637 Shares 2997 views

Excel: metody odzyskiwania plików uniwersalny

Dość często, wielu użytkowników arkusza kalkulacyjnego Excel edytorze do czynienia z problemem, gdy z powodu awarii systemu lub aplikacji sam stworzył w swoich plikach nie są przechowywane lub są uszkodzone tak, że potem nie można otworzyć. W zasadzie w odzyskiwaniu plików Excel można wykonać na kilka sposobów. Rozważmy każdy z nich. Wystarczy pamiętać, że nie ma nic szczególnie trudne w takich procedur tam, a każda z metod wymienionych poniżej w jego własnego dobra. Jednak po kolei.


Odzyskaj niezapisane pliku Excel

Zacznijmy od najbardziej banalnych sytuacjach, gdy użytkownik po prostu nie zachowało dane wejściowe czasu w edytorze i awarii systemu. Co zrobić, jeśli nie było zbyt wiele informacji, a następnie wprowadź je ponownie po prostu nie mają czasu lub możliwości?

Do takiej sytuacji nie powstać, konieczne jest, aby dać trochę porad: pre-aktywacji funkcji autozapisu. Później (po ponownym uruchomieniu programu po krytycznej awarii), aplikacja oferuje się przywrócić plik w określonym momencie. Nawet jeśli nie nadano nazwę, co dzieje się w tej chwili oszczędności.

Dla dalszego rozwiązania jak przywrócić niezapisany plik Excel 2016, które są potrzebne, aby przejść do sekcji Ustawienia w menu Plik, otwórz program, a w nowym oknie przejdź do linii zachowania po lewej stronie. Po prawej stronie znajduje się punkt automatycznego oszczędzania. Domyślnie dziesięć minut narażone. Określ własną wartość (na przykład, 1 minuta) i zastosować zmiany. W niektórych przypadkach jednak może spowolnić pracę autozapisu redaktor, ale dlatego, że w przypadku niezastosowania się do odzyskania może być duża część danych. Ogólnie rzecz biorąc, nie należy lekceważyć możliwości trybie auto-save.

Odzyskiwanie uszkodzonych plików programu Excel przy użyciu standardowych narzędzi kalkulacyjnych

Rozważmy teraz uszkodzonych plików, niezależnie od powodów, standardowa metoda nie może być otwarte. W programie Excel odzyskiwania plików może być wykonywane przy użyciu jednego triku, który niewiele osób wie.

Tak więc, należy uruchomić edytor i z głównego menu otwiera polecenia otwarcia standardowego pliku (łatwiej to zrobić za pomocą kombinacji Ctrl + O). Pojawi się okno wyboru obiektu. Znaleźć to, czego potrzebujesz, a nieco niżej w trybie okienkowym wybrany jest odkrycie i odzysku. Aplikacja będzie próbował otworzyć uszkodzony plik wymagany, więc automatycznego korygowania błędów.

Korzystanie biurowy OpenOffice Calc analogowe

Czasami zdarza się, że w odzyskiwaniu plików Excel nie działa. Co zrobić w tym przypadku? Można użyć alternatywnego programu OpenOffice Calc, który jest kompletnym analogiem Excel, chociaż jego bezpośredniego konkurenta.

W zasadzie, działanie na otwarcie pliku z jego automatycznego przywrócenia są identyczne, tylko typ pliku trzeba wybrać .xls przedłużacza. I ta opcja odzyskiwania z kont nie mogą być dyskontowane.

Specjalne narzędzia

Teraz kilka słów o specjalistycznych zastosowaniach, które były pierwotnie przeznaczone do odzyskiwania dokumentów biurowych, kiedy oni mieli problemy. Jednym z najpotężniejszych narzędzi jest program do odzyskiwania plików Excel, zwane Recovery for Excel (to jest wliczone w podstawowym OfficeRecovery pakietu).

Tutaj też wszystko jest proste. Uruchom narzędzie i kliknij odzyskiwanie Odzyskiwanie kopanie, a następnie wybierz z listy żądany plik, a następnie ten sam przycisk na panelu górnym aktywuje proces odzyskiwania. Po zakończeniu plik można otworzyć w edytorze arkuszy kalkulacyjnych.

Innym doskonałym narzędziem – Cimaware OfficeFIX. To działa nie gorzej niż poprzedni, i używa tego samego algorytmu. Po uruchomieniu aplikacji należy wybrać narzędzie ExcelFIX, naciśnij przycisk Start i przejdź do sekcji odzyskiwania. Pozostaje, jak w poprzednim przypadku, wybierz plik i uruchom tabeli i proces odzyskiwania naprawić błąd. Po tym, odrestaurowany obiekt, można (widok przycisk), a następnie, że tak powiem, „ponownie zapisać” (przycisk Go To Save).

odzysk online

Ale to nie wszystko. Do odzyskiwania plików Excel mogą być wykonywane za pomocą specjalnych zasobów online, które są teraz w Internecie można znaleźć mnóstwo. Jak zwykle, wszystko sprowadza się do faktu, że użytkownik po zalogowaniu się do serwisu przy użyciu partycji odzyskiwania i załadować plik. Jedynym problemem jest to, że może pojawić się link do pobrania wersji demo zrekonstruowanym obiekcie w trybie Free na końcu procesu. Aby pobrać cały plik, będzie musiał zapłacić. W ten sposób, za pomocą tej metody dla wielu użytkowników jest niedopuszczalne.

zamiast wniosku

Przeanalizowaliśmy główne sposoby, aby przywrócić dokumentów biurowych tabeli. Począwszy od wyniku, możemy zauważyć, że najlepiej jest najpierw spróbować funduszy własnych edytora lub alternatywę, a dopiero potem, jeśli to nie działa, należy zasięgnąć pomocy specjalnego narzędzia. Nie należy również zapominać, aby ustawić automatyczny zapis. Rzeczywiście, w tym przypadku, aby odzyskać pliki w trybie ręcznym nie trzeba będzie w ogóle. Aha, a co do zasobów internetowych, myślę, że bardzo niewiele osób będzie z nich korzystać tylko ze względu na proces płatności. Jednakże, jako opcja w ostateczności, gdy plik źródłowy nie może być przywrócony całkowicie przez któregokolwiek z powyższych środków, a informacje są bardzo ważne, metoda ta jest stosowana jest nadal możliwe. Co do wyboru wszystko opisane, zależy od ciebie.