433 Shares 8047 views

Reinin jako nowe słowo w nauce

Jeszcze pół wieku temu o socjonika jak nauka nie wiedzieć. Ale te dni, obóz zwolenników tej nowej, ale zyskał już sobie godne miejsce nauki jest obszerna, a każdego roku zwiększa się jeszcze bardziej. Do tej pory dość łatwe do naśladowania rozwoju socjonika, powstała w latach 70-tych XX wieku. Założyciel stał litewski ekonomista i psycholog Ausra Augustinavichiute. Chociaż dziś wielu ludzi jest silny związek: socjonika – Reinin – nie będziemy zapominać o pochodzeniu.


Pochodzenie socjonika

Już w roku 1970 Augustinavichiute najpierw zapoznał się z typologii szwajcarskiego psychiatry Jung Carl Gustav, teorii metabolizmu informacje psychiatra z Polski Anton Kempinsky i teorii freudowskiej psychoanalizy. Aushra Augustinavichiute ujawniły, że oprócz znanych już konstrukcji (struktury) psychiki istnieje strukturę relacji, która z kolei jest wykrywany psychologiczne typy ludzi, niezależnie od ich intencji i chęci.

Definiowanie socjonika jako nauka o typach ludzi i relacji między nimi. Studiuje psychologiczną kompatybilność informacji między sobą, a także między człowiekiem a jego otoczeniem.

Socjonika w życiu codziennym

ludzkie funkcje komunikacyjne, zdolność, profesjonalne skłonności, a także mocny i słabe strony osoby określonej jako typ psychologiczny. Obecnie socjonika dość powszechne w praktykach agencji rekrutacyjnych, poradniach, doradztwa socionic i coachingu, a nawet w praktyce agencji małżeństwa.

Nałożenie klasycznych metod psychologicznych do typologicznych problemów w problemy psychologiczne, zawodowe i osobiste wzrostu i rozwoju – nowa runda psychoterapii. Skupiając się na typologicznych funkcji, mamy jakiś punkt początkowy lub punkt odniesienia dla ewentualnego ukierunkowanego bieżących analiz, określane jako „markery”, które szybko, ale efektywnie dostarczanych do zrozumienia obrazu utworzonego sytuacji i powodów, szans i możliwości jego rozwoju.

Obecnie, niektóre szkoły socionic podczas wpisywania (socionic diagnostykę) Reinin używany.

Nowa runda w socjonika

Reinin – piętnaście prostopadłe atrybuty binarne takie jak informacje i metabolizmie energetycznym lub typu osoby społecznej, zidentyfikowane i sprawdzonej Grigoriem Romanovichem Reyninym – rosyjski matematyk i psycholog, pochodzący z obecnym Petersburgu.

Ausra Augustinavichiute z kolegą Larisoy Kobrinskoy w 1980 roku sugerują, że istnieje 11 dychotomiczne znaki, oprócz czterech znanych już Junga, a są one utworzone w pomnożenie bardzo postjungowskie dychotomii. Nieco później, Petersburg matematyk Reinin została podporządkowana tej hipotezy podstaw matematycznych, na podstawie tego, co zostało ustalone definicję zrównoważonego – Reinin. Grigorij Reynin z matematycznego punktu widzenia, uzasadnione znaki w następujący sposób: z X i Y, to dwa ortogonalne atrybuty binarne, otrzymujemy X * Y – atrybut binarny, że na jego priorytetem jest również uważany prostopadła do dwóch poprzednich. Ogólnie można uzyskać charakterystykę 2 ^ (n-1) pochodne -n ortogonalne (oczywiście w obecności N niezależnych dychotomii), w tym ich pochodnych i pochodne. Zgodnie z tym, przez pomnożenie cztery niezależne dychotomie Jung uzyskać jedenaście pochodne możliwości.

Znaki matematyczne uzasadnienie

Grigorij Reynin okazały się za pomocą metod matematycznych, z wyjątkiem, że 16 znanych typów osobowości można podzielić na cztery cechy, mogą być podzielone i 11 więcej sposobów.

Reinin (tabela)

dowód

ILE

SEI

ESE

LII

EIE

LSI

SLE

Romantyk

SEE

Logika Etyki

+

+

+

+

Intuicja Sensor

+

+

+

+

Ekstrawersja Introversion

+

+

+

+

+

Irracjonalność racjonalności

+

+

+

+

+

Demokracja Szlachta

+

+

+

+

+

Giętkości Upór

+

+

+

+

Nieostrożność foresight

+

+

+

+

Konstruktsivizm emotywizm

+

+

+

+

Taktyka Strategy

+

+

+

+

Statyka Dynamics

+

+

+

+

+

Pozytywizm negatywizm

+

+

+

+

+

Proces Wynik

+

+

+

+

+

Wesołość Ciężkość

+

+

+

+

+

+

+

+

Dyskrecja Decyzyjność

+

+

+

+

Kvestimnost Deklatimnost

+

+

+

+

+

Nie Reinin (tabela pokazuje). Jednak okazało się, że znany już cechą Rainin 4 nie komplet nekorelliruyuschih (ortogonalnych) cechy i przez pomnożenie cztery uzyskać jedenaście pochodne możliwości. Niektórzy uważają, że zidentyfikowane sotsioniki Reinin – równe i pochodne można otrzymać od dowolnych czterech niezależnych dychotomii.

Dziś, w dobie maksymalnej dostępności informacji, wystarczy znaleźć. To w szczególności, Reinin (Kalkulator testową lub TIM typu metabolizmu informacji). Częstsze grupa racjonalność – irracjonalność, logika – etyka, introwertyczna – ekstrawersja i sensacja – intuicja. Wprowadzenie dodatkowych funkcji, jak również tworzenie i tabela testu znacznie uprościć proces ustalania typ, który był duży skok do sotsioniki rozwoju jako nauki.