632 Shares 5249 views

Rozmiar M w historii ludzkości

Nikt nie myślał, że kilka wieków temu coś takiego jak rozmiar ubrania, po prostu nie istnieje. Jeśli o świcie oddziały człowieka były liście, skór zwierzęcych, tkanka pojawiły się w czasie, z powodu których ludzie zaczęli projektować ubrania, a potem nauczył się wybierać rzeczy na rysunku. Ale wciąż, że ubranie może mieć parametry, które nazywane są, na przykład, rozmiar M, ten nawet wyobrazić sobie nie może. Odzież może sobie pozwolić tylko bogaci ludzie, którzy zatrudnieni krawców, a poszczególne pomiary stworzony jeden lub inną rzeczą. Pierwszym impulsem do stworzenia rozmiarów odzieży były wojen napoleońskich. Na podstawie danych historycznych, aby nie rozpraszać swoich ludzi od działań wojskowych, cesarz zarządził, że jego żołnierze zaczęli szyć ubrania w dużych ilościach.

Dzisiaj, w celu ułatwienia wyboru ubrań, istnieje wiele różnych tabel, w których stosunek wzrostu i tomy pochodzą podstawowe rozmiary odzieży. Są to głównie litery lub cyfry. Stało się znacznie łatwiej wybrać ubrania, wiedząc, jaki rozmiar – M, L lub S – Ci zrobi. Tak, podstawowe wymiary są uważane: XS, S – rozmiar odzieży dla najmniejszych i chudych ludzi. Rozmiar M jest uważana za złoty środek. Dla mężczyzn i kobiet o dużych objętościach odpowiednim rozmiarze L, XL, XXL, XXXL.

Ważne jest, aby wiedzieć, że oznaczenie rozmiaru zależy od kraju zamieszkania. Tak, w głównych tabelach są często wielkość USA, europejskim, międzynarodowym i krajowym. Metody pomiaru parametrów i jej wszędzie. Na przykład, w krajach WNP jest uważany za jego wielkość poluobhvat pierś. Na przykład, obwód klatki piersiowej 90 cm, wówczas rozmiar 46, International Tabela – M wielkości. Jednak różnica między rosyjskich i europejskich wymiarach 6 cm, na przykład europejskiego rozmiaru 40 -. Jest naszym 46.

Istnieje również US tabel, w których są obecne, na przykład, SM wielkości, MD, LD. Ich parametry są nieco odmienne od naszego, gdyż wielkość odpowiada naszej wielkości 42, 44 i 46. Ktoś widział na oznaczenie ubrań SM, mogą myśleć, że opcje połączeń w amerykańskim Tabela rozmiarów M powiększonej o rozmiarze S. To nie robi tak. Nie należy mylić.

Aby wiedzieć dokładnie swój rozmiar, zmierzyć swój wzrost, klatki piersiowej, talii i obwodu bioder. Wysokość mierzy się zwykle w następujący sposób: są dokładnie w pobliżu obudowy i drzwi, ścian i innych powierzchni płaskich, szyi i pięty powinny być w jednej linii. Zastrzegamy znak ołówkiem, gdzie kończy się głowa. Następnie centymetr taśmy mierniczej. Oto twój wzrost. Należy jednak pamiętać, że w przypadku odzieży (kobiecych) są zazwyczaj wybierane wysokość wynosi 170 cm +/- 3 cm. W związku z tym, że dziewczyny z niewielkiego wzrostu jest znacznie trudniej odebrać ubrania, które natychmiast by dopasować je do wzrostu. Bardzo często jest tak wątła ludzie mają po zakupie również produkty dostosowane do jego wzrostu.

Jak do pomiaru obwodu klatki piersiowej, należy upewnić się, aby to zrobić bez stanika, tak aby nie popełnić błąd w obliczeniach. Co ważne, nie ciągnij mocno taśmę centymetrową, ale nie pozwól na to. Brzuch i uda również nie powinno mierzyć więcej ubrań, aby znaleźć swoją prawdziwą zakres rozmiarów.