486 Shares 1085 views

Atrakcje Torzhok: co zobaczyć?

Małe i przytulne miasteczko Torzhok została założona w 1139 roku – w czasie, gdy po raz pierwszy wspomniano w starożytnych kronikach. Położenie miejscowości nad brzegiem Twerca nie została wybrana przypadkowo. Nowogród kupcy założyli miasto u zbiegu dwóch rzek i na skrzyżowaniu wodnych i szlaków handlowych gruntów, co pozwoliło miastu rozwijać i rosnąć.


Główne atrakcje Torzhok – połączenie zabytkowej architektury miasta, kościołów i klasztorów od wzgórz i spokojnym pięknem natury centralnej Rosji. Tu, w małym obszarze zebrano wiele niezapomnianych miejsc i atrakcji, które przyciągają turystów i miłośników kultury antycznej.

Kilkanaście kościoły i świątynie znajdują się w miejscowości Torzhok. Atrakcje, które są zdjęcia uderzające piękno, nie są w najlepszym stanie, ale nie traci na wartości. W połączeniu z naturalnym pięknem, by stworzyć niepowtarzalny i niezapomniany krajobrazy i widoki na miasto.

Torzhok przez Federal Highway podłączenia Moskwie i Petersburgu. Nawet z okien samochodu, można zobaczyć niektóre z zabytków Torzhok. Na drodze most oferuje wspaniałe widoki na klasztor św. kamień budowlany bezprecedensowe piękno zdumiewa i zachwyca turystów, zmuszając do zatrzymania zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Klasztor został zbudowany w 1039 i jest jednym z najstarszych budynków kościelnych. Jest on wykonany z kamienia i składa się z kilku budynków. W tej chwili, to odrestaurowany i otwarty dla publiczności tylko kościoła Vvedenskaya.

Inne atrakcje Torzhok – Katedra Przemienienia i kościół Zwiastowania i Zmartwychwstania Nunnery. Ze względu na bogactwo zabytków starożytnej architektury, architektury sakralnej i miasto otrzymało oficjalny status pomnika „Urban”.

Atrakcje Torzhok – to nie tylko zabytki architektury, ale także przykłady wielkiej sztuki autorstwa lokalnych hafciarek. sztuka ludowa jest czczony od wieków i opracowane do tej pory. Od czasów starożytnych, to miasto słynęło poręczne ludzie, którzy haftowane złotem wątku oszałamiające piękno obrazów i ikon. Złoty haft obchodzi miasto i teraz – tutaj działa Muzeum Złota haft, gdzie turyści szeroką gamę ozdób i prezentów dla każdego smaku i budżetu.

To nie iść bez kulinarną legendy, która mówi o historii pysznych atrakcji Torzhok – pozharsky kotlety. Mówi, że na drodze cesarza Aleksandra I rozliczane inn pozharsky, gdzie zatrzymaliśmy się na lunch. Król pragnął kotlety cielęce, ale spiżarnia nie posiadają niezbędną mięsa. Sytuacja została uratowana przez córkę właściciela, ugotować smaczne danie z kurczaka, który jest bardzo przyjemny do cesarza.

Podczas podróży przez miasto Torzhok użytecznego turystycznej mapie z punktów orientacyjnych. Pomoże to orient w przestrzeni i powiedzieć, co miejsca są w pobliżu. Spacerując po mieście, można podziwiać spektakularne widoki matki natury i towarzyskich z mieszkańcami. Są bardzo przyjazne!