192 Shares 4405 views

Moszna – co to jest? Jego struktura i funkcje. Chorób moszny i zapobiegania im

Rozważmy takie ciało jak moszna jest: co jest moszny, co jej struktura, funkcje, wygląd i problemy, które mogą być z nim związane.


Struktura i lokalizacja

Moszny – występ przedniej ściany jamy brzusznej przedstawicieli ssaków płci męskiej. Zazwyczaj wewnątrz ma dwie komory, z których każda jest podejmowane jąder występ i powrózka nasiennego. Jest to podstawowa struktura moszny. Jest to ciało między odbytem a penisem. Uważa się, że umieszczenie samców jądra nie w organizmie, jak na mosznę jest niezbędne ze względu na konieczność utrzymania stałej temperatury, która jest niższa niż temperatura ciała (34,4 °). Ze względu na mięśniach jest temperatura pozostaje praktycznie stała. To jest podejście jądra (dokręcone) do ciała, gdy zimno, a potem odejść w upale.

Jakie są choroby

Tak, wiemy, że to moszna (co i gdzie). Przystępujemy do badania głównych chorób związanych z tym organem.

1. Zapalenie moszny (może być spowodowana przez infekcję lub skutki fizyczne). W ciężkich przypadkach, gdy pacjent jest hospitalizowany w leczonych w domu proste. W każdym przypadku należy leczenia, a skutki mogą być nieprzyjemne. Główne objawy stanu zapalnego są moszny ból, swędzenie, zaczerwienienie lub do zwiększenia objętości i plamienie razem z plemników. Jeśli ból jąder trwa dłużej niż jeden dzień, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

2. Rak moszny. Najczęściej chodzi o raka skóry w tym obszarze. Istnieją również bardziej rzadkie rodzaje raka dla każdego ze składników w organizmie. Skąd pan wie, że rak jest źródłem moszny? Co to jest rak skóry moszny? Dane te są pacjent można uzyskać jedynie po zdaniu egzaminu wystarczająco poważne. Powodem jest jego przejście jest pojawienie się ewentualnych guzów w obszarze ciała, nawet jeśli nie przynoszą dyskomfort.

3. undescended jądro. Wrodzona rodzaj choroby moszny. Sytuacja, w której jeden lub oba jądra pozostają w osobę i nie upaść. Najczęściej jądra są na swoim miejscu przez kilka miesięcy u dzieci przed urodzeniem lub w ciągu kilku miesięcy. Jeśli to nie nastąpi, wówczas operacja jest konieczna.

Nawiasem mówiąc lekarzom leczyć?

Tak, wiedząc, że to boli moszny, że zjawisko to powinno być traktowane koniecznie pacjenci zastanawiają się, co do których lekarz się udać? Można, oczywiście, do terapeuty, który sam jest przekierowany do właściwego specjalisty. Ale spędzać czas na to całkowicie zbędne ogniwo w łańcuchu nie jest konieczne. Przede wszystkim konieczne jest, aby skierować do urologa lub androlog. Ta wąska ekspertami w tej dziedzinie, którzy wiedzą, jak moszna wygląda zdrowe osoby oraz wszystkie zewnętrzne oznaki różnych patologii. Tych specjalistów może wysłać Cię do chirurga (na przykład w przypadku moszny przepukliny i innych problemów tego rodzaju) lub onkologa (jeśli istnieje podejrzenie nowotworu złośliwego). W biurze androlog lub urologa może również przekazać wszystkie wymagane testy i uzyskać porady na temat profilaktyki różnych chorób w tej dziedzinie.

funkcje

Jak już wspomniano, główną funkcją moszny – utrzymywanie optymalnej temperatury dla spermatogenezy. Ten funtsktsii dodać większą ochronę. Jądra moszny rozmieszczone względem siebie w taki sposób, że pozwala na ich przed pridavlivaniya siebie. Prawidłowe funkcjonowanie organizmu i jego składników – zastaw nie tylko długie i zdrowe życie, ale również prokreacji. Problemy związane z chorobami moszny, może prowadzić do bezpłodności i impotencji.

profilaktyka

Istnieją pewne ogólne zasady profilaktyki chorób moszny. W celu uniknięcia procesów zapalnych związanych z mechanicznym uszkodzeniem, ostrożnie i ostrożności w stosunku do tej jednostki jest to konieczne. Aby zapobiec chorobom bakteryjnym i wirusowym natury, trzeba praktykować dobrą higienę i czystość w relacjach seksualnych. Każdy człowiek powinien myśleć o zdrowie swoich ludzi przed samym zdrowie mówić o sobie. Po tym wszystkim, aby zapobiec choroba często jest o wiele łatwiejsze niż ją leczyć.

Uważaj na siebie. Pomoże to nam rozwijać nową generację zdrowe.