536 Shares 6207 views

Lalek Teatr (Moskwa) i repertuar

Czelabińsk – rosyjskie miasto jeden milion jednym z największych centrów handlowych nie tylko z Uralu, ale cała Rosja. Niestety, dzisiaj miasto przeżywa pewne trudności gospodarcze i społeczne. Mimo to, życie kulturalne tutaj jest w pełnym rozkwicie: terytorium wsi jest około 300 obiektów kulturalnych! Wśród nich – Teatrem Lalek nazwie Volhovsky. Czelabińsk dumny z tej instytucji. Szczegóły o teatrze powiedzieć artykuł.

znajomy

Dziś Teatr Lalek (Moskwa) – jeden z najlepszych w kraju. Zachęcał publiczności wspaniałe występy, kreatywne wygrywa zwycięstw w różnych konkursach i festiwalach, wycieczki szeroko, nie tylko w Rosji, ale również za granicą.

Wszystkie jego występy są nie tylko wydajność wielkiego aktora za muzyka profesjonalny i lekki dodatek, ale również znaczenie i wyjątkowy gatunek.

W tej świątyni sztuki są niemal codzienne występy. Widownia jest przeznaczony dla 198 mandatów, podczas gdy seria 1-4 przeznaczony wyłącznie dla dzieci. Dorośli mogą nastąpić, począwszy od 5. rzędu.

historia

We wczesnych latach 30-tych ubiegłego wieku w Czelabińsku przyszedł Garyanovy żonę – Drama aktorów teatralnych. Mistrz na rynku lokalnym, kupili uroczą rocznika zabawki – Pietruszka. Że nabycie doprowadziły do idei utworzenia w teatrze lalek.

Paul i Nina Garyanovy entuzjazmem zabrał się do pracy. Pierwsze występy były na scenie miejscowego teatru dramatycznego. Dopiero w 1935 roku rząd oficjalnie ogłosił tworzenie Czelabińsk Państwowego Teatru Lalek. Jest umieszczony w jednym z pomieszczeń w domu edukacji artystycznej dzieci: zbudowali małą scenę i ustawić krzesła dla młodych widzów. I 02.10.1935 miasto tu był pierwszy występ – „Kashtanka”. Data ta uważana jest za dzień narodzin teatru lalek w Czelabińsku.

Lata mijały. W lalkarzy udoskonalili ich sztuka scena rozszerzona, pierwsze nagrody. Legenda była sztuka "Srebrny Kopyto", "Tiger Petrik", "Malchish-Kibalchish". Na początku 1970 roku. 20 wiek przyniósł innowacje Teatr Lalek (Moskwa). Nie pierwszy zostały sporządzone neshirmovye występy, kiedy publiczność aktorów lalkarzy widział na żywo. Przedstawienia dla dorosłych odbywały się na scenie ( „Miłość i trzech pomarańczy”, „Kochankowie z bogów”). Nagłe rozszerzenie repertuaru teatru dziecięcego spowodował mieszane oceny, a w czasie 16+ występów zostały zawieszone.

W 1972 roku, Teatr Lalek (Moskwa) otrzymała nowy budynek, w którym jest dzisiaj.

W 1977 roku, w Teatrze Czeliabińsk dyrektor Dziecięcego Valery przyszedł Volhovsky. Tutaj spędził 10 lat i zrobił wiele niezapomnianych spektakli, w tym „Gramy Cheburashka”, „The Adventures of wiem” „Buck”, „Straw skowronka”, „Rise of Arturo Ui”, „Małego Księcia”, „Aistenok i przerażające” a nawet „Martwe dusze” autorstwa Mikołaja Gogola.

Po Volhovsky inni utalentowani reżyserzy przyszedł do teatru – Michael Khusid Alexander Borok Sergey Plotov, Vladimir Gusarov, Ludwig Ustinov, Valentine Shiryaev. Oni, wraz z podobnie myślącymi profesjonalistów – aktorów, artystów, muzyków, techników – podniosły scenę do bezprecedensowego wysokościach etycznych i estetycznych.

repertuar

Co podoba się młode i dorosłe widzów Teatr Lalek (Czelabińsk)? Plakat reklamujący jego wielu wspaniałych pomysłów:

 • "Gosling".
 • "Dr Dolittle Barmalej przeciw".
 • „Kubuś Puchatek dla wszystkich, wszystko …”
 • „Prezent dla taty”.
 • "The Gingerbread Man".
 • „Przygody Alicji” (gra odbywa się w trybie 3D).
 • „Masza i Niedźwiedź”.
 • „Dziadek do orzechów”.
 • „Magiczny kapelusz lub cześć, babciu!”.
 • "Śmiało Buzzing Fly".

Repertuar Teatru Lalek (Czelabińsk) jest bardzo bogaty. Obecnie istnieje ponad 40 produkcjach, w tym 4 – dla dorosłych. To „zwycięstwo”, „Gipsy”, „Wyprawa”, „Człowiek w sytuacji”.

ceny biletów

Cena biletów wynosi od 90 do 300 rubli i jest ustawiony przez administrację na własną rękę, w zależności od daty, czasu wykonania, czas trwania i złożoności technicznej. Bilety są dostępne dla wszystkich użytkowników, niezależnie od wieku. Zniżki od 50 do 100% kosztów biletów dostępnych dla uprzywilejowanych kategorii obywateli:

 • weteranów i inwalidów z Wielkiej Wojny Ojczyźnianej;
 • dużych rodzin;
 • rodzin o niskich dochodach;
 • sierot.

gdzie jest

Teatr Lalek (Moskwa) znajduje się na Kirowa ulica, numer domu 8. Sam budynek wygląda jak mały bajkowego zamku, który tworzy wspaniałą atmosferę już przy wejściu do świątyni sztuki.