305 Shares 7629 views

Przydatne zielone koktajle: przepisy kulinarne

Zielony koktajl, którego przepis zawiera wiele różnych owoców, warzyw i ziół, jest przeznaczony dla tych, którzy dbają o ich zdrowie i wygląd. Jednym z pierwszych twórców takich niezwykłych napojów była Victoria Butenko, która twierdzi, że mogą trwale pozbyć się osób bezsennych, problemów trawiennych, przewlekłego zmęczenia itp. Jedna szklankę tego magicznego eliksiru dodaje dodatkową energię, siłę i znacznie poprawia metabolizm.

Również Victoria Butenko, przepisy kulinarnych koktajli, które zostaną zaprezentowane poniżej, zapewniają, że takie użyteczne napoje, bogate w witaminy i ważne mikroelementy, mogą być pijane w każdym wieku i przy każdej diecie. Są tak smaczne i zróżnicowane, a także zaskakująco łatwe w produkcji, że łatwo dopasują się do rytm życia każdego człowieka.

Zielone koktajle Butenko: przepisy kulinarne i podstawowe zasady ich przygotowania

Przed przedstawieniem Ci sposobów tworzenia smacznych i pożywnych napojów warto zauważyć, że prawie wszystkie są wykonane w blenderze z ostrymi nożami. Ponadto w przygotowywaniu takich koktajli szczególnie ważna jest zasada szybkiego mieszania składników. Komponenty napojów można wymyślić samodzielnie. Jednocześnie użyteczny zielony koktajl, którego przepis jest zaskakująco prosty, nie wymaga użycia obcych i zagranicznych produktów. Wręcz przeciwnie, bliższe owoce, warzywa i rośliny rosną w Twoim miejscu zamieszkania, tym szybciej i łatwiej wchłaniają i przynoszą więcej korzyści dla organizmu.

Koktajl zielony : przepis na gotowanie ze świeżymi składnikami

  1. Pęczek zielonej sałatki (można wziąć dowolną różnorodność: ciemny liść, światło, itp.), 1/3 dużego koperku koperku, 1 szklankę schłodzonej wrzącej wody i dwóch dojrzałych bananów. Wszystkie składniki należy umyć, wyczyścić, jeśli to konieczne, umieścić w mieszarce i mieszać przez 1-2 minuty. W rezultacie powinieneś dostać około 2 szklanki pożywnego drinka. Wszystkie inne koktajle przygotowywane są na tej samej zasadzie.
  2. Średnia bukiet zielonej sałatki, świeżo zabrane szczaw, chłodzona woda pitna i dojrzałe banany.
  3. Liście zielonej sałatki, gałązki koperek, selera, czerwonych pomidorów, świeżego ogórka i wody pitnej.
  4. Zielona sałatka, kwaśne zielone jabłka, świeża szczaw, dojrzały banan, woda pitna lub świeżo wyciskany sok naturalny.
  5. Świeżo zebranych liści pokrzywy, gałązek pietruszki, dojrzałych bananów, wody pitnej lub naturalnego soku.
  6. Liście zielonej sałaty, 1 szklanka czerwonych winogron, 1 mała pomarańcza, dojrzały banan i zimną wrzącą wodę.
  7. Łodygi selera, 2 szklanki świeżych jagód (nie używaj mrożonych), dojrzałego banana i wody pitnej.
  8. Średniej wielkości ananas, 1 duża mango, sałata rzymska i mały imbir.

Warto również zauważyć, że zielony koktajl, którego receptura używa tylko świeżych produktów, nie ma dokładnej liczby tych lub innych składników. Wynika to z faktu, że powinny one być dodawane do miski mieszarki wyłącznie do smaku i wewnętrznych wrażeń. Tylko w ten sposób zrobisz pożywny i smaczny napój, który najbardziej odpowiada Twoim ciału.