260 Shares 1145 views

Gdzie rosną mlecze? Dandelion zwyczajne: opis

Każdej wiosny, w kwietniu lub maju, w zależności od warunków klimatycznych, jasne żółte kwiaty cieszą oko, wypełniając wszystkie łąki, polany, zielonych terenach miejskich i podmiejskich, parki, ogrody. Zaledwie kilka dni wokół nas istnieją całe obszary mlecze. Wyglądają bardzo piękne – bujne, jasne zielone i żółte kolory dają niezwykłe połączenie świeżego i dobrego nastroju. Ale te rośliny nie mogą być zbierane w bukiecie, jak szybko znikną. Chociaż jasne kolory często przyciągają uwagę dzieci, którzy z ich zabawy zbierać. Dziewcząt jest na kwiaty mniszka lekarskiego nauczyć się tkać wieńce.


opis

Jaką niesamowite rośliny – Dmuchawiec? Jest to roślina wieloletnia. Odnosi się do rodziny astrowatych, lub Compositae. Mlecze na świecie wielki wiele i są one zróżnicowane.

Wszystko na świecie istnieje ponad 1000 gatunków. Niektóre z nich są bardzo nieliczne i są wymienione jako zagrożone, ponieważ są one zagrożone wyginięciem.

Gdzie rośnie kwiat?

W europejskiej części głównie zwykłym uprawy mniszek lekarski, który, w przeciwieństwie do innych, jest szeroko rozpowszechnione. Ten rodzaj w Rosji sam ma około stu odmian. Miejsca, gdzie mlecze rosną, można znaleźć niemal na całym świecie. Ze względu na jego bezpretensjonalność rosną w umiarkowanie chłodnym klimacie, a także w subtropikalnych. Dlatego są one w różnych półkulach ziemi. Ale przede wszystkim dużo kolorów w Eurazji części planety. To jest miejsce, gdzie można zobaczyć całe pole mlecze.

W Rosji i krajach WNP rośnie dziko mniszka lekarskiego, które starają się radzić sobie zarówno z chwastów. Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Chinach i innych krajach specjalnie rozwijać go. W tych krajach istnieją ogromne obszary gdzie mlecze rosną. Jest ich dokładnie przygotowanych zarówno przydatny do stosowania w zakładach spożywczych.

Jaki system korzeń mniszka lekarskiego? Dlaczego Rosja jest walka z tej rośliny?

liście mniszka są pojawiające się w pierwszym roku w formie rozety, tworząc bardzo dobrze rozwinięty, szeroki system korzeniowy. Można to osiągnąć 50 centymetrów długości.

To z tego powodu, jeśli to się dzieje w ich domku letniskowym, ogrodnik dodany pracy. Ponieważ roślina rośnie zapobiega nasadzenia kulturalnych. Gdzie mlecze rosną, jeśli nie ich pozbyć całkowicie, upraw ogrodniczych umrze. Nawet jeśli chwast lub kosić kopać, może pojawić się ponownie. Wynika to z faktu, że nawet w pochyłych i osłabiane jak nasiona mogą dojrzewać i rozprzestrzenił się na wietrze. Ponadto, procesy z korzenia też są zdolne do wytwarzania nowych pędów.

Ogrodników, rolników i pracowników terenowych ciężarówek opracowali system do zwalczania mlecze i inne chwasty. Niektórzy pracownicy terenowych walczą z nimi poprzez obieranie. Inni używają metody wczesnej jesieni orki. Jeszcze inni odnoszą się do sposobu wczesnego czystego odłogiem. Czasami specjalnie roślina wieloletnia i traw pastewnych, takich jak koniczyna.

Ogrodnicy powinni terminowy pielenie i przycinanie korzeni głęboko, natychmiast wyrzucać resztki działek warzywnych.

ogrodników miejskich powinny terminowo przycinanie korzeni lub subkulturze cały trawnik. W niektórych miejscach po prostu regularnie strzyżona trawa. W miastach stale koszenia mlecze także dlatego niektórzy ludzie puszyste nasiona powodować reakcje alergiczne.

trzon

W drugim roku są łodygi mniszka lekarskiego. Stem mniszek lekarski – długi, pusty w środku. Następnie, wydaje się jasny żółty kwiat, który został następnie zapładniane. Niektóre gatunki mają mniszek lekarski kwiat bzu lub fioletowe i białe kwiaty z żółtym środkiem.

Nasiona są umieszczone w koszach zaokrąglone, tak że niełupki przybrać formę puszystym piłki, która jest łatwa do wiatr i dystrybucją nasion. Mniszek – jedna z nielicznych roślin, które mogą kwitnąć przez długi czas, od maja do późnej jesieni.

Dlaczego to się nazywa lek? Właściwości mniszka

Pomimo faktu, że roślina ta jest uważana za chwast, ma pewną przewagę. Nic dziwnego, że mniszek pospolity nazywany jest również lek. Przez długi czas był używany jako środek ludowej wielu dolegliwości. Ale tylko wtedy, gdy ich kolekcja jest konieczne, aby starannie wybrać miejsce, gdzie mlecze rosną. Nie jest konieczne, aby przerwać instalację wzdłuż dróg w mieście, obok terenów przemysłowych. Lepiej zrobić to w ekologicznie czystych regionach.

Mniszek służy do zapobiegania i leczenia chorób krwi, miażdżycę tętnic, cukrzycy, chorób skóry, jako środek moczopędny, środek moczopędny, łagodzące, środki uspokajające, nasenne i napotne. Mniszek lekarski jest używany jako żółciopędnie. Zakład również zalecane w leczeniu przewlekłych chorób wątroby.

W leczeniu stosowane korzeni i młodych liści mniszka lekarskiego i kwiatów. Wszystko to zbiera się w maju i czerwcu. Korzenie mogą wykopać wiosną i jesienią. Zapoznaj się z roślin do celów leczniczych w postaci wywary i napary. Sok z mniszka lekarskiego stosuje się w leczeniu chorób skóry i pozbycie się brodawek. Ponadto, istnieje bardzo ciekawy przepis, który jest nazywany „eliksirem słońca.” W tym celu, warstwy bankowe ułożone kwiaty mniszka lekarskiego i cukier, delikatnie wciśnięty, wyciskając sok. Następnie sok jest pijany na łyżeczkę lub dodać do herbaty. W niektórych krajach europejskich, świeże kwiaty mniszka lekarskiego prostu żuć w leczeniu chorób.

Dandelion herbata: wskazania i przeciwwskazania

Ludzie, którzy oglądają ich zdrowia, często korzystają z mniszka lekarskiego jako herbata. Do tego melkoistolchennye korzenie i drobno pociętych liści wylewania wrzącej wody na 15 minut. Pić tej herbaty jest zalecany rano i wieczorem przez cztery do sześciu tygodni. Tylko w przypadku długotrwałego użytkowania, można poczuć efekt gojenia. Dandelion herbata – wielki moczopędny, oczyszczający za pomocą żużla. Uważa się, że to pomaga usunąć kamienie i piasek z pęcherzyka żółciowego, ale nie w ostrej fazie.

I oczywiście ludzie, którzy mają kamienie żółciowe, wypić herbatę mniszek lekarski jest możliwe tylko pod opieką lekarza, gdyż w przeciwnym razie mogą być powikłania. Dlatego też nie należy zapominać, że przy zastosowaniu mniszka wewnątrz istnieją pewne przeciwwskazania. Nie jest konieczne, aby jeść i używać jako ludzie medycyna mniszka lekarskiego, które są podatne na biegunkę. Ponadto, jest on przeciwwskazany doustnie cierpiących na nieżyt żołądka i choroby wrzodowej żołądka.

medycyna

Mlecze są wykorzystywane nie tylko w ludowej, ale także w oficjalnej medycyny. Wyciągi z roślin z tej niezwykłej części moczopędny lek, właściwości żółciopędny.

wykorzystanie

Jak wspomniano powyżej, jest bardzo lubią używać mlecze jak żywność w niektórych krajach. W Chinach, są one dodawane w zupełnie różnych potraw. We Francji, Włoszech, Ameryce, mniszek lekarski – przysmak używane do sałatek, aw Wielkiej Brytanii – nawet się wino. Podczas wojny deficyt w krajach europejskich z korzeni roślin, przypominający zrobić surogat kawy. W niektórych krajach, mniszek lekarski wykonany syropy i nawet zacięcie.

Rosyjska sałatka z mniszka lekarskiego używać sporadycznie, jedynie w celach leczniczych i profilaktycznych. Kiedy przygotowuje sałatkę z mniszka Najważniejsze – przestrzegać kilku zasad. W żywności spożywane liści. Sałatka powinna być dostępna w maju lub czerwcu, gdy rośliny są jeszcze młode i świeże. Dandelion liści drobno cięte i odstawiono na trzydzieści minut w osolonej wodzie w celu usunięcia goryczy. Następnie zielenie mniszka dodać zaprawy, może być połączona z jajka lub startych marchwi. Stary zakład nie nadaje się do spożycia przez ludzi.

Korzenie niektórych gatunków mniszka zawiera kauczuk. W Stanach Zjednoczonych, roślina uprawiana jest to dla celów produkcji i wytwarzania taniej gumy. O ile to możliwe, i jaka ilość surowców potrzebnych do tego? Te pytania są nadal tylko na etapie dochodzenia.