307 Shares 6521 views

Mysz nie działa na laptopie – nie tak straszny i wszystko!

Często jest tak żenujący moment podczas pracy na komputerze przenośnym, gdy zdajesz sobie sprawę, że mysz nie działa na laptopie. Możliwe przyczyny usterek można ustawić, ale mogą być warunkowo podzielić na dwa rodzaje: sprzęt i oprogramowanie. Szukaj problemu w pierwszym etapie konieczne jest w pierwszej kolejności. Jeśli wszystko jest dobrze z nimi, a następnie można przejść do drugiego etapu, w którym oprogramowanie wyboru, jako system i stosowane. Najważniejsze jest, aby zrozumieć, że jeśli mysz nie działa na laptopie, nie panikuj, nic strasznego się nie stało. Problem ten może być rozwiązany całkowicie na własną rękę.


Test manipulator

Należy zacząć od sprawdzenia operacyjności manipulatora. Aby to zrobić, musi być podłączony do innego portu notebooka. Jeśli żądany efekt nie zostanie wniesione, a urządzenie nieefektywne, następnie dalej swoją kontrolę na innym komputerze. Jeśli to nie działa, to najprawdopodobniej, że w końcu się zepsuje. Jak pokazuje doświadczenie, to lepiej kupić nowy niż naprawiać stary.

Wyjątkiem w tym przypadku stanowić kontrolerów bezprzewodowych. Być może baterie są wyczerpane i należy je wymienić. Ale jeśli podłączyć do innego komputera, mysz nadal pracował, to problem jest w komputerze przenośnym, a sam manipulator nie jest uszkodzony.

Sprawdź porty

Jeśli nie działa mysz na laptopie, należy również sprawdzić porty komputera. Zazwyczaj te urządzenia wejściowe są podłączone do portu USB znajdującego się na placu. Kilka z nich na laptopie. Wystarczy uzbroić podłączony do innego takiego złącza i sprawdzić, czy wynik. Jeżeli mysz działa, problem z portem. W tym przypadku ma to sens, aby to mobilny komputer do punktu serwisowego, który zastąpi port dotkniętych za pomocą specjalistycznego sprzętu.

sterownik skanowania

Nieprawidłowe ustawienia oprogramowania może doprowadzić do tego, że można zauważyć, że mysz nie działa na laptopie (hamulce podczas ruchu, na przykład). W tym przypadku, należy postępować w następujący sposób (mysz nie działa, tylko korzystać z touchpada):

  1. Przejdź do „Start”.
  2. Wybierz „Panel sterowania” w nim.
  3. Tutaj możemy znaleźć „Menedżer urządzeń” i otworzyć go, klikając dwukrotnie manipulatora.
  4. Znajdziemy w oknie, które zostanie otwarte, kliknij przycisk, który zawiera słowo „myszy” (on jeden) i ujawnienia go.
  5. Tutaj «» HID znaleźć skrót. Zaznacz go i usunąć.
  6. Następnie kliknij przycisk „Update” konfigurację Button – rysunek lupą PC (znajdujący się w górnej części okna, pod menu głównym na pasku narzędzi).
  7. Po wyszukiwarka powie, że nowe urządzenie i okazało się, że bezpiecznie zainstalowany.
  8. Podobna manipulacja w tym oknie można dokonać kierowcę-portów USB (przed tym etapie trzeba znaleźć kierowcę na kontrolerze opony – może to być na płycie dołączonej do zestawu lub na oficjalnej stronie producenta).

Jeśli manipulacji bezskutecznie, przejdź do „Panel sterowania” wcześniej zaznaczono drogę i znaleźć tam wybrać „Mouse”. Otwórz ją i sprawdzić prawidłowe działanie urządzenia. W tym przypadku, istnieje nawet możliwość, aby sprawdzić wynik. Jeśli to nie zadziała, i nadal nie działa na myszy laptopa, to poważna usterka i bez pomocy specjalisty w tej sytuacji po prostu nie może zrobić. To ma sens do poszukiwania po tym centrum służba o pomoc. Być może trzeba zmienić konfigurację rejestru lub ponownej instalacji systemu operacyjnego.

wniosek

Jeśli mysz przestała pracować na laptopie, to nie panikuj. Nic strasznego się nie stało. Komputer przenośny jest w większości w dobrym stanie i może z powodzeniem pełnić funkcje przypisane do niego. Postępując zgodnie z poprzednio opisanych etapów, można znaleźć przyczynę problemu i starają się go rozwiązać. W skrajnym przypadku, jeśli żądany efekt nie zostanie osiągnięty, można skontaktować się z centrum serwisowym, w którym wysoko wykwalifikowani specjaliści pomogą rozwiązać problem.