392 Shares 4019 views

Jak swaddle noworodka, i czy należy to zrobić

Wiele sporów łączy się z procesem obijania niemowląt. Niektórzy uważają to za konieczne, inni – bezużyteczne, a nawet szkodliwe. We współczesnym świecie darmowe lub naturalne spulchnianie niemowląt jest powszechne i rzeczywiste. W tym artykule rozważymy pytanie: "Jak poruszyć noworodka dziecko, czy warto to zrobić i jaki wiek?" – a także udzielał użytecznych porad i zaleceń w tej sprawie.


Zamieszać, a nie noworodka

W ostatnich tygodniach rozwoju wewnątrzmacicznego dziecko zajmuje całą przestrzeń macicy. Jest w ciasnej ramie, ale jednocześnie swobodnie przemieszcza nogi i uchwyty. Zadając pytanie: "Czy musisz zmarnować, czy nie dziecko?" – należy wziąć to pod uwagę i spróbować odtworzyć zwyczajową i wygodną pozycję dziecka. Aby poradzić sobie z tym zadaniem, pomóż pieluchom, które nie pozwalają dziecku przestraszyć się własnymi rękami i stopami, pozwalając im swobodnie poruszać się. Nie obijaj się mocno, zapobiega oddychaniu niemowlęcia, spowalnia uzależnienie od nóg i nóg oraz rozwój podstawowych niezbędnych ruchów.

To, czego potrzebujesz, aby swobodnie objąć dziecko

Przed swaddling noworodków , należy przygotować niezbędne rzeczy do tego. Dziecko potrzebuje twardej powierzchni, aby się kołysać. Nie ma potrzeby kupowania specjalnego stołu. Do tych celów można używać dowolnej twardej powierzchni, pokrytej kocem (stół, łóżko, pralkę, itp.) Lub przenośną brojlery. Potrzebne jest również małe pudełko lub pojemnik na małe odpady, pieluszki, lekka raspashonka, kosmetyki (proszek lub krem, wilgotne chusteczki, wata), 2 pieluchy – cienkie i cieplej. Alternatywą dla bezpłatnych zmian są specjalne wielofunkcyjne ubrania, pieluszki, śpiwory dla niemowląt, pieluszki anatomiczne. Z ich pomocą można osiągnąć taki sam rezultat, jak w przypadku szerokiego obijania, znacznie ułatwiając to zadanie.

Jak swaddle noworodków

Na specjalnie przygotowanej powierzchni należy najpierw umieścić flanelę, a następnie cienką pieluchę. Powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby wierzchołek cienkiej pieluchy znajdował się pod ramionami dziecka, a flanelka (cieplej i gęste) – na poziomie ramion. Włożyli czyste dziecko, traktowali pajęczyny i założyli pieluchę. Nowoczesne pieluchy jednorazowego użytku nie dostarczają specjalnych Kłopot, a wszyscy mogą sobie z nimi poradzić. Następnie górne krawędzie cienkiej pieluchy są schowane pod dzieckiem z jednego, a następnie drugiego. Długopisy pozostają wolne. Dolne krawędzie biorą odpowiednio lewą i prawą dłoń. Trzymaj się tak na dolnej części pieluch, wkładaj je do dziecka. Jedna krawędź jest umieszczona pod oparciem, a druga jest umieszczona na pierwszym. Pozostały skok zostaje wsunięty do fałdy twarzy, wynikającej z działań wykonywanych z dolną częścią pieluch. To samo dotyczy górnej pieluchy. Jednocześnie jednak, ręce są ukryte pod nim, umieszczając je wzdłuż tułowia, ale dziecko może je swobodnie poruszać.

Jak swaddle noworodków. Podsumowując

Wolne odsadzenie dziecka ułatwia dziecku stopniowe przyzwyczajenie się do zmienionych okoliczności, a także sprzyja rozwojowi podstawowych ruchów i spokojnemu snu niemowlęcia. Zamieszkaj z długopisem zwykle do miesiąca. Jednak niektóre potrzebują tego przez dłuższy lub krótszy czas. Kiedy dziecko przestanie rzucać ramionami i nogami, obwód może zostać całkowicie zatrzymany.