastruktury nowoczesnego minister został zmuszony do poważnych reform. Wygłosił ludności wiejskiej z niepotrzebnych podatków, w tym podatku od soli. Chłopstwo cierpi na niedobór ziemi i przeludnienia centralnych prowincji. Aby rozwiązać ten problem, programu przesiedleń zaoferowano wsi na obrzeżach krajach wolnych, środowisko, który jest idealny do uprawy ziemi i uprawy roślin.

prawo pracy

Skomplikowane relacje między państwem nie tylko rolnicy, ale także z pracownikami. Po zniesieniu pańszczyzny w mieście przelewa potężny strumień proletariuszy, którzy szukali lepszego życia w fabrykach i innych przedsiębiorstwach. W przeciwieństwie do tego, że w Rosji do tej pory nie była systematyczna ustawodawstwo fabryczne.

W 1884 roku, z inicjatywy pracy Bunge została zakazana nieletnim w dużych przedsiębiorstwach. Stan ustawił niższy próg – 12 lat. Młodzież poniżej 15 roku życia nie może pracować więcej niż 8 godzin dziennie. W 1885 roku, zakaz pracy nocnej kobiet było. Władze do przyjęcia ogólnych zasad, które regulowały stosunki między pracodawcą a proletariuszy. Normy te mają znacznie ograniczyć arbitralność i tyranię producentów. W tym samym czasie nasiliły się represje wobec pracowników, którzy brali udział w strajkach i strajków. Wykonanie prawa do sprawdzenia specjalnej kontroli państwowej.

Nacjonalizacja koleje

Minister finansów Nikolay Hristianovich Bunge, data urodzenia, którego zbiegł się z pojawieniem się kolei w Rosji, doskonale zdaje sobie sprawę z ich znaczenia w życiu kraju. Podczas jego kierownictwem gospodarki imperium zaczęło pełną nacjonalizację gospodarki. Pod koniec XIX wieku jako kolei „ogosudarstvlivalis” w Belgii, Austro-Węgier, Francji, Holandii itd. D. pośrednictwem tej reformy, Bunge mogła skupić się na podobnych doświadczeń zachodnich.

Zwalczanie monopoli

Nacjonalizacja była konieczna do walki z monopolem drapieżnych stosowanie tego środka komunikacji. Społeczeństwo jednomyślnie zażądał od władz, aby zakończyć zakłócenia kolejowych. W tym celu komisja międzyresortowa powstała. Ministerstwo Finansów urzędników odegrały ważną rolę w nim. Bunge sam twierdził przed zbyt pospiesznym przeniesienia żelaza do drogi publicznej. Minister regularnie pisał memoriały, który wyjaśnił swój pogląd na ten problem. Projekty te poszedł na górę i zostały uznane za autokrata.

Po upadku systemu koncesyjnego, stan powrócił do praktyki budowy kolei wyłącznie na koszt rządu. Jeśli chodzi już wprowadzone w sposób operacja Bunge publicznie wypowiedziane kilka razy o tym samym tonie. Ich argumenty, i powtórzył krótko przed emeryturą. Minister uważa, że Rosja nie może zabrać przymusowych koleje tempie, jak to miało miejsce na przykład w Niemczech, ze względu na fakt, że nie było wystarczającej ilości absolwentów do służby publicznej.

Wyniki działalności

Oceniając wyniki Skarbu, ważne jest, aby zrozumieć, że rosyjski polityk Nikolay Hristianovich Bunge obliczu licznych przeszkód na swojej drodze. Odziedziczył ciężkie dziedzictwo z wojny z Imperium Osmańskiego, kryzysu przemysłowego, nieurodzaju, stagnacji w rolnictwie, wzrost wydatków floty i armii.

Konserwatywna opozycja zawsze z niesmakiem należała do ministra z nadzieją, że kompromis z liberalnej części społeczeństwa. Konfrontacje kontynuowane przez cały Bunge pobyt w głowę krzesłem działu finansowego.

Rezygnacja i przyszłej kariery

Minister przeciwnicy zadebiutował na emeryturę w 1886 roku. Ale cesarz wiedział kim jest Nikolay Hristianovich Bunge i docenione jego jakość. Dlatego ekonomista nie spadły tylko w niełaskę, ale nadal pozostał w Radzie Państwa. Stając się szef Komitetu Ministrów, nadal wpływać na bieg politycznych władz, choć w różnej pojemności.

Który szukał Nikolay Hristianovich Bunge? Fakty urzędników Wiejskiego powiedzieć, że próbował zatrzymać sztuczne wsparcie społeczności wiejskich, bez uszczerbku dla indywidualnych gospodarstw. The Economist był zwolennikiem przesiedlenia wsi na wschodzie. Nowa fala masowej chłopskiej kolonizacji Syberii nastąpiło po umarł Nikolay Hristianovich Bunge. Szkic biograficzny o człowieku – to historia poprzednika karierę Stołypina, rozpoczęła wdrażanie reformy agrarnej. Nikołaj Bunge zmarł 15 czerwca 1895 w Carskim Siole.