102 Shares 7251 views

Jak doszło do pożaru silnika

Destrukcyjna siła ognia, to nie ma znaczenia, były klęska żywiołowa lub wynikają z ludzkiej nieostrożności, zawsze przynosi mężczyznę w zachwycie. Od pierwszych drewnianych miast walczących z ogniem był jednym z głównych prywatnej i bezpieczeństwa publicznego. Jeśli na początku pierwszych narodów i dużych osiedli z elementami walki, „cały świat”, służby specjalne zaczęły pojawiać się w czasie.


Sprzęt strażacki i sprzęt dla setek wieków zmieniła swój wygląd i funkcjonalność. Będziemy rozmawiać o jednym z najważniejszych atrybutów służb bezpieczeństwa – pojazdów silnikowych. wóz strażacki, być może – najbardziej uderzający symbol jednostki specjalnego przeznaczenia.

Historia

W Rosji pierwsze jednostki do walki z ogniem pojawił się w XVI wieku, za panowania Iwana Groźnego (Iwan V). Jednak oficjalny serwis, byli dopiero w połowie XVII wieku, jak to zostało następnie został wydany odpowiedni dekret podpisany przez cara Aleksieja Michajłowicza. Pierwsza próba (należy stwierdzić bardzo skuteczne) regulują pracę strażaków był „Tabela szeregach.”

Jeśli chodzi o wykorzystanie sprzętu do gaszenia pożaru, pierwsze urządzenie było prymitywne pompy, które mogą pompować wodę do punktu zapłonu. To pozwoliło na zwiększenie efektywności i szybkości bardzo hartowania. Wzrost w dziedzinie starożytnych miast wymagają komplikuje strukturę i zwiększając swoją mobilność. zbiorniki wodne i pompy, karmić ją „położyć na kółkach”. Takie konstrukcje są przenoszone z końmi.

Kiedy i przez kogo został wynaleziony przez pierwszy wóz strażacki? W odpowiedzi na to pytanie reprezentują różne źródła danych. Niektóre mowa amerykańskiej Paul Hodge, który przedstawił w 1841 roku dla jednostek samochodowych parowe do gaszenia pożarów. Inni dają palmę do konstruktora Mojżesz Cincinnati, również mieszka w USA. Jego wóz strażacki został przedstawiony w 1851 roku obywatelom. Jeśli chodzi o wydarzenia krajowe, są trochę „późno”. Pierwszy wóz strażacki Rosji został wydany jedynie w 1904 r.

W ciągu następnych dziesięcioleci, inżynierów do opracowania technologii dla jednostek specjalnych rozpoczął szybki wyścig, aby stworzyć bardziej doskonałe i funkcjonalne pojazdy specjalne. Ambulanse, zdjęcia są łatwe do znalezienia w Internecie, który odbył się wielki sposób. Dziś jest – całe kompleksy, które pozwalają nosić ton wody, podłączone do sieci wodociągowej w miejscu do ewakuacji ludzi z wysokich budynków itp

Istnieje kilka rodzajów transportu, łączny termin „fire truck”. Większość przypadków – tankowiec wyposażony w pompy doprowadzającej wodę pod ciśnieniem i węży strażackich. Jest on zdolny do przenoszenia do 4 ton wody i posiada zbiornik dla utworzenia roztworu piany.

Maszyny specjalne – bardziej wyrafinowanych systemów mobilnych, które są wykorzystywane do wykonywania dodatkowej pracy do gaszenia ognia (pożary kompleks wieżowców w niebezpiecznych fabrykach, itp.) Wśród nich jest samochód w celu usunięcia dymu z pomieszczeń, drabin przenośnych, urządzeń do komunikacji między działami. Transport Auxiliary zapewnia nieprzerwane działanie straży pożarnej, zatankować, dokonać niezbędnych napraw urządzeń.