433 Shares 8858 views

Twierdza Piotra i Pawła: tryb działania, ceny i historia

Ważnym pomnikiem historycznym, architektonicznym i inżynieryjnym w Petersburgu jest Twierdza Piotra i Pawła. Tryb pracy muzeum umożliwia zwiedzanie tego wyjątkowego obiektu dla każdego w każdej chwili. Porozmawiajmy o tym bardziej szczegółowo w tym artykule.


O fortecy: historia i nowoczesność

Najpewniejszym miastem w Europie jest niewątpliwie Petersburg. Ale w mieście przede wszystkim należy odwiedzić tzw. Wyspę Hare. To tutaj znajduje się historyczne centrum Sankt Petersburga, Twierdza Piotra i Pawła. Muzeum działa codziennie, co jest bardzo dogodne dla turystów rosyjskich i zagranicznych.

W roku 1703 Piotr Wielki rozpoczął budowę potężnych fortyfikacji na Wyspie Hare, co dało impuls do rozwoju miasta, pierwszego portu Imperium Rosyjskiego nad Morzem Bałtyckim. Istnieje wersja, na której przybliżony rysunek przyszłej fortecy został zarysowany przez samego króla. Słynny francuski architekt Lambert zajmował się obliczeniami matematycznymi i inżynieryjnymi.

Początkowo twierdza była drewniana i ziemna, ale po ciężkiej powodzi była ona bardzo uszkodzona. Dlatego do połowy stulecia "kamieniowano". W centrum obszaru twierdzy wzrosła Katedra Piotra i Pawła, która nadała imię całego systemu fortyfikacji na wyspie.

Twierdza Piotra i Pawła jest dziś wielkim muzeum na wolnym powietrzu, w którym zachowane są zabytkowe budynki – zabytki architektury: katedra, grobowiec Wielkiego Księcia, dom Butelek, Mennica, bastion i brama oraz wiele innych budynków. Na terenie twierdzy odbywają się regularnie różne wystawy, a także przechowywane są najbogatsze zbiory muzeum historii Petersburga. Co roku 27 maja Dzień Ślubów obchodzi się w murach twierdzy.

Twierdza Piotra i Pawła: tryb działania i lokalizacja

Twierdza znajduje się na Wyspie Hare, w historycznej części Petersburga. Nie będzie trudno dostać się do tego. Najprostszym sposobem dotarcia do stacji metra "Gorkovskaya" i trochę spacer wzdłuż parku Aleksandrovsky w kierunku południowym. Można jechać tramwajem (trasa nr 6) lub trolejbusem (nr 7).

Przed każdym turystą i gościem miasta Twierdza Piotra i Pawła otworzy swą mocną bramę z radością. Tryb pracy kompleksu jest od 9.00 do 21.00. Większość muzeów i wystaw akceptuje odwiedzających każdego dnia, z wyjątkiem środy.

Twierdza Piotra i Pawła: ceny biletów

Wejście do twierdzy dzisiaj jest bezpłatne. Aby odwiedzić muzea lub wystawy, przejdź do oddzielnych budynków, musisz zapłacić określoną kwotę.

Więc wejście do Katedry Piotra i Pawła kosztuje 250 rubli (130 rubli – dla uczniów i studentów). Aby odwiedzić tureckie bastion z więzieniem lub dzwonnicą w świątyni, musisz zapłacić 150 rubli za bilet.

Wejście do stałych ekspozycji muzealnych kompleksu (historia fortecy, historia Petersburga-Petrograda) jest nadal bezpłatne (ale dopiero pod koniec października 2015 r.).

"Bitwa o Neve"

"Bitwa o Neva" – wielki festiwal w Twierdzy Piotra i Pawła, która odtworzy spektakularne masowe bitwy. W tym roku odbywały się w dniach 18 i 19 lipca, przyciągały ogromną liczbę turystów i uczestników.

Festiwal "Bitwa nad Neva" to doskonała okazja do odwiedzenia kilku epok historycznych: zwiedzania średniowiecza, zobacz prawdziwe walki rycerzy i śledzenia bitew o wojnie napoleońskiej. Każdy gość wielkiego działania może nie tylko spróbować swoich sił w szermierce czy łucznictwie, ale także angażować się w starożytne rzemiosła.

Dla intelektualistów na festiwalu organizujemy różne wykłady, a także miejsca dyskusji historycznych.