818 Shares 8783 views

Ingenue – rola naiwna dziewczyna

Jeśli myślisz o tym, jak wiele zapożyczeń z powodzeniem działa i żyje we współczesnym języku rosyjskim … obcego pochodzenia niektórych z nich już dawno przestała zauważać. Inni, przeciwnie, powodują cały szereg emocji, bycia wysłuchanym w kontekście rozmowy.


Weźmy, na przykład, teatralnej terminologii. Większość z nas uważa się za w pełni rozwinięte, ale myślę o tym, czy wiesz co ingenue.

Gdzie słowo przyszedł do nas

Nawet daleko od filologii ludzi może łatwo zidentyfikować pochodzenie tego słowa. Jest w nim coś subtelny, lekki, prawie miękkie. To prawda, słowo doszła do nas z odległej romantycznej Francji, gdzie nawet najbardziej zwyczajne rzeczy są wyjątkowe, z niczym porównywalna z imieniem i dźwiękiem.

Jak to się dzieje z zapożyczonych słów, znaczenie może to być traktowane przez długi czas, wysuwając szereg założeń. Ktoś słyszy słowo „ingenue”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie z nagością. Inne pamiętać naturalne, naturalne piękno i spontaniczności młodzieży. Druga opcja, nawet w czymś zbliżonym do prawdy, ale do pełni słusznie nazywają to niemożliwe.

Cały świat – teatr

Fakt, że „ingenue” – termin, który pierwotnie był związany z zasłonami uwagi, scenicznych i Burgundii. Został on w teatrze po raz pierwszy zastosowano w stosunku do danego zjawiska, a następnie przeniesione do ogromu światowego kina.

Więc ingenue – rodzaj charakterystycznego, pewien obraz, mocno związany z pracownikiem sceny. W życiu codziennym, często mamy do czynienia z sytuacjami, gdzie już podczas pierwszego spotkania z osobą zgadnie o jego charakterze, pozycję w życiu, aspiracjach. I w tym przypadku, ingenue – obraz młodej, niedoświadczonej dziewczyny, która jest mocno związana z konkretnym aktorka.

Jak to wygląda

Nietrudno się domyślić, że taka rola nie jest odpowiedni dla wszystkich płci pięknej. Krępy i silny łączny pani nie nadaje się do roli młodego zaklinacz, jest całkiem naturalne.

Ingenue – zawsze jest łatwość, subtelność i niewinność, a zawarte w organizmie człowieka. Ta rola – partia malutkich dziewczynek z szeroko otwartymi oczami i ogromnym entuzjazmem do świata. Nie jest konieczne, że aktorka była szesnaście urody – po prostu wizualne podobieństwo do opisanego ideału piękna, że ten obraz stał się trwałym maski teatralne.

Zawsze było tak

W sprawiedliwości należy zauważyć, że ingenue – Line, poprzez szereg przekształceń. Na przykład, początkowo jako takie tylko mogła błyszczeć dziewczynce z dobrze zdefiniowanym charakterze, gdzie naiwność bardziej niż cokolwiek innego. Jeśli pamiętacie, „Biedna Liza” Karamzin, można wyraźnie wyobrazić czystego obrazu w niemal idealnej zgodności.

Z biegiem czasu, obraz został przekształcony, otrzymują dodatkowe odcienie, a wkrótce pod ról ingenue rozumieć rodzaj prostaka, nie jest przystosowany do twardej rzeczywistości i ciągle wpada w kłopoty. Warto zauważyć, że dla rosyjskiej tradycji teatralnej osobliwego do tej wartości. Stopniowo zaczął się różnicować role, podzielone na „prudes”, „Plain Jane”, „dziewica” i przetargu „cnotliwe kobiety”. Jeszcze później przestał być rolę czysto kobieta – wystąpił na scenie ingenue młody człowiek, ale jednym z pierwszych przedstawicieli było nawet Woltera Kandyd.

Tak więc, jak w każdym innym zjawiskiem w naszym życiu, sama koncepcja zmieniła się kilka razy ingenue. Dziś rozumiemy, że jednym ze sposobów, a może za kilka lat ślad słowo z francuskiego, będzie zupełnie inny sens.

Jedno jest pewne: bez względu na to w jaki sposób przekazać wiele lat, świat zawsze będzie podziwiać naturalny urok, naturalność i łatwość posiadaczom tej roli.