706 Shares 7674 views

Po usunięciu torbieli jajnika

Torbieli jajnika – wnęka guza z cieczy, która powstała w jajniku, zwiększając w ten sposób jego objętości. Najczęściej choroba jest diagnozowana u kobiet w wieku rozrodczym. Nieco mniej cierpią panie ponad 50 lat.


rodzaje torbieli

Najczęściej występującym rodzajem choroby jest torbiel funkcjonalne. Zazwyczaj występuje, gdy nie jest to naruszenie czynności jajników na tle niewydolności hormonalnej lub osłabienia układu odpornościowego kobiety. W większości przypadków, funkcjonalny leczenia torbieli nie wymaga, tak jak w czasie rozwiązuje niezależnie.

Jeśli torbiele nie zmniejsza się w ciągu dwóch miesięcy w rozmiarach, to jest prawdopodobne, otrzymany obrzęk organicznym. W tym przypadku usunięciu torbieli jajnikowych, i tak szybko jak to możliwe. Mimo wszystko, jeśli tego nie zrobi, to istnieje duże ryzyko, że wzrost torbiel wielkości mogą poważnie uszkodzić jajniki.

Wykrywanie torbieli jajnika

Najwierniejszy i niezawodna metoda, która będzie identyfikować każdym stadium choroby, jest standardowym USG narządów miednicy. Zasadą jest, że pomaga wykrywać obecność torbieli przed jego rozprzestrzenianiem. Jeżeli wyniki USG potwierdziło wystąpienie choroby, jest on przypisany do rozpoczęcia leczenia. W przypadkach, gdy nie działa to konieczne, aby usunąć torbiel jajnika.

Leczenie.

Jak już zostało powiedziane, w początkowej fazie uciekać się do leczenia farmakologicznego choroby. Zazwyczaj przepisują leki z hormonami, które przyczyniają się do resorpcji guza i przeciwzapalne leki charakteru. W ciągu trzech miesięcy, a dokładnie 3 cykle menstruacyjne, pacjent powinien być postrzegany przez ginekologa. Jeśli guz nie został rozwiązany po tym czasie wymagana jest operacja.

W ostatnim czasie, każda operacja na myśli wygląd blizn na ciele kobiety. Teraz wszystko to odbywa się za pomocą trzech nakłuć – w miejscu, w pobliżu pępka i jeden wykonany w regionie biodrowej dwa. Operacja ta nazywana jest „laparoskopowe usunięcie torbieli jajnikowych.” Gdy jest on wykonywany przy użyciu specjalnych narzędzi chirurgicznych, które usuwają kapsułkę guza bez uszkodzenia zdrowej tkanki i narządy rozrodcze. W ciężkich przypadkach lekarz może skorzystać z innego rodzaju laparoskopii – resekcji klinowej. To jest, gdy oprócz torbieli zostaje usunięty, a niewielka część jajnika.

Po wystąpieniu usunięciu torbieli jajnika, przeprowadzono dodatkowe leczenie ma na celu przywrócenie możliwość tworzenia i przenoszenia i mają dziecka bez problemów.

Jeżeli masa guza jest duża, przewidziane laparotomii – usuwanie torbieli jajnikowych, po otwarciu jamy brzusznej. W porównaniu do laparoskopii, okres rehabilitacji w tego typu operacji trwa kilka dni.

Po usunięciu torbieli jajnika: koszt

Cena operacji zależeć będzie od ciężkości choroby, a także liczby torbieli skomplikowania całego procesu. Przeciętnie waha się od 600 $ do 3000 euro.