779 Shares 7006 views

Orzechy: użyteczne właściwości, kompozycja oraz zastosowanie

Orzechów laskowych – jeden z ulubionych i najczęściej używanych rodzajów nakrętek. Popularność porównanie jest możliwe tylko z orzeszków ziemnych, ponieważ nawet orzechy włoskie z ich ogromną użyteczność i smaku są mniej popularne.


Inne nazwy laskowe – orzech laskowy, leszczyna. W rzeczywistości, wiele gatunków leszczyny, jej odzyskać kilka wieków, ale stał się jednym z najlepszych orzechów laskowych.

Przydatne właściwości dostępne w orzechy, może być długa lista. Te nakrętki są pyszne, pożywne i wartościowe. Jakość leczniczych surowców użytych do wszystkich części rośliny: rdzeń powłoki, oblewanie, pyłki, kora, korzenie, pędy i listowie. Drewno sprawia, że trwałe i piękne meble, które odróżniają właściwości dekoracyjne. Pędy laskowe wykorzystywane są do koszy i innych wyrobów tkackich.

Laskowy bardzo kalorii: 100 g orzechów zawiera około 700 kcal. Pożywny orzechów laskowych czekolada, chleb i produkty mleczne w kilka razy.

Jak przydatne laskowe?

Przydatne właściwości ze względu na swój bogaty skład leszczyny. Laskowy zawiera szereg cennych tłuszczu (około 70%), zawiera aminokwasy i białka, trawieniu przez organizm z łatwością, węglowodany, cukry naturalne, skrobia.

Ponieważ w tym nakrętki trochę węglowodanów, nawet tak duża zawartość tłuszczu nie wolno używać tego produktu do tych, którzy oglądają swoje dane – w rozsądnych ilościach laskowe można jeść prawie wszystko.

jądra orzecha laskowego zawierać wszystkie 20 aminokwasów niezbędne do ciała i PP, witaminy A, E, C i grupy B.

Ogromna ilość minerałów zawiera orzechów laskowych. Użyteczne właściwości jego oczywiste, ponieważ ma wiele potasu, magnezu, fosforu, siarki, fluoru, cynk i mangan, lecz również miedź, żelazo, sód, jod, chlor, kobaltu. Hazel żelaza więcej niż w owocach, mięs i warzyw.

Wszystko to sprawia, orzechów laskowych doskonałe źródło energii dla organizmu. Wielu z nich z powodzeniem zastąpić produkty pochodzenia zwierzęcego, zwłaszcza mięso tłuste.

Laskowy: użyteczne właściwości i zastosowanie w medycynie

oleju z orzechów laskowych zawiera kwasy tłuszczowe – stearynowy, palmitynowy, oleinowy; chronią serce i naczynia krwionośne przed uszkodzeniami, zapobiegają gromadzeniu się cholesterolu we krwi, oraz zapewnić prawidłowy rozwój i wzrost wszystkich tkanek organizmu. Z tego powodu, dzieci, młodzieży i młodych osób leszczyny potrzebne w codziennej diecie, a także dojrzałych i starszych jest to niezbędne do utrzymania zdrowia i sił.

Kompleks witaminy B z witaminą E zapewnienia normalnego działania mięśniowy, układ rozrodczy i serce. Witamina E zapobiega pojawianiu się i rozwoju nowotworów, a więc uznany profilaktyczne medycznego z rakiem.

Karotenoidy, flawonoidy i sterole roślinne – substancje, które mają wysoką aktywność biologiczną. Przyjmowany, pomagają osoby wolne i łatwe do przenoszenia, pomaga utrzymać zdrową wagę.

Ponadto, orzechy mają substancje, które mogą oczyścić organizm, wzmacniają układ odpornościowy, usuwa toksyny i produkty przemiany materii.

Wiele osób wie, unikalne właściwości antynowotworowe laskowego.

Naukowcy odkryli, że ekstrakt z orzecha zawiera substancje dawna znany ze swoich właściwości przeciwrakowe (taksolu). Wcześniej ten materiał został przygotowany wyłącznie z kory cisu unikalnej, uprawy na wybrzeżu Pacyfiku. Taksol jest stosowany w leczeniu raka piersi, płuc i jajników. Orzechy zawierają niniejszą substancję tyle i kory cisu.

Jeśli codziennie jeść 30 gramów orzechów laskowych, co znacznie zmniejsza ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego. I laskowych łagodzi nerwice, przewlekłe zmęczenie, niedokrwistość, cukrzyca; jest przydatny również dla otyłości, powiększenie prostaty, żylaki i ciężkiego wysiłku fizycznego, zakrzepowe zapalenie żył i problemy z naczynkami, gdyż połączenie białka i witamin ma korzystny wpływ na wszystkich narządach i tkankach organizmu. Zastosowanie piwne uniemożliwia wzrost gruczołu krokowego.

Zawarte w piwnymi nienasyconych kwasów tłuszczowych poprawić funkcjonowanie mózgu i ośrodkowego układu nerwowego. Nawiasem mówiąc, ten jest z powodzeniem stosowany przez producentów słynnej czekolady z orzechami, którego hasło reklamowe brzmi „atakuje mózg”.

Bardzo przydatna laskowego z kamicą moczową. I podczas używania go z miodem można leczyć zmęczenie i niedokrwistość. Starożytni greccy sportowcy często używają takich sochetanie- pomógł wygrać bitwy i zawody sportowe.

A jeśli dodać miód piwne i morele, w zakresie korzystania z tej mieszaniny regularnie, naczynia krwionośne i serce będzie zawsze zdrowy, metabolizm wraca do normy, a moc młodości i utrzymują się dłużej.

Napar z liści leszczyny często w medycynie ludowej stosowany jako dobry moczopędny herbata – oprócz jego dobrego smaku, ma właściwości regenerujące, korzystny wpływ na pracę żołądka, wątroby i jelit.

Kora roślin doskonale pomaga owrzodzeń troficznych, czerwonki, hemoroidy, reumatyzm, przeziębienia. Wszelkie produkty i preparaty z orzechów laskowych, włączając olej z orzeszków ziemnych, są skuteczne w redukowaniu funkcji seksualnych i leczenia przewlekłego zapalenia oskrzeli.

Laskowy: Przydatne właściwości orzechów zostały wykorzystane w kosmetologii

Często, orzechy laskowe i preparaty na bazie tej nakrętce jest stosowany w kosmetologii.

Na przykład, można wcierać w skórę głowy oleju z orzechów laskowych, ale również zaleca się stosować wywar z liści leszczyny na umyciu ich wypadaniu. To wspomaga gojenie i wzrost włosów, nabywanie zdrowego, pięknego wyglądu.

olej z orzechów laskowych dobrze się wchłania, nadając skórze piękny, świeży wygląd i doskonale odmładza skórę.

Korzystanie z orzechów laskowych w gotowaniu

Orzech laskowy jest często stosowany w kuchni, aw przetwarzane i surowe, w sosach, sałatki, warzywa, dania mięsne i rybne, ale najczęściej jest stosowany do przygotowania deserów, ciast i słodyczy. Dodaj orzechy ziemne mogą być ciasta i torty.

Laskowy stosowany w produkcji kremów, czekolady, pasty orzechowej, likierów, czekoladki.

Wiele osób wie kaukaska uczta w oparciu o orzechów laskowych – czurczchela. Produkt przechowuje się przez dłuższy czas, nie zawiera środków konserwujących, ma korzystny wpływ na stan naczyń i serca, obniża poziom cholesterolu, prowadzi się pod ciśnieniem normalnym, stymuluje przemianę, zmęczenie i zwiększa aktywność mózgu.

Jak widać, z orzechów laskowych zawiera wiele cennych i użytecznych substancji, możliwe jest dosłownie wszystko, bo nie ma przeciwwskazań do stosowania, istnieją pewne ograniczenia. Tak więc, w otyłości, przewlekłej choroby wątroby i cukrzycą w diecie pożądane jest zmniejszenie ilości orzechów laskowych i użyć go nieco mniej.

Normą jest, jeśli ktoś używa nie więcej niż 50 gramów orzechów dziennie.

Orzechów laskowych – unikalny produkt z natury, a to jest po prostu niemożliwe do obejścia ich uwagę. Weź go do jedzenia prawidłowo i umiarkowanie, i być zdrowe!