510 Shares 1191 views

Neurology: objawy mózgowe uszkodzenia mózgu

Do lekarza-neurologa mieć zastosowanie do wszystkich, nawet jeśli pozornie nie ma dowodów – żaden potrzebował pomocy, nawet dla dziecka, nawet dla dorosłych, nie jest bez konsultacji i podpisania specjalisty. Neurologist odpowiada w diagnostyce i leczeniu chorób układu nerwowego osoby – obu ośrodkowego i obwodowego. Ale jest to specjalna sfera zhinedeyatelnosti ciało, jest odpowiedzialny za wszystkie procesy, kontrole i kieruje je. A objawy mózgowe są wskaźnikami poważny problem, który wymaga pracy neurologa i innych specjalistów.


Diagnoza prawo – to jest ważne

общемозговые и менингеальные симптомы, для врача самое важное – установить причину их появления, связав ее с конкретным повреждением или травмированием опреденного участка головного мозга или его оболочки. Obserwując pacjenta tak oczywistych oznak problemów, takich jak mózgowych i objawów oponowych do lekarza najważniejsze – w celu ustalenia przyczyny ich wygląd, łącząc go do konkretnego uszkodzenia lub urazu mózgu opredennyh miejscu lub jego powłoki. общемозговые симптомы при инсульте, черепно-мозговых травмах, токсических поражениях, опухолях, воспалительных и инфекционных заболеваниях, выделяется всего четыре: Główne przyczyny, które powodują objawy udaru mózgu, urazowe uszkodzenia mózgu, uszkodzenia toksyczne, nowotwory, zapalnych i chorób zakaźnych, które są udostępnione tylko cztery:

 • naruszenie liquorodynamics – produkcja, obiegu i ponownego wchłaniania płynu mózgowo – CSF;
 • zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe;
 • podrażnienie błon mózgowych i naczyń krwionośnych;
 • wzrost objętości mózgu.

Każdy z tych objawów mózgowych przyczyny nie wchodzą sam – wszystko ma wytłumaczenie. I dowiedzieć się, dlaczego nastąpiło naruszenie, aby przepisać odpowiednie leczenie choroby, – zadanie neurologa.

Jakie są objawy uszkodzenia mózgu

Wiele stanów charakteryzuje się podobnymi objawami, a oni nie zawsze może być związane z naruszeniem układu nerwowego. как быть нарушением работы пищеварительного тракта, так и иметь под собой нарушение деятельности мозга. Tak więc, na przykład, nudności i wymioty mogą być sprzeczne z przewodu pokarmowego, oraz opierać się na naruszenie mózgu. Mózgowych objawów neurologicznych eksperci wyróżnić w ten sposób:

 • ból głowy;
 • zawroty głowy;
 • zaburzenia świadomości;
 • drgawki;
 • nudności, wymioty.

Taki podział – globalny, każdy element jest podzielony na kilka oddzielnych simtomov różnej etiologii. Zadaniem specjalistycznych złożonych objawów wyglądu uzyskać bardzo wyraźny obraz problemu. бщемозговые симптомы уже достаточно хорошо изучены, они имеют определенные признаки, по которым можно установить область нарушения. Wiele objawów bschemozgovye już dobrze badanych, mają pewne cechy, które można ustawić obszar naruszenia. Takie systemy są nazywane objawowych zespołów i mają określoną nazwę.

Neurologia w pomocy

Dla lekarza-neurologa, a także dla każdego innego pracownika medycznego, najważniejsze – w celu ustalenia przyczyny problemu. Sprawiają, że neurolog niezwykle trudne. Zaobserwowane objawy i zespoły – to tylko konsekwencje łamania choroby. Najważniejszą rzeczą – w celu zidentyfikowania źródła. Patogeneza objawów mózgowych mogą być bardzo różne, ponieważ wszelkie zaburzenia prowadzą do pojawienia się jakichkolwiek problemów w mózgu. Ale do ustalenia konkretnego punktu ich wygląd, i co sprawiło, że ten punkt pojawia się – najbardziej podstawowe. Rozpoznanie choroby neurologiczne – to najbardziej ostrożny kompleksowe badanie. бщемозговые симптомы могут иметь очень разные причины появления, но только от верно поставленного диагноза, который расскажет о причине их возникновения, зависит результат лечения. O bschemozgovye objawy mogą mieć bardzo różne powody, dla których wygląd, ale tylko po prawej diagnozy, która mówi o przyczynie ich wygląd, wynik leczenia zależy.

Focal lub ogólne zmiany chorobowe

W zależności od lokalizacji miejsca, jak również w obszarze zmian mózgowych różnych zaburzeń manifestują objawy mózgowe i ogniskowe. Różnią się one jakościowo. objawy ogniskowe w pokonaniu pewnej części mózgu odpowiedzialnej za własnym danej funkcji życiowych. Dlatego też, ogniskowe objawy mogą obejmować:

 • aprakticheskie (działanie ostrości i ruchy);
 • smak;
 • silnik;
 • oddychania;
 • wizualny;
 • węchowy;
 • psychicznego;
 • mowy;
 • słuchu.

Obserwując utratę życia jakichkolwiek funkcji w ramach odpowiedzialności jednego lub innej części mózgu, możemy mówić o jego kontuzji. Zintegrowany wyświetlacz ogniskowych objawów mózgowych i tam często razem, ale zdarza się również, że choroba lub uraz występuje tylko jeden typ objaw.

guzy mózgu

Fakt, że nowotwory są jednymi z najbardziej powszechnych, obejmującego światowej populacji wszystkich grup wiekowych, mówi wiele. Rak młodszy, chociaż metody diagnostyczne i lecznicze są stale udoskonalane, co pozwala poradzić sobie z tą straszną chorobą, w niektórych przypadkach całkiem pomyślnie. guzy mózgu nie są najbardziej powszechnym typem choroby nowotworowej, ale są diagnozowane zbyt późno, gdy pacjent jest już bardzo trudne lub wręcz niemożliwe, aby pomóc. не являются какими-то особенными, атипичными, что определяет сложность постановки диагноза. objawy mózgowe w guzów mózgu nie jest jakiś szczególny, nietypowy, który określa złożoność diagnozy.

W przypadku guza mózgu może długo „cisza” w organizmie, a to z powodu tej choroby są diagnozowane są w późniejszych etapach. Wynika to z faktu, że niektóre obszary, mówią eksperci, „głupi”. Guz pochodzi, rośnie, a oni nie reagują i nie zgłosić się do swojego „pana”, że coś jest nie tak.

Mózgowe objawy – ból głowy, nudności – wiążą się ze zmęczenia, bóle głowy, migreny, ale nie z chorobą śmiertelną. Ale kiedy ogólny stan zdrowia jest poważnie pogarsza się, a poszukiwanie problemu są czasochłonne i trwa na wieki, człowiek jest skazany na śmierć.

Objawy raka mózgu i udar manifeście i ogniskowej. Lekarze twierdzą, że jest to niemożliwe w przypadku guza dokładnie powiedzieć, która z nich będzie podstawowym i które są drugorzędne. To wszystko zależy od cech nowotworów, gdyż niektóre nowotwory rośnie powoli, najpierw powodując zaburzeń mózgowych. A niektóre – agresywny, mocny wpływ na centrum edukacji, a dopiero potem, w wyniku wzrostu, powodując objawy mózgowe. Wraz ze wzrostem ekspresji nowotworu wszelkiego rodzaju objawów i zespołów jest zwiększona, co pozbawia go możliwości wykonywania pewnych funkcji. Aby zdiagnozować obecność guzów jest możliwe tylko wtedy, gdy przeprowadzenie kompleksowego badania przy użyciu analizy kliniczne, narzędzia i badań sprzętu.

Urazowe uszkodzenie mózgu

Urazowe uszkodzenie mózgu – popularny rodzaj uszkodzenia zarówno bezpośredni wpływ na głowie – uderzenie lub upadek – i pośrednie – podczas hamowania samochodu, w którym pasażer ma zapiętych pasów lub podczas skoku z wysokości na nogach lub na plecach, tzw wstrząs. objawy mózgowe w TBI zależy przede wszystkim od stopnia uszkodzenia mózgu z powodu kontuzji.

Wstrząs charakteryzuje umiarkowanych lub łagodne objawy mózgowe, i jest określana przez utratę krótkotrwałego świadomości (1-3 minut), tachykardia, pocenie się, bezsenność, osłabienie, związek przejściowy (nie więcej niż 72 godzin) ogniskowych objawów.

Stłuczenie mózgu jest zdefiniowane w bardziej wyraźnymi objawami mózgu i lokalne: ofiara traci przytomność prawie godzinę, miał nudności i wymioty, powtarzającego się silne bóle głowy. Również, gdy uszkodzenie mózgu jest wyraźnie przejawia się ogniskowe objawy występujące na tych obszarach, które spadły obrażeń.

Kompresja mózgu, wyznaczonym przez obecność krwiaka utworzonego w gąbczastej kości czaszki lub na skutek nieprawidłowych krwawienia tętnicy opon mózgowo-rdzeniowych. Objawy mózgowe z takim urazem nie wyrażono wyraźnie po raz pierwszy je zdiagnozować. A w ogóle, początkowo z mózgu ściskając krwiak występuje tzw przejrzysty przerwa lub pozorna poprawa, pacjent nie ma pojęcia, że jego życie jest w poważnym niebezpieczeństwie, stara się zachować dawny sposób życia, ale nagłe pogorszenie może wystąpić, jeśli nie na śmierć następnie do niepełnosprawności. Dlatego też, w wielu przypadkach, ściskanie mózg wymaga szybkiej interwencji chirurgicznej, chociaż w niektórych przypadkach terapia jest konserwatywny.

obraza

Jednym z najczęstszych i najbardziej znanych form uszkodzenia mózgu – udar. общемозгового расстройства при прединсультном состоянии известны абсолютному большинству обывателей: головные боли, головокружение, шумы в ушах, ухудшение работоспособности, нарушение сна. Objawy zaburzeń mózgowych w stanie predinsultnom znany bezwzględną większość zwykłych ludzi: bóle głowy, zawroty głowy, szum w uszach, pogorszenia wydajności, zaburzenia snu. Ale coraz częściej płacą niewiele uwagi, oprócz znaczenia i nie niosą niebezpieczeństwo. Stroke samych ekspertów nazywany również mózgowo, która choć ma prekursorów, ale, jak zawsze dzieje się nagle. бщемозговые симптомы при инсульте являются характерными для любого из двух видов мозговой катастрофы: O bschemozgovye objawy udaru są specyficzne dla jednego z dwóch rodzajów katastrofy mózgu:

 • udar krwotoczny – jest spowodowana pęknięciem naczyń krwionośnych w mózgu;
 • Udar niedokrwienny mózgu – jako zaburzenia przepływu krwi z powodu zatkania naczyń krwionośnych – a zakrzepica atkroskleroticheskie płytki nazębnej.

Ponadto uderzeń są podzielone w zależności od nasilenia:

 • łagodny – objawami występującymi nieco ekspresji i testowano na 3 tygodni;
 • Skok umiarkowane charakteryzują się dobrze zdefiniowanymi ogniskowych objawów, podczas gdy uszkodzenia mózgu może być całkowicie nieobecny, pacjent jest w głowach cały czas;
 • ciężki stopień udaru charakteryzującej globalnego rozwoju chorób mózgu, depresji świadomości pacjenta.

Mózgowe objawy uszkodzenia mózgu w udarze charakterystyczne dla umiarkowanego do ciężkiego uszkodzenia mózgu. Jest to ból głowy, które mogą być wzmacniane w czasie, nudności i wymioty, zawroty głowy powtarzane. Również dla tych nasilenia instultov charakteryzuje się utratą przytomności, krótki lub długi, senność lub przeciwnie, podniecenie, poczucie gorączka, suchość w ustach, ból oczu, skurcze. objawy ogniskowe w zależności od urazu lokalizacyjnych oraz fotografować obszarów zniszczenia mózgu pochwy.

Rozpoznanie udaru mózgu odbywa się tylko w specjalistycznej instytucji medycznej. Jeśli masz czas dostarczenia pacjenta do badania i pomocy w nagłych wypadkach w tak zwanym oknie terapeutycznym okresie od 3 do 6 godzin od wystąpienia uszkodzenia mózgu na skutek udaru mózgu, skutki tej choroby mogą być znacznie zmniejszone. Należy pamiętać, że śmiertelność z powodu udaru mózgu jest drugim po chorobie niedokrwiennej serca, w chorobach układu sercowo-naczyniowego.

choroby zapalne

O kleszczowe zapalenie mózgu mówią dużo i regularnie wraz z nadejściem wiosny ciepło, ostrzegając o straszliwym niebezpieczeństwie ukąszenia kleszcza – nosicieli choroby. Ale zapalenie mózgu – to grupa chorób zapalnych mózgu. Dzielą się one na pierwotne i wtórne, ponieważ często w celu określenia przyczyn zapalnych mózgu może. Wraz z rozwojem zmian chorobowych o różnej etiologii dotyczących objawów mózgowych należą:

 • bóle głowy;
 • nudności;
 • gorączka;
 • wrażliwość na światło (światłowstręt);
 • zaburzenia świadomości;
 • senność;
 • Napady padaczkowe.

Jeśli choroba staje się ciężka, może rozwinąć niedowład i paraliż, sztywność karku, śpiączkę, zmiany we krwi i płynie mózgowo-rdzeniowym, co wskazuje na proces zapalny. Pomóc zdiagnozować punkcji płynu mózgowo-rdzeniowego i rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. objawy mózgowe w chorobach zapalnych mózgu i testów klinicznych można wykryć dość wyraźnie przyczyny i czynnika sprawczego i wyznaczyć leczenia farmakologicznego.

toksycznymi uszkodzeniami

Mózg potrzebuje stały dopływ tlenu i substancji odżywczych, które otrzymuje się z krwi. Ale w ten sam sposób, w upadku mózgu i niepotrzebnych substancji – toksyn i trucizn, które w jakiś sposób dostał się do krwi. Rozwijanie toksyczne uszkodzenie mózgu. Eksperci zidentyfikować dwa problemy z tym warunkiem:

 • encefalopatia toksyczne;
 • entsefalopolineyropatiya.

Organizm nie ma znaczenia, jak toksyny dostał do niego, silnie reaguje na takiej inwazji. Przede wszystkim toksyczne zatrucie wpływa na komórki mózgu. Szczególnie niebezpieczne długotrwałe działanie substancji toksycznych, podczas zmiany mogą być nieodwracalne. Substancje, które mają niekorzystny wpływ na ludzki mózg, są to:

 • alkohol;
 • substancje narkotyczne pochodzenia roślinnego lub syntetycznego;
 • metale ciężkie;
 • pewne grupy leków, albo przez dłuższy niekontrolowanego odbioru;
 • trucizny.

Mózgowych objawów uszkodzenia mózgu, przy ekspozycji na działanie substancji szkodliwych i trujących są następujące:

 • bóle głowy;
 • nudności;
 • zawroty głowy;
 • zaburzenia świadomości.

W tego rodzaju uszkodzenia mózgu koniecznie przejawiać zaburzenia ogniskowej. Eksperci podzielić je na trzy grupy:

 • móżdżku-przedsionkowy skomplikowane – tzw uczucie odurzenia;
 • gipotolamichesky skomplikowane – objaśnia naruszenie podwzgórza – części mózgu, która kontroluje działanie homeostazę i neuroendokrynnych całego organizmu;
 • pozapiramidowe skomplikowane – naruszenie czynności ruchowej mięśni szkieletowych.

Toksycznymi uszkodzeniami diagnozować wykrywania substancji toksycznych, jak również sprzętu metod, takich jak MRI.

zapalenie opon mózgowych

Neurologia osobny akapit pasemka takich chorób jak zapalenie opon mózgowych. относится к воспалительно-вирусным поражениям нервной системы и головного мозга, но имеет свои характеристики и последствия. Chociaż jest to związane z infekcją wirusową zapalnych układu nerwowego i mózgu, ale ma swoje własne cechy i konsekwencje. Tak więc, gdy Menig, co to może być, wpływa pochewki mózgu, zamiast mózgu i rdzenia kręgowego. Eksperci zidentyfikować dwa typy opon mózgowo-rdzeniowych:

 • zapalenie opon mózgowych;
 • pachymeningitis.

Określenia te odnoszą się do chorób zapalnych i miękkich pajęczynówki opon mózgowych i twardą skorupę, odpowiednio. общемозговые симптомы. Dla każdego typu opon mózgowo-rdzeniowych jest typowe, że mózgowych objawów choroby. Neurology określa wiele sposobów stopniowanie meningo chorobach, z których jeden jest oparty na identyfikacji czynnika sprawczego – patogenu. общемозговые симптомы при менингите. W zależności od choroby VOSA będzie objawiać obraz kliniczny i mózgu objawy zapalenia opon mózgowych.

 • Meningokokowe zapalenie opon mózgowych charakteryzuje się nagle, temperatura ciała wzrasta gwałtownie, ból głowy, wymioty i często w wyniku podwyższonego ciśnienia śródczaszkowego. Dla tego rodzaju charakteryzuje pewnych pozycjach, które dają lekarzowi możliwość natychmiastowego sugerować odpowiednią diagnozę – głowica wyrzucane do tyłu ramiona połączone są z żołądka, który jest wsunięty, a tył jest łukowata. To tak zwane objawy oponowe uszkodzenia mózgu. W przebiegu choroby pojawiają się zaburzenia świadomości – delirium, splątanie, paraliż, śpiączka może rozwinąć. Pristupopobraznye pojawiają się drgawki, z których niektóre mogą być śmiertelne.
 • Surowiczego zapalenia opon jest spowodowane przez enterowirusy i polio. Na ten rodzaj choroby charakteryzuje się następującymi objawami mózgowymi: bóle głowy i wymioty po prodormalnogo okresie choroby, gorączki, rozwijać wspólne objawy zapalenia opon mózgowych – Neck stres, łukowate plecy. Dla tego rodzaju choroby, rodzaju patogenu, m.in. gruźlicę i wirusowe zapalenie opon mózgowych.
 • Zapalenie opon mózgowych jest spowodowane przez wewnątrzkomórkowe pasożyty pierwotniakowe. Ten typ choroby charakteryzuje początkowy wygląd ból mięśni i stawów, wysypka typu odrze, wzrost niektórych gruczołów chłonnych. Następnie są objawy mózgowe, takie jak ból głowy i wymioty i objawów oponowych – sztywność karku, zgiętymi nogami.

Każda forma zapalenia opon mózgowych jest niebezpieczne, ponieważ przyczyną choroby jest bardzo trudne do wykrycia we wczesnym stadium choroby. Sformułowanie właściwej diagnozy wymaga pewnych zdarzeń medycznych – pobieranie próbek płynu mózgowo-rdzeniowego, nazywa się nakłucie lędźwiowe. To pozwala na zidentyfikowanie czynnika sprawczego i wyznaczyć wysoką jakość leczenia. Zapalenie opon mózgowych jako niebezpieczne dla jej powikłań w wyniku nie terminowe zainicjowanego odpowiedniego leczenia lub niewłaściwego leczenia.

Diagnozowanie problemu

Niektóre objawy mózgowe bezwzględna większość zwykłych obywateli postrzegane jako nieistotne, a przejściowy związany z problemami w życiu. Bóle głowy i nudności – z pereutomlyaemostyu, nieodpowiednia dieta, stres. I większość z nich nie zwracać uwagę na nich, biorąc leki objawowe i nie myśląc o poszukiwaniu punktu początkowego problemu. Ale w miarę upływu czasu, objawy mózgowe rozwijają, istnieją oznaki ogniskowych uszkodzeń mózgu, problem staje się istotne, ale często czas dla niej odpowiedni adres pojawi przegapić. W diagnozowaniu problemów neurologicznych powinna wykorzystać wszystkie możliwe sposoby, które współczesna medycyna – od różnego rodzaju analiz do sprzętu diagnostycznego MRI typu CT. W sam raz, aby umieścić prawidłowa diagnoza pozwoli leczyć choroby bez konsekwencji dla zdrowia i życia ludzkiego.