331 Shares 6522 views

Grzyby dzwoniec: opis, podział, charakterystyka kulinarne

Grzyby dzwoniec uznać warunkowo jadalne. Należą one do 4 kategorii. Są pyszne produkt, który ma wysoką wartość gotowania i doskonały smak. Dzwoniec można znaleźć w lasach sosnowych, na poboczach dróg i ścieżek na glebach piaszczystych. Ze względu na fakt, że mają one tendencję do zobaczyć tylko jeden kapelusz je znaleźć jest bardzo trudne. Trzeba dokładnie przeanalizować na wszelkie wstrząsy i pagórki w piaszczystej glebie. Jest to ulubione miejsce zelenushek. Grzyby te są bardzo częste.

opis

Dzwoniec – grzyb, który jest naukowo nazywa blewits zielony. Ma gęste i silne ciało, które rzadko Porto Cervo. wielkoowocnikowych Hat wczesnych etapach wypukłych i mięsiste, a później – jest płaska, outstretched. może osiągnąć 15 cm średnicy. Powłoka nasadki zielonkawo-żółty lub żółto. to jest ciemniejszy w środku. Zgodnie ze strukturą czapeczki drobno łuszcząca się, włóknisty promieniowo. Gdy mokra pogoda, staje się bardzo lepki, więc trzymać igieł i ziarenek piasku. Często pęknięcia kapelusz promieniowym.

Dzwoniec grzyby posiada szerszą część płyty zielonkawo-żółty lub żółtym zabarwieniu. Bardzo gęsta noga jest prawie całkowicie w ziemi. Czasami jest ona pokryta małych skalach, rzadko pustych. Dzwoniec Grzyby są delikatne i jednocześnie firma miąższu. Jeśli zdjąć korek ze skóry, to będzie żółty. Te wielkoowocnikowych mają przyjemny zapach mąki i słodkim smaku. Niektórzy ludzie uważają, że greenfinch lekko trąci ogórków. Wysyp zarodników w jej białej. Ze względu na fakt, że grzyb jest bardzo powszechne i popularne wśród myśliwych „milczących”, dał wiele nazw ludowych (jego w każdym regionie). Główne z nich to: grzyb Zelenka, piaskowiec, zelenuha, Sandpiper Green i in.

Wzrost produkcji i dystrybucji

greenfinch grzyby preferuje iglastych (szczególnie suche sosna) i mieszane lasów. On zawsze rośnie na glebach piaszczystych, za który otrzymał kilka tytułów krajowych. Grzyby rosną jako pojedynczo lub w grupach po 4-8 sztuk. Często współistnieje z blewits szary (grzyby trochę myszy), który preferuje te same warunki. W otwartym gleby w lasach sosnowych dzwoniec wystąpić, gdy inne wielkoowocnikowych już odeszli. Optymalny czas zbiorów – od września do późnej jesieni (do mrozów). Rozciągają się one w całej strefie umiarkowanej półkuli północnej. Wielu grzybiarzy złapany grzybową dzwoniec. Zdjęcia można zobaczyć w tym artykule.

Zastosowanie w kuchni

Dzwońce może marynowanie, solenie, smażenie, gotowanie, etc. są szczególnie smaczne smażone grzyby i ich przegotowaną nie jest wymagane. Jednak wielu nie kurczą się z tej procedury, ponieważ gotowanie pomaga pozbyć się piasku w płytkach. Jeśli jest zbyt dużo, można się ich pozbyć. Skóra z kapeluszami lepiej usunąć, ponieważ ludzie nie jest rzadkością nietolerancji tego składnika owocnika.

debel

Dzwoniec grzyby mieć bliźniaki, z którego powinny być zróżnicowane. Siarkowego blewits różni się nieco mniejszy rozmiar, gorycz, o nieprzyjemnym zapachu, siarki żółty kolor. Ten grzyb jest trujący. Blewits parno i indywidualny niejadalne, ale nie niebezpieczne.