424 Shares 6645 views

Jak rzucawka mają koty w domu?

gorączka mleka lub rzucawka, u kotów – choroba z ostrych ciężkich objawów neurologicznych, które mogą rozwijać u zwierząt ciężarnych lub karmiących. Najczęściej choroba ta dotyka koty we wczesnym okresie poporodowym. Ważne jest, aby rozpoznać chorobę i rozpocząć leczenie racjonalnej ochrony PET od ciężkich powikłań i uratować mu życie.


Przyczyny i mechanizmy rozwoju choroby

W ciąży, występują wyraźne zmiany, w ramach którego organizm wapnia matki jest przeznaczana na szkielecie kocięta formacji w łonie matki. Podczas wchłaniania i przepływ tego składnika w kości i mięśni odpowiedzialnego hormonu przytarczyc (produkuje przytarczyc).

Czasami pod koniec ciąży lub po urodzeniu, że żelazo nie może być zrekonstruowany i zapewnić zwiększone zapotrzebowanie na wapń kotów. W wyniku tego, że nasyca się tylko mleka, ale nie jest to zwierzę. Procesy te wyjaśnienia mechanizmu choroby, a ich badanie pozwala nam zrozumieć, jak rozwijać rzucawka u kotów po urodzeniu. Leczenie tej choroby polega spoczynku i nasycenia wapnia organizm.

Przyczynić się do rozwoju rzucawki niedożywieniem i choroby układu pokarmowego, z powodu których zakłóconego wchłaniania wapnia. Najczęściej, to patologia występuje u pierwiastek zwierząt. Ze skłonnością do jej kotów, który spłodził wiele kociąt, ponieważ mają one potrzeby wapnia są jeszcze wyższe.

objawy

Istnieje kilka charakterystycznych objawów, które występują z tą chorobą, jak rzucawki u kotów po urodzeniu. Objawy zwierzęcia w pierwszym dniu po pojawieniu się potomstwa są zazwyczaj następujące elementy:

 • niepokój;
 • wysuszenia błon śluzowych;
 • dziwny stosunek do swoich kociąt (zamiast opiekuńczych kot może uciec od nich lub przeciągnij je nieustannie z jednej kryjówki do drugiej);
 • skurcze mięśni;
 • duszność;
 • stałe szerokie uczniowie i ich brak odruchu zwężenia nawet w jasnym świetle.

Później Objawy te rzucawka może dołączyć drgawki, wzrost temperatury ciała do 40 ° C i powyżej, omdlenia. Na pierwszych objawów trzeba pokazać kota do weterynarza w celu ustalenia dokładnego planu rozwoju diagnozowania i leczenia. Lekarz jest ważna dla dokonania diagnostyki różnicowej z padaczką i tężcowi i oceny ciężkości choroby. Jest to konieczne, aby określić, czy zwierzę jest w potrzebie leczenia szpitalnego, lub może zapewnić opiekę w domu.

Pierwsza pomoc dla zwierząt

Przed przybyciem lekarza weterynarii kota trzeba udzielić pomocy w nagłych wypadkach. Zwiększy to szanse na odzyskanie i korzystny wynik. Ponieważ stan przedrzucawkowy u kotów może rozwinąć się w ciągu kilku godzin, po czym musimy działać szybko. W domu, możesz pomóc w ten sposób:

 • tymczasowo odizolować chorych zwierząt z kociąt;
 • zapewnienia pełnej reszty dla kotów;
 • w pomieszczeniu, w którym zwierzę powinno być stonowane światła i świeżego powietrza;
 • w podwyższonej temperaturze w swoim organizmie może być zmniejszona za pomocą mokrych ręczniki lub chłodzenia lodem, opakowanie zawinięte do tkanin;
 • w konwulsjach zwierzę musi być podparte przez poduszki, koce, więc nie trafił i nie zraniony podczas ataku.

Cubs muszą zapewnić sztucznego odżywiania, jak stan przedrzucawkowy karmiące koty jest przeciwwskazaniem do karmienia piersią. Kocięta muszą być przechowywane w oddzielnym pomieszczeniu, dopóki nie zostaną wyleczone z matką, więc nie przypadkowo je zranić.

Leczenie glukonian wapniowy

Naruszenie absorpcji wapnia i samozatrucia ciała, ze względu na akumulację w poporodowym wyładowania w macicy prowadzi do chorób, takich jak stan przedrzucawkowy u kotów. Leczenie w domu powinny być etiotropowych, czyli wyeliminować przyczyny. Podstawowym lekiem w celu skompensowania niedoboru mikroelementów brakującej – jest glukonian wapnia. Po konsultacji z weterynarię można podawać domięśniowo własnego domu.

Dawka glukonian wapnia musi ustalić lekarz, średnia bańki rzucawka zaleca domięśniowe podanie 1 ml 10% roztwór w 40 minutowych odstępach czasu tak długo, jak typowe objawy wstrzymane.

Aby wyeliminować zwierzę obrzęk może być dodatkowo przypisana „prednizolon”, a następnie wyeliminować skurcze mięśni – „Drotaverinum” ( „No-Spa”). Po usunięciu ostrych objawów kota typowo podaje się domięśniowo glukonian wapnia dwukrotnie – rano i wieczorem – 1 ml przez 7-10 dni.

Co więcej możesz pomóc w domu?

Ponieważ koty rzucawka towarzyszy nagromadzenie toksycznych metabolitów w organizmie, zwierzę musi być zapewnione leczenie detoksykacji. W domu, można to zrobić za pomocą obfitym piciem. Metoda ta wymiana śliny oraz eliminacja toksyn jest analogiem wlewu szpitala.

Kot powinien być w spokojnym miejscu, z dala od światła i ostrymi dźwiękami. Zwierzę nie powinni czuć presję i stres, jak te warunki mogą prowadzić do pogorszenia i częste drgawki. Konieczne jest, aby monitorować stan piersi, kilka razy dziennie, aby sprawdzić na ich ból i obecność uszczelek. W razie potrzeby, mleko może być lekko podtsezhivat zapobieganie rozwojowi chorób współistniejących – zapalenie sutka.

Odzyskanie zdrowia kota

Rzucawka wyczerpując kota, a nawet po całkowitym uzdrowienie jej ciało potrzebuje w troskliwy i wsparcia. Home ulubiony potrzebuje zrównoważonej diety, to musi produkty mleczne (najlepiej, jeśli będą one jedną trzecią całkowitej dziennej żywności) codziennie uczestniczyć.

Należy brać witaminę mineralnego z wapniem, który można podnieść do weterynarza. Po odzyskaniu zwierzęta trzeba delikatnie, aby nie drażnić go i nie obudzić się, czy on śpi. Kocięta pożądane, aby całkowicie przekształcić do sztucznego karmienia kota znowu nie rozwijać niedoboru wapnia.

W niektórych sytuacjach, choroba nie może być leczona w domu?

Rzucawka – choroba, która bez odpowiedniego leczenia może prowadzić do śmierci zwierzęcia. Kot może umiera z powodu wysokiej temperatury ciała (powyżej 41 ° C), albo z powodu zmian w mózgu i środka depresji oddechowej.

Są to objawy rzucawki u kotów, które wskazują na ciężką chorobę i konieczność leczenia szpitalnego. Jeżeli po rozpoczęciu terapii w stanie zwierzę przez kilka godzin nie poprawić, może to oznaczać konieczność wlewu dożylnego leku.

W przypadku długotrwałego gorączka, która nie wysiąść leków i przy użyciu metod domowych, kot, też zaleca się, aby być hospitalizowany. To trzeba zrobić, aby uniknąć zniszczenia struktur białkowych i rozwoju ciężkich napadów. W szpitalu możliwe jest wprowadzenie leku pod kontrolą EKG, co pozwala czas, aby wykryć anomalie kardiologiczne i zacząć radzić sobie z nimi.

profilaktyka

Dużą rolę w zapobieganiu takich niebezpiecznych zjawisk jak rzucawki u kotów odgrywania pełnej zbilansowanej diety w czasie ciąży. Powinien on być nie tylko niedobór wapnia, ale także jego nadmiar. Dostarczanie dużych dawek tego elementu do korpusu żywności podczas ciąży potomstwo może prowadzić do wadliwego działania przytarczyc i stać się pośrednią przyczyną zaburzeń metabolicznych w przyszłości.

Jeśli zwierzę w ostatniej urodzenia już zdiagnozowano rzucawki, przerwa przed kolejnym ciąży powinny starać się zwiększyć. Szczególną uwagę w tym przypadku, należy zająć się kwestiami żywności i niezbędnego czasu, aby zdać egzamin weterynarii.