550 Shares 2678 views

Jak wprowadzać pokarmy stałe dziecko i kiedy to zrobić

Tak wiele porad i wskazówek na temat jak i kiedy wprowadzać pokarmy stałe dziecko, które czasami zgubić. Każdy mówi, że tylko jego metoda jest poprawna i prawdziwa! Jak zrozumieć gdzie jest prawda? Myślę, że należy zrobić początek na co my – zwierzęta. To brzmi trochę szorstki, lepiej zastąpić termin – ssaki, ale wierz mi, z tego nic się nie zmienia. My – dzieci na ziemi, i to właśnie możemy wychować. Po nasi przodkowie przeżyli również bez większych słoików „Hines” lub „Agusha” bez zaleceń lekarzy i dietetyków. Nawiasem mówiąc, i do tej pory wszystkie osoby mieszkające w naszej klasie (małpy, na przykład). Nie są dręczeni przez pytanie, jak wprowadzać pokarmy stałe dzieckiem. Oni po prostu cieszyć się macierzyństwem i działać w zależności od sytuacji.


Na pytanie, czy dać dziecku spróbować tego, co jemy, kontrowersyjne. Chociaż … obserwować swoje dziecko nie jest moja matka, ale jako obserwator. Dziecko jest wciągana w ustach, spróbuj „na ząb”, lizanie i ssanie po urodzeniu. Nie jesteś zaskoczony? Być może, ze względu na charakter jego pracy jest pierwszym pokarmem, aby przetrwać. Czy mamy prawo do pozbawienia go od niego? Nawiasem mówiąc, należy pamiętać, że kluczowym słowem jest „spróbować” to jest ważne. Głównym pożywieniem dla dziecka – mleko (jak natura przeznaczone), nawet jeśli nie jest to moja matka. Dlatego wprowadzenie komplementarnego karmienia niemowląt, w zasadzie nie powinny być omawiane. Ich głównym pożywieniem – mleko. Teraz o przynęt, a dokładniej o możliwość wypróbowania. Według opowieści naszych babć, matka i dziecko siedzą w tym samym stole (w Rosji zjadła jedną filiżankę), zjadła i dał jej dziecko spróbować wszystkiego. To on zdecydował, to podoba czy nie, chce czy nie. Kwestia , jak wprowadzać pokarmy stałe dziecko po prostu nie wytrzymał. A do czasu mały człowiek był w stanie trzymać łyżkę i miał pomysł, czego potrzebuje, a co nie, a jego ciało było gotowe strawić wszystko, co wbija w jej usta. Zazwyczaj występuje to w przybliżeniu sześć do ośmiu miesięcy. To wszystko zależy od rozwoju fizycznego i psychicznego dziecka. Jednak począwszy od rzeczywistości, konieczne jest, aby przewidzieć, że zasilanie jest obecne, a w dawnych czasach znacznie się różnią. Nasz „stół”, gdzie obficie. Więc jeśli nie fanatyzm zacząć szczepić kultury żywienia dziecka (bez kiełbasy i boczku), to odpowiedni moment, on pokocha dynię i jabłka, jogurt i twaróg, co daje natura, nie przygotowane w fabrykach.

Jedyną rzeczą, która podkreślają doświadczonych rodziców, – wprowadzanie pokarmów uzupełniających z warzyw lub owoców powinna być podstawowym, a nie więcej niż 10 ml na miesiąc życia. Mówiąc najprościej, miesięczne dziecko może zostać dodany 10 ml soku jabłkowego lub dyni do wody (nie czysty dać). Sprawiają, że warto nie więcej niż raz dziennie przez kilka dni, dopóki nie uświadomimy sobie, że nie ma alergie lub inne skutki uboczne. Następnie można wprowadzić coś nowego. Z biegiem czasu, nadać mu puree spróbować i olej roślinny. Kiedy okazuje się, że dziecko jest doskonale reaguje na owocach i warzywach różowe policzki i dobry zestaw ciężarków, wprowadź: owsianka zbóż i pieczywa (bułeczki, ciastka, chleb). nie dążyć z tomów. Nawiasem mówiąc, Twoje dziecko może również zrezygnować z nich na rzecz mleka. Pamiętaj, że ma takie prawo. Nie jest konieczne, aby dostosować go do norm i zasad nowych fangled trendów. On wie lepiej niż ty, czego potrzebuje. Użytkownik musi tylko zapewnić mu możliwość spróbować zrobić swoje własne wnioski. Kocham swoje dzieci, proszę mi wierzyć, kwestia, jak wprowadzić stałe pokarmy dziecko – nie najważniejszą rzeczą w życiu. Najważniejsze jest to, że dziecko było zdrowe i szczęśliwe.