642 Shares 5184 views

Bohaterem Rosji Andrieja Turkin

Jeden z bohaterów Biesłanie był Andrey Turkin, kiedy jej ciało zamknął granat że eksplozja mogła zabrać dużo życia. Stało się to jesienią 2004 roku, po zajęciu budynku szkoły przez bojowników.

rok studiów

W październiku 1975 roku w mieście Orsk, chłopiec urodził. Miał dorastać bez ojca, ale był bardzo ciekawski i pracowity. Pomogły matki nauczyć się wykonywać pracę człowieka. Ale szkolnej zapłacił należną uwagę. Czas, aby uczestniczyć w zajęciach w sekcji chóru i walki wręcz. Po ukończeniu 8 klasie, wstąpił na studia w szkole zawodowej numerem 63, które mogą oni uzyskać zawód i rozpocząć pracę. W ten sposób chciał pomóc matce, który go wzbudził sam. Ponadto studiował w szkole ochroniarzy. Po ukończeniu studiów, otrzymał specjalną „kierowca-mechanik” i został wcielony do armii. Służył w granicznym Transbaikalian dzielnicy do placówka Priargun granicznego dystansem.

dream come true

Również Andrey Turkin, zdjęcie, które można zobaczyć w tym artykule, służył na zamówienia w Tadżykistanie, gdzie brał udział w operacjach wojskowych. Po wojsku wszedł do Krasnodar Institute of Marketing i ITS w dziale korespondencji, lecz nadal marzyć o służbie wojskowej. W związku z tym, że rzucony studia wstąpił do rosyjskiej FSB. Został przyjęty do „VYMPEL” kontroli. Po szkoleniu komandosów, zaczął brać udział w różnych operacjach, w tym uwolnienia zakładników na Dubrowce. Odwiedziłem misji w Czeczenii.

O Andrew mówił ciepło jego pierwszego dowódcy Sergei Shavrin, który również posiada tytuł Bohatera Rosji. Zauważył takie cechy Turkina jak towarzyskość, domesticity i niezawodności. Towarzyski i hojny Andrei zawsze skupionych wokół wielu przyjaciół, którzy szczerze go kocha. Zajmuje się problemami innych ludzi w szczegółach, zawsze stara się pomóc. Turkin był gotów zaryzykować swoje życie dla innych, gdy urodziła ręce towarzysza, wszedł na pole minowe.

Z biegiem lat, otrzymał Order „Za zasługi dla Ojczyzny” 2. stopnia. Również Andrey Turkin, którego biografia jest opisany w tym artykule został przedstawiony order męstwa, ale nie dostać go w trakcie jego trwania. Po jego śmierci była jego matkę, żonę i dwóch synów. Najmłodszy urodził się tuż po 5 miesięcy po jego ojciec ukończył ścieżki ziemskiej, i został nazwany po nim.

tragiczny dzień

Terrorystów przetrzymywanych przez kilka dni, w tym dzieci. Fakt, że nie są one zamiar je uwolnić, stało się jasne, 3 września, gdy napastnicy otworzył gwałtowny ogień na ludzi, którzy próbowali uciec przez uszkodzoną ścianę hali sportowej, gdzie były przechowywane. Następnie zdecydowano się rozpocząć atak. Niektóre nasze wojska zostały wysłane na pokrycie ewakuacji zakładników. Wśród nich był i Andrew Turkin. Jednak ludzie są szaleni ze strachu, wśród których byli ranni, blokując ją z partnerem z ogólnej grupy komandosów. Porucznik i jego towarzyszka zostali ranni, ale w dalszym ciągu uczestniczyć w ataku. Przeniesienie pod gradem strzałów, udali się do jadalni, gdzie terroryści gospodarstwa pozostałych zakładników. Zniszczenie jednego bojownika, Andrey Turkin zauważył, że drugi rzucił granat w tłum ludzi. Nie tylko przykrył ją swoim ciałem, ale udało się również zachować terrorystę, umierając z nim. Poprzez te działania, można było uratować życie wielu ludzi, w tym dzieci.

po śmierci

Taki wyczyn, oczywiście, nie pozostają niezauważone. Prezydent wydał dekret o 09.6.2004 Andrey Turkin roku otrzymał tytuł Bohatera Federacji Rosyjskiej. Jako jego pośmiertnie odznaczony Medalem Order Suworowa i „dla odwagi”. Andrey Turkin jest pochowany, a także inne siły specjalne zmarł z „VYMPEL” na Cmentarzu Św Mikołaja Archanioła w Moskwie.

uczcić pamięć bohatera do domu gleby w Orsk. Na placu bohaterów na Walk of Fame założył biust. Także liczba szkoła klasa Cadet 53 w Orsk nosi jego imię, a także gimnazjum №1 w miejscowości Dinskaya Krasnodar Territory, a przed budynkiem tej instytucji zainstalowano tablicę. To samo wyżywienie są również dostępne na Academy of Marketing budynku w Krasnodarze, gdzie studiował Turkin.

wieczna pamięć

W granicy Priargunsky skład wciąż stoi przy łóżku. Wciąż jest wymieniony jako część zamówienia, a jego nazwisko wymawiane po przejęciu serwisu. Andrew i mają stoisko w Muzeum bohaterów Biesłanie w Centrum Edukacji w Moskwie. Ciekawostką jest, że w tym ośrodku nie są prezentowane zdjęcia bohaterów, którzy zginęli w Biesłanie, a ich portrety malowane przez wolontariuszy. Studenci i młodzi ludzie odwiedzają to miejsce podczas „lekcji odwagi”, aby uczcić pamięć tych dzielnych żołnierzy, którzy oddali swoje życie, aby ratować innych. Wśród nich są Andrey Turkin. Wiele oczy zrodzone z łez, kiedy stoją przed swoim stoisku.

O Sobering opisane w tym artykule biografii. Turkin Andrey Alekseevich nigdy nie zostaną zapomniane, jak i jego odważnego czynu.