104 Shares 2772 views

„Daewoo Nexia”: specyfikacje techniczne, projektowanie i cena

„Daewoo Nexia” – to chyba najbardziej przystępne sedan importowanych na rynku rosyjskim. Stało się najbardziej przystępne samochód zagraniczny dla wielu kierowców w połowie lat 90-tych. Mimo zaawansowanego wieku (prawie 20 lat), ten samochód jest jeszcze dostępny w sprzedaży w wielu krajach na całym świecie, a co najważniejsze – nie traci popularność! Co jest tajemnicą sedan „Daewoo Nexia”? Dane techniczne, konstrukcja i cena – w dalszej części tego artykułu.


wygląd

Nic dziwnego, że Koreańczycy z prośbą o pomoc w projektowaniu Włochów. Jak wiemy, oni dyktują modę pod względem powierzchowności z najnowocześniejszych pojazdów. Nawet w 1995 roku, pojawienie się „Nexia” została kilkanaście lat bardziej nowoczesne od innych swoich „kolegów”. W większości samochodów (nawet premii) 90-tych miał dużo prostych, prostokątnych i kwadratowych kształtów. W szczególności odnosi się to do lamp, które ze względu na swój wygląd prostokątności nie jest bardzo nowoczesny. „Daewoo Nexia” – to gość z przyszłości: skośne reflektory, zderzak wlot powietrza z rozwidloną, podniesioną maską, duże przeszklone …

Wielkość i pojemność

Samochód miał dość imponujące rozmiary. Całkowita długość sedan – 4482 mm, szerokość – 1662 mm, wysokość – 1393 mm. Taki duży rozmiar dozwolony Koreańczycy, aby nie tylko przestronne wnętrze, które może pomieścić maksymalnie 5-6 osób, ale również przestrzeń bagażową o pojemności 530 litrów. Takie cechy nie może pochwalić się nawet prestiżową „Toyota Camry”.

Daewoo Nexia "specyfikacje" samochody, 1995-2002.

Pod względem charakterystyk technicznych dorestaylingovoy „Korean” posiadają tylko jeden vosmiklapannym 75 KM jednostkę objętości paliwa i pół litra. „Daewoo Nexia” z tym silnikiem miał dość dobrą dynamikę wydajności. Jerk „setki” szacuje się na 12,5 sekundy, a maksymalna prędkość 175 kilometrów na godzinę. Względne zużycie paliwa „Nexia” nie był zbyt żarłoczny – spędzała średnio około 7 litrów benzyny na 100 kilometrów.

„Daewoo Nexia”: dane techniczne samochodów po restyling w 2002 roku

W 2002 roku powstał niewielki restyling modelu. zmienił również i specyfikacje ( "Daewoo Nexia"). 16 zaworu cztero- wtrysku silnika pojemności 85 „jazda”, a objętość 1,499 litrów szybko zdeponowaną linią napędowego. Tuzina „konie” jest wciąż pod wpływem dynamiki przyspieszania i zużycia paliwa, aw obu przypadkach po dodatniej stronie. Przyspieszenie do „setki” oszacowano na 11 sekund, az „Maksymalna prędkość” – 185 km / h. A średnie zużycie paliwa zmniejszyło się o 0,5 litra – 6,5 litra na sto kilometrów. Ponieważ oba urządzenia transmisji są uzupełnione 5 przekładnią manualną.

Ile jest „Daewoo Nexia”?

Charakterystyka techniczna Omówiliśmy już, idziemy do ceny. W tej chwili, to nowa generacja „Nexia” (2008 r) można nabyć u autoryzowanych dystrybutorów za jedyne 322 w podstawie i 369 tysięcy rubli w górnym konfiguracji.

„Daewoo Nexia” – dane techniczne mówią same za siebie!